Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Kólaellenes" anyukák! Mennyi...

"Kólaellenes" anyukák! Mennyi idős korától engednétek a gyereknek, hogy nagy néha igyon egy kis kólát?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az egészséges táplálkozás megszállottja, de a kólát nagyon ellenzem, nem csak azért, mert káros, hanem mert felpörgeti a gyereket. 6 éves a fiam, nem ivott még soha, ha nagy ritkán vendégségben találkozik vele, tudja, hogy az ugyanúgy a felnőtteknek való, mint a kávé és az alkohol. Mostanában viszont észrevette, hogy a kortársai is isszák, és engem is nyúz, hogy engedjem meg.

Most kizárólag olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik hasonlóan állnak a kérdéshez, mint én: ti mikortól engednétek, hogy kivételes alkalmakkor kapjon egy pohárral a gyerek belőle?


2016. júl. 16. 20:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Ennyi idősen engedném. Ha nagyon tiltva van, még kívánatosabb.


Mondjuk nálunk az bevált, hogy két évesen felbiztattuk, hogy húzza meg. Annyira meglepődött a szénsav miatt, hogy kiköpte és azóta se hajlandó inni.

2016. júl. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Főleg azért nem szeretném, mert amúgy is nagyon pörgős gyerek, nem kell neki még egy plusz löket. :)
2016. júl. 16. 20:16
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

6 évesen egy pohár colatól semmi baja nem lesz.

Én kisfiam is iszik, ma is ivott délben mikor ebédeltünk, most lesz 7 éves.

Ha tiltod akkor csak rosszabb lesz, ő miért nem kaphat ha a többi gyerek igen? Hiszti lesz belőle

2016. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Mi nem iszunk szénsavas üdítőket, a kóla ízét meg pláne nem szeretem. A párom néha rendel magának étteremben, mert szerinte az üveges finom, nem úgy mint a pet palackos. Pár hónapja a gyerekek elkaptak vmi hányós vírust, szinte semmit nem tudtunk beléjük diktálni, levertek voltak, állandó hőemelkedéssel. Akkor mondták, hogy úgy innának kólát (7 és 3évesek). Megvettem nekik. Megittak együtt egy dobozosat, akkor jól esett nekik. Azóta sem kértek újra.
2016. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Én is rühellem a kókát, de nem vagyok egy "biomami", én megengedném, ha így izgatja. Elrettentésként fogváltáskor tedd be egy tejfogát éjszakára kólába és nézzétek meg mi lesz vele.

Amúgy kb évente egyszer én is megkívánom és iszok egy pohárral, mint ahogy "mekis" kaját is kb fél évente. Ettől még nem fog megromlani az egészségem és egy gyereké sem. De ha tiltod annál jobban akarja majd.

2016. júl. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

9, 7 és 4 évesek.

Még nem ittak. De nem is "követelik".

Citromos üdítőt szoktak inni, az ugyanúgy szénsavas és nagyon szeretik. Cukros persze, ezért nem mértéktelenül.

A kóla nálunk is "felnőtt ital" kategória.

Én nem a felpörgés miatt, inkább a sok foszforsav miatt, ami elvonja a kalciumot a csontokból.

Persze ha egyszer innának, nem lenne semmi, csak azt gondolom, hogy akkor mindig kunyiznának, így meg nem tudják, milyen.

Meglátjuk, mikor kapnak először, mostanában nem téma.

2016. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok kólaellenes, de leírom 😊.


Kb. 4,5 évesen kapott először a kislányom kólát, 1-2 kortyot. Most 6 éves. Néha-néha kap pár kortyot, nem napi szinten.

2016. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

nálunk alapban sem isznak szénsavasat

max ha évi 1x akkor is vendégségben

inkább házi szörpöt isznak vagy teát limonádét és sok vizet

mondjuk nem is szeretik a szénsavast :)


de mivel mind a kettő 10 felett van ha akarnak ihatnak ...

2016. júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Snorri ***** válasza:
27%
Én tényleg kólaellenes vagyok. Nem adnék neki semmiféle szénsavasat legalább 10 éves koráig, utána is csak alkalmanként.
2016. júl. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Ha akarna, 6 evesen megkostolhatna. Semmi baja nem lesz egy alkalomtol. , megbeszelnem, hogy maskor nincs.

Mi egyebkent nem iszunk a ferjem utalja, en etteremben pizzahoz kerek , ez olyan evi 3-4 alkalom.

2016. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!