Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vissza lehet ezt a folyamatot...

Vissza lehet ezt a folyamatot fordítani valahogy? Hogyan?

Figyelt kérdés

Egy 2 és egy 3 éves gyerekem van. A nagyobbik erős akaratú, a kicsi nem vészes, de most ő is "bedacult". Sajnos sokat kellett dolgoznom az utóbbi időben, és ingerült voltam velük, sokszor, ha nem fogadtak szót a nromális hangú kéréseimre, felemeltem a hangom. Nyilván ez nekik is leesett, hogy nem olyan vagyok egy ideje, mint régen, de a válaszuk az engedetlenség, és a folytonos viták. Reggel ovi előtt a fogmosás, a fésülködés, de még a felkelés is néha mind-mind viták tárgyát képezi egyenként, és ez irdatlan kimerítő. Szerintem még ha erős akaratú is a lányom, inkább a sorozatos nem túl kedves beszédem szülte ezt a sok befeszítést.


Hogy tudom én ezt visszafordítani? Szinte sírógörcsöm, vagy menekülhetnékem van itthonról, annyira kimerít ez, hogy a alegalapvetőbb dolgokat sem akarja megtenni.


Mit tegyek? S.o.s. de tényleg s.o.s. mert már volt olyan nap, hogy öngyilkossági gondolataim voltak, hogy ennyire semmibe vesznek.


Hogy csináljam vissza? Valaki!!!


2016. júl. 15. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha velük vagy, akkor figyelj rájuk maximálisan, minőségi időre törekedj. Levegőzés legyen minden nap pl.
2016. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Apuka?
2016. júl. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Apuka este ha hazajön minta apa, de az napi 1 óra este fél 8-tól fél9-ig. Hétvégén is van apa.

De reggel nincs, apuka kedves, vicces, törődő, vele semmi gond, csak kevés a pénzünk, ezért mind ketten sokat kell gürizzünk.

2016. júl. 15. 20:38
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Figyelj! Az egyik 2 éves a másik 3 éves csak nem spártaiakat akarsz belőlük nevelni ennyi idős gyerekeknek lassan mennek a dolgok éppenhogy eljutottak oda hogy valamit beszélnek.A kisseb még kisded!Hát ne haragudj de neked otthon kellene velük lenni és foglalkozni velük.Minek kellettek ha nem tudtok velük foglalkozni.Menny szabadságra és pihenj rá de sűrgősen mielőtt te leszel szemükben a hárpia ,ráadásul elpanaszolhatják ezeket a dolgokat ,akkor nem lesz jó neked ha ferdeszemmel néznek majd rád a bölcsiben vagy az oviben.
2016. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Szabadságold magad és ha fontosak neked tölts vvelük több időt mindenképpen ekkora gyerekekhez sok türelem kell.Az én 5 éves lányomnak még mindíg kell ovi előtt minimum fél óra de inkább 1 óra ,mert még megnéz egy mesét közbe felöltözik és az is megesik,hogy indulás előtt találja ki hogy a bugyi mégsem jó.Este legalább 5 ször szólok hogy menjen fürdeni,stb Volt hogy én is arra gondoltam hogy itt a vég(még akkor amikor kissebb volt)A párom nagyon ért a gyerekek nyelvén annyit mondott mindíg CSAK EGY KISGYEREK.
2016. júl. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem nagyobbak de ezt én is tapasztaltam hogy ha nekem nem ér fülemig a szám akkor összedől az egész család. Olyankor mikor eluralkodik a káosz veszek egy k..va nagy levegőt és onnan folytatom ahol elvesztettem a fonalam. Túrelmesebb vagyok, és igyekszem jokedvet varázsolni mert bizony egy másodperc alatt átveszik az én ingerúlt viselkedésem és olyankor mint két kis tükör látom hogy valójában bennem van a hiba. Olyankor megpróbálok rájönni vajon mi is az ami valóban feldühített és okot ad a viselkedésemre és hogy ezt a helyzetet tudom e kezelni tudok e rajta változtatni. Ha nem rajtam múló dolog akkor igyekszem kiverni a fejemböl és folytani a dolgomat. Ha oedig tehetek érte akkor teszek. Most legutóbb mikor ráeszméltem hogy én vagyok a hazisárkány a gyerekek csak visszatükrözik akkor az volt a bajom, hogy közeleg a szúles idöpontja és frászban voltam hogy mikor jön már el a nagy nap. Azóta kiderült hogy program csázsár lesz 25én,ìgy valahogy megnyugodtam, mert tudom hogy 25én szü,etik a 3. Babánk. Persze jöhet hamarabb is, de szerintem most már kihúzzuk azt a pár napot. Azóta a gyerekek is kiegyensúlyozottabbak. A kisebbek meg különösen érzékenyek anya hangulatára. Próbáld megtalálni az okot és utána próbáld megoldani, ha nem lehet vagy rajtad kívülálló ok akkor próbáld letenni, hisz ha nem tudsz vele mit kezdeni ne cipeld feleslegesen.
2016. júl. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, nagyon sajnalom, hogx igy vagytok...a gyerkoceid nagyon picik még, gáz, hogy dolgoznod kell, elhiszem, hogy brutal kivagy...:-(

Ők is, hogy anya reggel hajt, napkozben eltunik, majd este faradt, es mwgint csak hajt...

Nincs potitiv egyuttlét..

Csakis, a MINŐSÉGI, TELJES ODAFIGYELŐ, SZERETETTEL, MÓKÁVAL egyutt töltött idő segít ezen...

Probalj reszmunkaidobe átváltani, vagy csaladtól, baratoktól segítséget kérni, a házimunkát tojd le, amennyire lehet...pihenned kell/ene, de tarts ki, visszafordithato..

2016. júl. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6. 7. köszi!


Aki meg megkérdezte, hogy miért vállaltam gyereket, ha nem tudok velük lenni, mert melóznöm kell, az válaszoljon nekem arra, hogy a házvásárlásunknál miért nem kaptuk meg az idióta ügyvéd egy szavas tévesztésének következtében a szocpolt, ami járt volna két gyerekre, és e miatt váratlan adósságba keveredtünk, (hitel nélkül akartunk házat venni) és miért kell nekem ő miatta dolgoznom! Ennyit az ítélkezésről!

Én ezt sosem értettem, hogy miért kell mások felett úgy ítéletet mondani, hogy nem ismerjük a helyzetét?

2016. júl. 17. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!