Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évessel milyen napirendete...

2,5 évessel milyen napirendetek van?

Figyelt kérdés
Mikor ébred? Ebédeltek? Mennyit alszik nappal? Fürdés.ilyenek érdekelnének..
2016. júl. 15. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:

25 hónapos azèrt leirom:

6:30-7:00 között èbred, reggeli

Utána házimunka, tízórai

10-12 között játszótèr, torna, zenès foglalkozás, itthon közös játèk

12:00 ebèd

12:30-14:00 alvás

Du játèk, játszótèr, csavargás, uzsonna stb.

18:00-18:30 között vacsi

19:30 fürdès, utána meseolvasás, tejivás, ès alvás-ez legkèsőbb 20:30.

Nálatok?

2016. júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nálunk igy néz ki

8:30-9 fele felébred, akkor reggelizunk, elpakolunk, kis takaritás

10:30 korul játszotér, csavargas (délig)

12:30 korul ebéd

13-15 ig alszik

16-kor uzsonna

16:30 kor ismét elindulunk csavarogni, csak akkor már a férjem is jon velunk

(lemegyunk a strandra, kicsit barangolunk a kornyéken, játszotér, bevásárlás stb.)

19 fele vacsorázunk

19:30 gyors zuhany, vagy furdés

20:30 kor fekvés


aztan van, hogy kitalálja, hogy o délután szeretne furodni, akkor lefurdetem délutan, van hogy kimarad a furdes, mint pl. ma, mert este 8ra értunk haza..és olyan is van, hogy leviszem a kiskadat az udvarra és kint furdetem le este 6 fele :D akkor a szomszed kislány is általában megjelenik es egyutt pancsolnak az udvar kozepen

alvas is változo, már a délutáni, van, hogy 1.5 orat akszik, van hogy 3-at (ma pl. 4 kor kelt fel)

2016. júl. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28 hónapos a kisfiunk. 8-9 között ébred, reggeli, utána séta, bolt, játék, tízórai. Fél 2-2 ebéd. Utána alszik kb 2 órát. Utána uzsi, megint séta, játék. 8 körül vacsora, 9 fürdés, és fél 10 körül alszik el.
2016. júl. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen. Valamikor 10 körül ébred fel, iszik tejitalt, aztán általában délutánig a jóisten se' tudja ràvenni hogy egyen. Kb 1,5 éves kora óta nem alszik nappal, havonta egyszer max. Fürdés 8-9 között van
2016. júl. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A lányom 27 hónapos és szinte ugyanaz a napirendünk az 1.válaszolóval.A délutáni alvás 2 órás és télen az esti alvás 8-ra esik.
2016. júl. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

7-8 között ébred

Persze, hogy ebédelünk

Nappal 3-4 órákat alszik itthon(bölcsiben nem hagyják, csak max 1,5 orát)

Fürdés este 7

Alvás 8

2016. júl. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

24 honapos de szerintem nem sok minden fog valtozni...

szoval 6.15 korul kel (mindjart :)), utana iszik egy bogre tejet eszij egy kis kenyeret felvagottal majd egyedul jatszik egy fel orat, orat...8 korul elmegyunk setalni onnan 9-10 korul erunk haza...akkor uzsizik aztan ha jo nap van 11ig eljatszik egyedul, es addig fozok meg ilyesmi ha nincs akkor nezek vele egy kis meset kb 15-20 percet, megjatszom vele ebedig...11.30kor ebed aztan alvas kb 13.30ig. ha felkelt eszik valami muzlit utana jatszik egyedul kb 14.30ig..akkor eszik gyumolcsot es utana indulunk setalni kb 15.00-17.30ig. ha hazaertunj vacsizik hideget vagy az ebed maradekat es 18.00utan altalaban mar nincs el egyedul ugyh jatszom vele 19.30ig, akkor jon a mese, 20 perc, tej furdes es alvas. kb 20.15kor alszik el

2016. júl. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2 éves. 7-kor keltem, megissza a tejitalát, felöltöztetem és legkésőbb fél 8-kor indulunk a bölcsibe, én pedig utána dolgozni. Fél 9-kor reggeliznek, fél 10-10 körül esznek egy kis gyümölcsöt/kölesgolyót/kekszet, közben foglalkozásokat tartanak és kimennek az udvarra, fél 12-től ebéd, majd általában fél 1-kor már alszanak. Fél 3-3 körül uzsiznak, én pedig negyed 5 felé megyek érte. Jó idő esetén este még kint vagyunk az udvaron és pancsol, homokozik, kutyával játszunk. Fél 7 magasságában vacsora, utána fürdés és hétközben legkésőbb 8-kor alvás, mert fáradt, ugyanis a bölcsiben keveset tud aludni (itthon délután 2 órát simán, ott még 1-et is alig).
2016. júl. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2,5 éves, fiú.

Kb. 6 órakor kel. Pisil, iszik 2,5 deci gyümölcsteát, aztán megy ébresztgetni a nagytesót. Ő vagy elhajtja, vagy felkel, ő is pisil, és megissza a teáját, aztán még játszanak valamit, amíg én készülődök. Utána öltözködés, és indulunk oviba, bölcsibe, munkahelyre.


Bölcsiben 8órakor reggeliznek, utána kimennek az udvara (nyáron melegben), 10 körül tízóraiznak (gyümölcs, keksz stb.). Ha nem nyár van, és nincs kánikula, akkor csak a tízórai után mennek ki az udvarra, vagy a tornaszobába.


Ebéd 11:30kor van délre végeznek utána alszanak, 14:30 kor keltik őket.


Utána uzsonna, és még kimennek az udvarra jóidőben. 4óra körül megyek érte, utána megyünk az oviba a tesóért.


Néha még otthon is esznek plusz uzsit, ha hazaértünk, mert nem mindig eszik meg az uzsonnát. Ha hazaértünk többnyire még kint maradnak az udvaron ilyen jó időben, vagy bent játszanak, vagy elmegyünk még valahova csavarogni.


Vacsora 7kor van, addigra ér haza apa is. Utána összepakolják a játékokat. Háromnegyed8kor fürdik a kicsi, 8kor a nagy, összevárják egymást, és utána közös meseolvasás van, aztán alszanak, mégha kicsit pörgősebbek is aznap, általában 9kor már mindketten alszanak.


Hétvégén annyival másabb, hogy, kb. fél óra csúszás van az evések időpontjában, mert a nagynak az oviban minden étkezés 1 órával később van, mint a kicsinek a bölcsiben. Így végülis 8:30kor reggelizünk, 10kor tízóraizunk, 12kor ebédezünk, uzsonna akkor van, ha felkeltek mindketten, én nem ébresztgetem őket, a kicsi otthon minimum 3ig alszik.


Az éjszakát eddig átaludta, de nemrég lett szobatiszta, és nem hagyja magára adni a pelust, így éjszaka 1-2szer felkel pisilni, a nagy pedig már két éve ezt csinálja, szóval ő is felkel egyszer pisilni.

2016. júl. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2.5 éves a fiam.

6-fel7között kel mindenki, így ő is.

7kor van reggeli.

10kor tízórai. Ezt gyakran egy padon esszük meg, mert délelőtt kint játszunk, sétálunk.

12kor van ebéd.

Utána 15:30ig alszik.

16:00 uzsonna, utána itthon játszunk, amit szeretne.

19:00 vacsora

Fél8-8 között fürdés.

Mese, összebújás. Legkésőbb 9re alvás.

2016. júl. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!