Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislányom fél éjszaka...

5 éves kislányom fél éjszaka a szobájában. Hogy tudok neki segíteni?

Figyelt kérdés

Kb 1 hete nem alszik. Átjön éjszaka, és csak köztünk tud visszaaludni. Akkor sem tud aludni, ha én fekszek mellé az ágyában. Az oviban hogy hülyeséggel ijesztgetik egymást, de semmi konkrétat nem mond, hogy miért nem alszik a szobájában; már többször próbáltam kérdezgetni.

Van egy 7 hónapos tesója, vele egy szobában alszik, tehát nincs egyedül.

Ha valaki volt hasonló helyzetben, és sikerült rendezni, segítsen.

Előre is köszi!


2010. ápr. 15. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet,hogy fél a szobábam valami tárgy miatt??

Én például picinek mindig féltem a babától a szobában,de féltem elmondani,de mikor nagyobb lettem akkor kitették a szobából.Meg nekem ha nemvolt jó a matrac akkor se tudtam aludni.

Sajnálom ha nem tudtam segíteni.

2010. ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kérdeztem tőle, hogy mi a baj, de nem mond konkrét dolgot, csak hogy nem akar egyedül lenni.

Eddig ugyanitt ugyanígy jókat aludt. Ezért vagyok tanácstalan.


Köszi, hogy válaszoltál!

2010. ápr. 15. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Az alvásról nem tudok nyilatkozni, mert mi még együtt alszunk az 5 évessel...

Viszont én is meglepődtem, mert mostanában még a fürdőszobába sem mer elmenni egyedül. Tényleg mindenfélével ijesztgetik egymást az oviban. Tőlem is már kérdezgette, hogy mi az a mumus stb.

2010. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

próbáltatok esetleg egy kis éjjeli fényt bekapcsolva lehetne hagyni neki? hátha...

vagy lehet, hogy a tesóka kis éjjeli neszeire ébred fel, csak félálomban még tudatosul benne hogy mi keltette fel.

nem tudom, hogy álltok a tévénézéssel, de a mai mesék többsége szerintem kifejezetten borzalmas, vagy ha esetleg belepislant a hiradóba vagy félfüllel hall ezt-azt... és egy csomó mindent nem úgy ért meg, máshogy értelmez és ha nincs megbeszélve akkor az nyomaszthatja őt. szal én korlátoznám a rázúduló ingereket is


ha van hely a szobában és elfogadja kompromisszumnak a gyerek, akkor kipróbálhatnátok, hogy egy matracon aludna az ágyatok mellett, nem pedig köztetek. ebből ő is jobban érzékelhetné, hogy ez csak ideiglenes állapot, mert visszavárja a jó kis kuckója.


...nemtom, csak ötleteltem :) kívánom, hogy megoldódjon a gondotok

2010. ápr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a sötétben nem tudtam sokáig elaludni kiskoromban, és csak nyitott ajtónál. Éjszaka meg nagyon félve tudtam csak kimenni pisilni, mert valami hülye film miatt, meg voltam győződve, hogy farkasok vannak az előszobában.
2010. ápr. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az vált be, hogy mivel a nappaliból nyílik mindkét gyerek szobája így ott maradtam az ajtó előtt a kanapén, amíg el nem aludtak. Így megnyugtatta őket, hogy látnak az ágyukból. Ezenkívül az éjjeli lámpájukat mindig égve hagytam és hagyom a fiamnál még a mai napig is. Lányomnak már nem kell.

Lányomat azzal ijesztgették, hogy az ágy alatt szörnyek vannak, vagy amikor festékfoltot találtak a többiekkel akkor azt mondták rá, hogy az nyálka és egy szörnytől származik. Olyan is volt, hogy az egyik kislány azt mondta, hogy otthon a szobájában véres kést talált, vagy éjjel az ablakán benézett valaki. Ezek után nem csodálom, hogy a lányom otthon is félt, sőt egyedül wc-re sem mert elmenni. Szerencsére mára ez elmúlt és már esténként az sem kell, hogy a kanapén legyek. Elég egy jóéjt puszi.

Egyébként a korral is jár szerintem, de hamar kinövik.

2010. ápr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én is ilyen voltam,de magamnak köszönhettem mert hallgattam a sok okostónira,akik mumussal meg azzal ijesztgettek,hogy a plüssök élnek éjszaka.Érdekes viszont,hogy az x-aktákat simán megnéztem és attól nem féltem(most meg már igen:D),aztán jött a sötét s társai...lehet neki csak most jött ez ki,nekem is így volt.


Ami segített az az,hogy magamhoz öleltem egy nagy plüsst vagy babát ami megvédett úgymond:)

Próbáld ki:)


A fény azért nem jó mert hozzászokik,éjjeli fény is fény, a kistesót lehet zavarná neki meg csak rosszabb lenne ha totál hozzzászokna és soem tudna sötéten aludni.

2010. ápr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szoknak hozzá a fényhez. Legalábbis nálunk elég volt pár hónapig, aztán mikor már nem féltek nem kérték.
2010. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy volt, hogy az oviban aztán később mikor kis iskolás lett a suliban ijesztgették, meséltek rémisztő dolgokat egymásnak, és általában ilyenkor nem merik elmondani a gyerekek hogy miért, mitől félnek. Mert félnek attól is hogyha elmondják akkor a szülő nevetségesnek fogja őket tartani. Ilyenkor mikor felriad, át kell menni ( vagy visszakísérni ) és leülni az ágya szélére, és nagyon nyájasan biztosítani számára azt hogy elmondhatja mitől fél, és minden mást elmondhat nektek szüleinek, és nem fogjátok kinevetni vagy ilyesmi, és több mint valószínű hogy valamiféle szörnyről fog beszélni... Ez minden gyereknél más szörny, de minden gyereknél létezik egy időben, és a lehető legtöbbször el kell neki mondani hogy nem létezik, és biztosítani hogy bármi történne is, megvéditek :) Ehhez sok türelem kell, és még egy ideig meg marad, de olyan 8-9 éves korára ezt többnyire kinövik, de van több olyan eset hogy ez tovább is megmarad, de ez teljesen normális kisgyermekkorban.
2010. ápr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!