Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha 3 és fél éves...

Mit tegyek, ha 3 és fél éves kisfiam fél aludni a szobájában?

Figyelt kérdés

3,5 éves kisfiam pár napja kezdte el,hogy miután saját kis ágyában letesszük aludni,rá pár percre visítva felkel,és könyörög,hogy hadd aludjon velünk.Nem tudom mitől lehet. Nem hiszem,hogy direkt csinálná,mert volt egy olyan korszaka,de akkor nem láttam,az arcán kiülni azt a félelmet.

Vmikor azt mondja,hogy fél a kutyától,rendőrautótól,de nem tudom miért,hiszen máskor meg ezekről mesél,hogy mennyire szereti őket.


Nem tudom mit tegyek?!

Örökké nem aludhat velünk!


Várom válaszokat,előre is köszi mindenkinek!


2010. aug. 24. 12:51
 1/4 anonim válasza:
Ne erőltesd, még kicsi! Nyugodtan alhat a szobátokban. Aztán majd később vissza tértek a dologra.
2010. aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan korban van, amikor nagyon élénk a gyerekek fantáziája és nem tud különbséget tenni a kitalált és az igazi dolgok között. A nap eseményei, a tv-ben látottak vagy amit hallott otthon, ucán stb... Elalváskor előjönnek és felzaklathatják. Ha szeretnéd, hogy az ágyában egyedül aludjon, akkor elalvás előtt beszéljetek arról, ami napközben történt, olvass mesét, hogy eltereld a gondolatait, maradj vele míg elalszik és még egy kicsit, hogy lásson, ha felriad. Ha ez mind megvolt, akkor otthagyhatod. Ha később kiabálva, sírva ébred, menj be hozzá és ott az ágyban vígasztald meg. Ha át akar menni, akkor mond neki, hogy ez az ő ágya, ő itt alszik, de közel vagytok, vigyásztok rá, nem hagyjátok, hogy bármi történjen vele. Én a gyerekeimmel ilyenkor viccelődni szoktam és olyanokat mondok, hogy ha Apa biztosan csinos masnit kötne annak a kutyának a füléből, amelyik bántani akar, képzeld milyen vicces lenne. Így oldódik a feszültség, elterelődik a figyelem, könnyebb visszaaludni.

Kitartás, elmúlik ez is!

2010. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármikor felsír,menj be simogasd meg,nyugtatsd meg érezze hogy számíthat rád/rátok.Segíthet még egy maci(vagy bármi kedves figura)aki vigyáz rá őrzi az álmát,illetve egy pici jelzőfény is.Ez normális jelenség ebben a korban az értelmi fejlődés,fantázia gazdagsága miatt előfordul,és nem sokáig tart ez az időszak.Feküdj mellé mig visszaalszik.
2010. aug. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is félt egy időben a szobájában. szörnyek,szél stb. Kapott éjjeli lámpát,este becsuktam az ablakot,nehogy bejöjjön valami,és mondtam neki,már az összes szörnyet üvegbe raktam és bedobtam a Dunába.Na,ez hatott. Vedd komolyan a félelmeit,keress egy olyan megoldást,ami megnyugtatja.

Tapasztalataim szerint az nem használ,ha azt mondod,nincs mitől félnie,neki ezek a félelmek valóságosak.

2010. aug. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!