Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti engednétek a 7-8...

Anyukák, ti engednétek a 7-8 éves gyerekeiteket hidegben, szakadó esőben parádézni majdhogynem ruha nélkül? (debreceni virágkarnevál)

Figyelt kérdés

Debreceni Virágkarnevál, ma.

Teljesen el voltam hűlve, hogy ezek a pici lánykák egy tornadressz méretű csillogó ruhában áznak-fáznak, míg a közönség nagykabátban, őszi meleg ruhában, ernyővel áll. Felnőttként is fáztam, nem is néztem végig a karnevált, inkább hazajöttem.

Tudom, hogy sokat készültek, de az egészségük nem fontosabb? Így iskolakezdés előtt tényleg ki kell küldeni a kicsiket szinte ruhátlanul a hidegbe, esőbe, szélbe?


2015. aug. 20. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Engedném.


Fiam, lányom 3 hete volt náthás, lázas a 38 fokban.


Erre készültek hetek óta a fellépők, az időjárást nem lehet kiszámítani. Lehetett volna 40 fok is.

2015. aug. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen más állni, mint mozogni. Én futni járok és 15 fok felett rövidnadrágban és pólóban megyek, mert pikk-pakk kimelegszem, annál viszont nincs rosszabb.

Kb. 20 fok volt ma, tehát azért annyira hideg nem lehetett, de persze az eső és a szél miatt hidegebbnek érzi az ember.

Persze, valószínűleg félteném a gyerekem, de elengedném, hiszen erre készült már régóta.

Ja, a fiaim focizni járnak, ott sincs kívánságműsor, hogy milyen idő van a pályán. Eső, szél, kánikula nem akadály, így tanulnak kitartást. Persze, nagy viharban azért nincs edzés, mert az edző sem hülye, de egy kis eső nem riaszt vissza minket :)

2015. aug. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... Szerintem én nem engedném. Debreceni vagyok, és bizony itt ma délelőtt kemény 15 fok volt, széllel és szakadó esővel. Csak a ház előtti parkolóba szaladtam le, de pulcsiban is faztam. A tv-ben néztem a karnevalt, sajnáltam is szegény fellépőket.
2015. aug. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

14 fok volt.

nem végig táncoltak, hanem többnyire lassan meneteltek vagy álltak, és csak néha adták elő a rövid műsort.

vizes volt a hajuk, a ruhájuk, ezt fújta a hűvös szél.

az a kevés néző pedig kabátban figylte őket.

az állandó sportolást én is megértem, amikor valaki futni ját, vagy focizik és ott fut a pályán sokat, de ez a karnevál nem ilyen volt.

az ülőhelyes nézők, és a tévéfelvétel riportere és a vendégek fedett helyen voltak.

mind kabátban, sálban!!

és nem tudtak koncentrálni, olyan amatőrnek tűnt az egész, mert konkrétan látszott, hogy kabátban is vacognak.

egyébként a focisták is felvesznek egy hosszú ujjút felsőt hidegben, és arra rá a mezt. a felnőttek!

ezek pedig picike kislányok voltak, akiket én láttam. nekem nagyon furcsa. kb. egy szál bugyinek felelt meg a fellépőruha, vagy egy miniatűr bikininek.

amikor próbáltak, akkor folyamatosan, egymás után többször elpróbálták ugyanazt, de maga a karneváli menet nem ilyen, itt főleg menetelés van.

máskor akkora tömeg van, hogy lépni sem lehet, most alig lézengek az emberek, gondolom azok is inkább szülők voltak. még a turisták is letettek róla, hogy megnézzék, amiért idejöttek.

a lelátókra a jegyeket 1500-5000 ft-ért tértékesítették, de a lelátók üresek voltak. még az sem ment ki, aki fizetett azért, hogy jó helyről nézhesse. ezzel csak azt akartam valamennyire szemléltetni, hogy mennyire volt hideg.

nyilván rossz nyáron betegnek lenni, és egy szülőnek ezt mindig rossz végignézni. de gondolom, nem szándékosan betegítetted meg őket, ugye? valami történt, és te nem tudtál tenni ellene, jól gondolom? vagy 16 fokra kapcsoltad a légkondit szándékosan, hogy betegek legyenek?

csak mert egy kikerülhetetlen megbetegedést én nem állítanék párhuzamba egy ilyen esettel, ahol már jó előre tudták, milyen idő lesz/van, és senki nem tett semmit, nem helyezték át a fellépés helyét (hozzáteszem, nagyon sok egyéb programnál ezt meg tudták tenni!), nem adtak rájuk egy kardigánt, semmit! ez nálam már az a kategória, hogy szándékosan veszélyeztetik a gyereket.

lehet lesz, akinek semmi baja nem lesz, de szerintem a nagy többségnek lesz. és biztosan élvezték a kicsik a felkészülést, meg élvezhették a stadionos fellépést, ha utána 2 hétig az ágyat nyomja lázasan, tüdőgyulladással, esetleg kórházba is kerül, és emiatt nem tudja elkezdeni az iskolát egy 7 éves, akkor az nem marad szép emlék.

ha az én lányom állt volna ott, én nem tapsoltam volna örömömben.

2015. aug. 21. 09:06
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy náthát ne hasonlítsunk egy borítékolható tüdőgyulladáshoz! Utóbbi "kicsit" komolyabb!

De úgy tűnik, nem minden szülőnek fontos a gyereke egészsége.

Télen is bekülditek őket a Dunába, olyan címszóval, hogy úszni jó dolog?


Én ott voltam. Ez nem a riói karnevál, ahol a táncosok egész nap rázzák.

Itt nagyrészt a fegyelmezett menetelésről szól a dolog, szépen, sorokba rendezve, lassan, majd itt-ott megállva előadni a műsort. Ami egyébként rövid, max. néhány perc. És ha valóban jó kis ugrálós, akkor jól kimelegszik és leizzad közben, majd haladhat tovább az esőben, szélben, hidegben.

Számomra komolyan hihetetlen.

2015. aug. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ilyen rendezvényeken kellene lenni esőnapnak. a túristák nagy része több napra érkezik és SZÉP kártyát használ. meg lehetett volna oldani. én nem mentem ki a műsort megnézni, a kutyust délután pufidzsekiben vittem sétálni és nem volt melegem
2015. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Biztosan többen betegek lettek már közülük, de legalább lesz a szervezetüknek valami ellenállóképessége.

Ha lett volna 38-40 fok akkor meg azért nem engednétek, mert napszúrást kap.

2015. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hugom a kalózos táncban táncolt, és semmi baja ,a torka sem fájt, és tőlük megkérdezték hogy akarják e mert igy nem muszáj fellépniük, mert van aki lemondta, a gyerekek akarták,nem kényszeritették őket , se kicsit se nagyot
2015. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!