Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudok dönteni, hogy...

Nem tudok dönteni, hogy au-pair, vagy babysitter lenne-e nekünk jobb? Kisgyerekes szülők, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Németországban élő magyar pár vagyunk, 2 éves múlt a kislányunk. Sajnos olyan munkánk van, hogy délelőtt és este dolgozunk,(ugyanaz a munkahelyünk a férjemmel) délelőtt fél2ig bölcsi van, esténként meg babysitter szokott járni hozzánk. (7napból 5x) 2 lány is van, de mégis többször szívunk, mikor épp egyik sem ér rá valami miatt, ilyenkor kínomban beteget jelentek a munkahelyemen, ami ugye nem túl szerencsés dolog...

Most épp megint új babysittert keresünk, de felvetődött a gondolat, hogy mi lenne ha inkább au-pairt fogadnánk, tudjátok, olyan lány, aki itt lakik nálunk, nyelvtanfolyamra iratjuk be..stb. Anyagilag lényegében nincs különbség, hogy au-pairt vagy babysittert fizetünk, de a legnagyobb hátrány, hogy az au-pair velünk lakik, ami lássuk be nem túl kellemes dolog. De férjem szerint lehet jobb lenne a kislányunknak, ha nem mindig csönget és jön a babysitter, épp melyik...meg idegeskedünk minden alkalommal, hogy jajj ideér-e időben, meg mint kiderült a legutóbbiról, aki kifejtette nekünk, mikor megkértük, hogy ne engedjen már mindent meg a gyereknek, hogy nem az ő dolga a nevelés...na igen, de ha ilyen sokat van vele egy babysitter, akkor igenis neki is dolga a nevelés, nem csak a gyerekfelügyelet. Nem azért hívunk sajnos babysittert, mert 1 hónapban egyszer szórakozni megyünk, mert akkor persze hogy ne nevelje. Férjem szerint talán az au-pair nagyobb állandóságot adhatna a gyerekünknek, pont mert velünk él. Igaz nekünk ez szívás, meg ugye neki is, nehéz az alkalmazkodás, de szerintetek is jobb lenne a gyereknek, mint a babysitterek (mindig 2 van)? Vagy inkább a saját kényelmünk, és maradjunk a babysittereknél?


2010. nov. 6. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az au-pair jobb, de olyat kéne választani, aki reggel jön, elviszi a gyereket, otthon takarítgat főz, majd elhizza a gyereket és vele van, este pedig haza megy!

Dolgoztam 3 évet au- pair ként, hát nem csak a családmak, nekem is fura volt idegrneknél lakni, alkalmazkodni a szokásaikhoz külföldön, csak angolul tudtam velük beszélni, a gyerekek pedig csak héberül tudtak, így nyelvet is kellett tanulnom.

A szülők reggeggeltől estig dolgoztak, én neveltem tanítgattam a gyerekeket. A szülők teljesen rámbízták mit engedem mit nem, egy kérés volt, a kicsi 2 éves volt rossz evő, egyek mindig hátha a kicsi is megkívánja és eszik velem :D jól meg is híztam!

Mint szülő ha nézem, az a rossz oldal, az au-pairt jobbban szereti egy idő után a gyerek mint az anyukát, mert ő van vele mindig, ő ad neki enni inni játszik vele, ha elesik ő vígasztalja stb.

2010. nov. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Au-pair..szerintem ez egyértelmű.

Nemhiszem,hogy gáz lenne, persze tuti szokatlan lesz főleg az elején, hogy kerülgetni kell egy másik embert, de jobban járna a gyerek is és ti is hidd el.

Nem is muszáj fiatal lány, ha ettől tartanál:) Én mondjuk szívesen mennék ha beszélnék németül :))

2010. nov. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

a baby-sitter igazat mondott, nem az ő dolga a nevelés. Nem tudom miért gondolják egyesek, hogy a nevelés más dolga (legyen az óvónő, baby-sitter,tanító nő, nagymama) a nevelés a szülő dolga.

