Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves fiam van,...

2 és fél éves fiam van, nappal többnyire szobatiszta, de ha elmegyünk valahova (bevásárolni, mamához, sétálni) akkor még ráadom a pelust. Nem vagyunk elkésve a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés

Éjszakára még van pelusa, de nem nagyon akarja felvenni. Szerintetek elhagyhatom a pelust már este, vagy várjak még? A Ti gyerekeitek hogy voltak ezzel? Már mindnet kipróbáltam, nem vagyok türelmetlen sem, de ez aggaszt egy kicsit. Szerintetek próbálgassam milyen pelus nélkül sétálni és vásárolni?

És ha bepisil?

Tudom, vigyek váltóruhát, de mennyit?

Előre is köszönöm szépen : Anita


2007. nov. 15. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Az én fiam is 2és fél éves ,de ha megyünk valahova én is pelenkát adok rá még de kb fél óránként kérdezgetem nem e kell neki pisilnie vagy elöfordult már az is hogy ö szólt hogy pisilnie kell .ha ugy gondolja hogy éjszakára nem akar felvenni pelenkát akkor hagyd neki szerintem érezni fogja mi a jó neki az én fiam kb egy honapja kezdett el este nem pisilni már de még mindig adok rá pelenkát csak akkor nem ha nem szeretné,hagyom had bontakozzon ki.Nálunk bevált ez a letolható nadrágpelenka ha megyünk valahova,és töbször elmegyek vele mosdoba ha kell ha nem hogy szokja a visszatartást.Sok sikert :)
2007. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Egyátalán ne aggódj nem vagy elkésve semmivel. Az én kisfiam 3 éves korára lett szobatiszta. Előtte többször is megpróbáltuk a bugyit, meg a leszoktatós pelust, de amikor nem ment akkor gond nélkül visszatértünk a rendes pelushoz. A nadrágpelenka nálam is bevált, annak ellenére hogy fennt volt rajta mindig megkérdeztem hogy kell-e pisilni vagy kakilni, és ha elmentünk otthonról akkor én is mindig ráadtam a pelust. Ha szólt hogy kell neki pisilni akkor levettük a pelust, elvégezte a dolgát és visszavettük. Persze mindig nagyon megdícsértem amikor a pelus ellenére is szólt hogy kell neki pisilni. ( és ő nagyon boldog volt, hogy ő már szól ) Aztán a fiam a 3-dik szülinapja előtt 1 hónappal lett megbízhatóan éjjel-nappalra szobatiszta. Szerintem nem szabad erőltetni el fog jönni az ideje, lényeg hogy a kicsinek biztonsággal kialakuljanak ezek az érzések hogy pisilni meg kakilni kell.

Egy négy és fél éves egészséges vidám kisfiú anyukája.

2007. dec. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!