Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni egy közel 3...

Mit lehet tenni egy közel 3 évessel, akit egyáltalán nem érdekel a szobatisztaság?

Figyelt kérdés

A fiam nemsokára 3 éves, de arra sem tudom rávenni, hogy egyáltalán kipróbálja a bilit. Kapott már azt is, vécéülőkét is, mindig mondja, hogy majd ráül, de amikor arra kerül a sor, már nem hajlandó. (Nem ez a téma egész nap, csak időnként megkérdezem, amikor épp helyzet van).


Mit lehetne tenni? Vagy csak várjak türelmesen?



2016. jan. 10. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

mond neki holnap reggel, hogy elfelejtettél pelenkát venni, nincs mit tenni, ma menjen ki a wc-re ha pisilnie kell, mert nem tudsz pelust adni rá! holnap nem is, de szerda-csütörtök környékén szobatiszta lesz ha érett rá és ha rendben van a kobak, akkor márpedig egy 3 éves érett rá.

vagy vársz még jó pár hónapot :/

2016. jan. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

hát mi mondjuk fiatalabb korra de ilyesmiket tanultunk:

-beszéljünk róla: pl nézd anya is oda megy... a nagyfiuk így tesznek

-együtt válasszunk bilit (nektek már ugye ez megvan)

-minden nap egy adott időben l fürdés előtt ültessük rá 2-3 percre ha nem sikerül nem baj ha igen dicsérjük

-ha sikerül bővítsük napi 2-3x ra

-kérni hogy szóljon ha kell

-jutalmazás, kap egy nyomdát matricát a fali naptárra..

-1 hónapnál hosszabb ideig ne próbálkozzunk ha nincs eredmény hagyjunk egy hónap szünetet

de meséltek olyat is akit egyáltalán nem érdekelt a dolog,már ment volna oviba de így nem lehet majd aug 31.én este egyik napról a másikra szólt hogy mától nem kell pelus

2016. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fiam áprilisban lesz 3 éves.

Mi bulit nem is használtunk, lépcsős vécészűkítő van, az nagyon bevált.

Kaki mindig s vécébe van, pisi meg néha szól, néha nem.

Várom én is, mert vannak napok, amikor reggeltől estig nem kell átöltöztetnem, van hogy napi 3-4x is. Bár a bölcsi miatt is lehet ez.

Nálunk mindig Bejött, amikor mi is vécéztünk, így látta, hogy oda kell.

Eleinte jól is ment, majd visszaesett.


Oviba csak szeptemberben megy, Úgyhogy nem aggódok, addigra biztos elhagyja a pelenkát.

2016. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fürdés előtt, mikor már csurog a kádba a víz nem szokott pisilni? Nálunk innen indult a szobatisztaság. Ilyenkor mindig belepisilt a bilibe/Wc-be/ urambocsá' a lefolyóba.
2016. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük már mindenféle módon, igértem neki fűt-fát, de nem. Rá sem hajlandó ülni egyikre sem, még nadrágostól sem.

Tanácstalan vagyok.

2016. jan. 10. 23:24
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Hagyni kell! Erre tényleg meg kell érni!

Tudja ő már azt,hogy mi a bili meg a wc, és hogy mire való. Csak még nem érdekli, mert nem ért meg rá az agya.

Az én fiam későn, majdnem 3,5 évesen lett szobatiszta. A környezetemben már mindenki mondta,hogy miért nem erőltetem jobban. Na rá is csesztem. Már a bölcsiben néha belekakilt a wc-be, erre kicsit erőltetni kezdtem,hogy otthon is. Ennek az lett a vége,hogy kb. félévig a bölcsiben sem. A gondozónők mondták egyedül,hogy hagyjam, meg fog érni rá.

Egy hét alatt nappalra és éjszakára is szobatiszta lett.

2016. jan. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz, de ne erőltesd. Ha nem akar, akkor nem akar. Attól, hogy mindenáron ráültetni akarod a bilire illetve, hogy azt hazudod, elfogyott a pelenka, nem lesz szobatiszta. Az én fiam is ilyen volt, de én nem erőltettem, nem találtam ki hazugságokat, megvártam, hogy megérjen rá. 2 héttel a 3.születésnapja előtt szobatiszta lett, ennek már 8 hónapja és azóta sincs baleset.
2016. jan. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd! Sajnos még mindig sokan hívei az erőltetésnek, de megbosszulja magát később!


Főleg így télen, ha becsurog a pisi, rövid idő alatt úgy felfázik, hogy kúrálhatod egész télen! Inkább várd meg a jó időt, bármit is mond a szomszéd vagy az anyósod!


Az esti fürdetés előtti pisiltetésre voksolok én is, de úgy, hogy vigye magával a kedvenc állatkáját, és először ez pisiljen a bilibe-wécébe. Nagyon fogja a kicsid szeretni ezt a játékot, és jobban meghozza a kedvét, mint bármilyen "észérv" meg győzködés. Egyik ismerősöm brilliáns megjegyzése: "A szobatisztaság nagyon fontos lépés a plüssállatok életében." :))


Meg nálunk még annak volt sikere, hogy a srácok kiragaszthattak a wc-be, amit akartak. Eléjük tettem egy csomó falmatricát meg hasonlót, aztán lehetett dekorálni. Szokták a légkört, aztán szívesebben is ücsörögtek ott később, nézték közben a matricáikat.

2016. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd!

Az én legkisebb fiam június eleji. A 3. születésnapját pelenkában ünnepelte és hallani sem akart arról, hogy máshová is lehetne pisilni/kakilni. Beszéltünk róla, vettünk együtt bilit, WC- ülőkét, próbáltuk kint a fűben, megmutatták a bátyjai stb. Mindent kipróbáltunk, eredmény 0. Aggódtam, hogy megy oviban, aztán augusztus végén egyszer csak elkezdett a WC-be pisilni, kakilni. Szeptemberben elkezdte az ovit. Nem mondom, hogy sosem voltak balesetek, de aug. végétől, kb.3 év 2 hónaposan szobatiszta lett.

2016. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket. Nem akarom erőltetni, csak kérdezni szoktam, eszembe sem jutott rányomni a bilire.

Viszont a falmatrica ötlet tetszik, van is otthon autós falmatricám, teszek vele egy próbát, hátha úgy érdekesebb lesz a vécé.

Bár tartok tőle, hogy csak a kidekorálás fog tetszeni neki, aztán annyi :)

2016. jan. 11. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!