Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiamnak a körme sérült....

2 éves fiamnak a körme sérült. A fele már fel is jött, de nem esett le csak ott "lóg" a helyén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
megharapta a kutya kb egy hónapja, 2 hete néztük hogy lesznek bajok a körmével, mert megsérült. ma a sérült rész fele felvált, de a köröm szélénél még ott maradt. a többi sérült rész még a helyén van. mit tegyek, ma sebtapasszal leragasztottam, hirtelen nem tudtam mást tenni hogy a fiam le ne szedje és felsértse az ujját. de mit lehet tenni vele?
2016. júl. 17. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd le sebészetre! Én a lábkörmömmel jártam így, sebészetre lementem.
2016. júl. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi. holnap leviszem a házi orvoshoz majd ő hátha tovább küld.
2016. júl. 17. 20:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Én levágnám neki a levált részt,míg alszik,hogy nehogy valamibe beakadjon. Nem vinném orvoshoz,ez csak egy köröm,azért ott lefogják,levágják,elég nagy trauma neki. De ez csak így látatlanban írom,te tudod,hogy kell-e orvos. Kutya megvan még?
2016. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem vinném sebészetre,fogják és egybe le tépik neki,felesleges ekkora sokkot okozni.Ami lelóg,azt levágnám,a többi meg vagy leesik vagy le nő.
2016. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!


Nem tépik le! Én már kamasz voltam és nem tépte le a doki, ne riogassátok már a Kérdezőt!


Kérdező! A háziorvoshoz vidd le megmutatni.

2016. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló,én 3-as vagyok. Nem riogatásnak szántam,de hidd el,másként éli meg egy kétéves a sebészeti kezelést,mint egy kamasz. És ha nem gyulladt a körömágy alatta,akkor én csak levágnám. Bár abban igazad van,hogy a gyermekorvosnak nem árt megmutatni.
2016. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudom hogy másként éli meg, van egy 6 évesem. Nem fogja letépni. De látnia kell orvosnak. Nekem kenegetni kellett, leragasztani, ráhúzni hálós védőt. Eszébe sem jutott letépni. De ha azt is akarná, ott van az anyukája, aki nem engedi.
2016. júl. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha alatta nem gyulladt, vagy sérült akkor levágnám amit lelehet és a maradékot leragasztanám. Az is lefog esni pár napon belül. Volt szerencsém elhagyni gyerekként pár körmöm, 1-2 hét alatt teljesen levált, fél év múlva meg hibátlan volt.
2016. júl. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi is úgy csináltuk, ahogy 8-as írja.

Az én ovisom a kocsi ajtaját csukta rá az ujjára....

A 'fityegő' részt levágtam, óvatosan bekentem Betadine-nal, és nappalra leragasztottam, hogy ne sérüljön/koszolódjon (fürdés után levettük, hogy szellőzzön éjszaka.

Valóban kellett kb. fél év a teljes regenerációhoz.

2016. júl. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok választ.

ma reggel mikor levettem a sebtapaszt, vele együtt jött a levált köröm is. tehát egyenlőre nincs gond :)

egyik válaszoló érdeklődött a kutya miatt. nem a mi kutyánk volt hanem egy ismerősé. természetesen azóta nagy ívben kikerüljük :)


még egyszer köszönöm a segítséget.

2016. júl. 18. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!