De szerintem is jobb lenne a gyereknek, ha lenne valaki állandó mellette. Keressetek egy au-pairt, aki arra is hajlandó, hogy nevelje a gyerekedet. Viszont ezzel meg az a baj, ha nagyon meggszereti a gyerek, ne adj isten anyának szólítja és annak tekinti, akkor nehéz lesz tőle megválni. Egy bébiszitter, aki ráadásul mindig változik, nem okozhat ilyen gondot.

2010. nov. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettőnek van előnye. Egyrészt az au-pair valóban ad egy állandóságot a gyereknek, de viszont a baby-sitter(ek) pedig két féle nézőpontot ad a gyereknek és két különböző benyomást.

Én voltam mind a kettő és au-pairnek jobb volt lenni. Én nem éreztem magam kényelmetlenül, mert amikor nem voltak otthon nem voltunk egymásnak útjában, amikor meg hazajöttek eleinte bementem a szobámba és tévéztem az idő elteltével pedig olyankorra mindig volt programom, vagy tanultam, így a kötelező együtt étkezésen kívül nem volt kapcsolatunk. Az anyuka imádta ezt a felállást, mert olyan voltam mint egy kishúg, akit lehet használni, de nincs rá gond, viszont ha szomorú voltam mindig fordulhattam hozzá. Sőt sokszor ők ajánlottak nekem programot, ami szerintük érdekelt.

2010. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Én szivesen vállalnám,hogy odaköltözzek, alapfokon beszélem a német nyelvet,de sajnos nekem is van 2 gyerekem.

A nagyobbik lány már 12 éves és sokat segít nekem a kicsi pedig 9 hónapos.1 éves kora után én is bölcsibe adnám.

6 éves multom van a gyereknevelésben:-)

35 éves vagyok.

2010. nov. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tavasszal velünk lakott 3 hónapig párom unokahuga, munkát akart itt keresni, ezidőben ő volt a kislányunkkal, jóban voltak, de nem kellett attól tartanom ahogy észrevettem, hogy jobban kedvelné mint miket. A nevelést meg mégis kedves utolsó válaszoló hogyan lehet kikerülni? A mi babysitterünk pl azon sértődött be, mert megkértem, hogy ne engedje már a gyereknek, hogy 3 órán át a mesét nézze a tvben, de így is megengedte. Meg ne hagyja, hogy behozzon a nappaliba egy joghurtot, amivel összekeni a bűtorokat...ilyesmik...ezt értem nevelés alatt. Vagy mindezt el kell viselnünk, mert a babysitter nem nevel?

Az au-pair meg épp annyit lenne a gyerekünkkel mint a babysitter, mert hiába lakik itt, ha itthon vagyok, én vagyok a kislányommal meg a férjem, nem passzolom le, csak mert itt van.

2010. nov. 6. 14:54
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Hogy lehet 6 éves múltad a nevelésben, ha a nagyobbik gyereked 12 éves?
2010. nov. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! az előbbi kommentemben az utolsó válaszolót még a 14.47esnek értettem.

Nálunk épp az az előny, hogy nem kell tudni jól németül, nálunk nem kell németül beszélni itthon, de nyelvtanfolyamra lehet járni. Hátrány viszont ez annak az au-pairnek, aki jobban tud németül, és hasznára válna ha családon belül is használhatná a nyelvet.

2010. nov. 6. 14:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a saját gyerekeim melletti tapasztalat a 6 év,hanem mint profi képzett nevelőszülő:-)

35 éves

2010. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

NEm tudom pontosan, mi az Au-pair, de nem vennék egy idegent a lakásomba...

Nekem már az is sok, ha 4 napot itt vannak anyámék látogatóba, vagy nyáron egy hetet barátnőm...

Szörnyen kell alkalmazkodni mindenben, és az már nem a saját élet, hanem valami "csinált" csak.

(pl nem mehetek meztelenül a fürdőből a szobámba...)

nekem nem jön be...

2010. nov. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!