Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyeskek miért a nagyközönség...

Egyeskek miért a nagyközönség előtt nevelik a gyereküket?

Figyelt kérdés
Fagyizóban volt előttem egy anyuka a két gyerekével. 6 év körüli kisfiú mondta, hogy "Fagyit akarok!" erre az anyja fél óráig magyarázta, hogy "úgy kell mondani,hogy kérek". Aztán visszakérdezett, hogy "fagyit akarsz-e?" A gyerek meg megint elkezdte, hogy "Igen, akarok!" És akkor megint fél óráig magyarázott. Igen ám, de ők álltak a sor legelején, és feltartották a sort. Komolyan, miért pont a nagyközönség előtt jutott eszébe gyereket nevelni, ha otthon nem tudott? Legalább álljon ki a sorból, mert nem mindenki kíváncsi az illemtan-órájára. Rosszul vagyok az ilyen emberektől.
2016. júl. 25. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Akkor állj ki te a sorból...mit foglalkozol vele? Mindenki úgy nevel, ahogy akar.
2016. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Sok szituációt élőben lehet megtanítani a gyereknek. Kereszteződéseknél, gyér forgalom mellett mi is percekig állunk és forgatjuk a két éves fejét, hogy "na, jön autó, indulhatunk?". Mondjuk ott egyszerűbb, mert akit zavar, az simán kikerül.
2016. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Mert ha ott csinál valami helytelent a gyereke akkor ott kell megnevelnie. Vagy te hogy csinálnád? Este leülnél és elmondanád a gyerkőcnek, hogy emlékszel amikor ezt mondtad a boltban? Na az úgy nem volt jó, meg utána hazafele köszönni kellett volna a szomszédnéninek, és ejnye hogy elvetted Pistike vödörjét a homokozóban délután. Csak nehogy más is hallja hogy neveled. Ha meg valaki nem szól ra valamiért a gyerekére az a baj.
2016. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1: Azért foglalkozok vele, mert feltarja a sort, egyébként elhiheted, hogy a lehető legkevésbé sem érdekelne.

#3: Mondjuk elmondanám neki egyszer, hangsúlyozom EGYSZER, hogy "kérek", ha utána "akarokot" mond, nincs fagyi. Vagy kiállok a sorból, amíg nem kéri normálisan.

De nem mást tartóztatok fel, mert az egyszerűen taplóság.

2016. júl. 25. 12:52
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Ha meg nem neveli,akkor meg az a bajod!

Egyeseknek tényeg semmi sem lehet jò!

Ajànlom neked is a leszrom tablettàt, a kérdésben szereplő anyuka már minden bizonnyal alkalmazza az olyanokkal szemben,mint te!

2016. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Azzal semmi baj, ha ott magyarázza a gyereknek, hogy hogyan kéne. Az viszont szerintem is figyelmetlenség a többiekkel szemben, ha ezt akkor csinálják, amikor ők következnek, és ezzel az egész sort feltartják. Én már akkor magam elé szoktam engedni a következőt, ha a totojázik a gyerekem azzal, hogy milyen fagyit válasszon. Amíg ő eldönti, simán kérhet az utánunk következő. A kérdésben említett szülő épp ugyanígy maguk elé engedhette volna az utánuk lévő vásárlót, amíg ő magyaráz.
2016. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Később kaptad meg a fagyi !Tudtam, hogy közel a világvége!

Ennyire ráérsz b+

2016. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5: De, mondtam kettő variációt is, hogy mi lett volna jó.

#7: Igen, elég zavaró, hogy egy hūlye p1cs4 baromsága miatt kell várnom egy csomó időt. Nem érdekel a kis nevelgetése, nevelje otthon vagy 2 méterrel arréb, de ne 10 ember idejének a rovására.

2016. júl. 25. 13:00
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
magunk elé szoktam engedni a következőt ilyenkor, de az sem normális aki azon ennyire kiakad ha valaki tanítja a gyereket.
2016. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#10: Ne az én időmből nevelje.
2016. júl. 25. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!