Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomnak (5 éves) nagyon...

Kislányomnak (5 éves) nagyon érzékeny a bőre. Milyen mindennapos tisztálkodó szereket használjunk?

Figyelt kérdés
Ami tényleg jó.
2016. júl. 25. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hidrofiles mosakodó krémet.
2016. júl. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Gyógyszertári készítmények.

Vagy a Manna szappan termékei esetleg?


[link]

2016. júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bárcsak írhatnék valami jót, de szerintem sajnos ki kell tapasztalnotok.

Nekem nagyon érzékeny a bőröm, natúr szappanok és kozmetikumok sokat segítettek. Ugyanezek a kisfiamnak nem jönnek be.

Ami szintén nálam bevált (kisfiam meg nem is próbált mást): mosószer, öblítőszer leváltása. Főleg az öblítőszerek az arra érzékenyeknél nagyon allergizálnak. Én folyékony mosódióra cseréltem a mosószert, mosószódát illetve a fehérekhez fehérítő sót használok hozzá. Az öblítést ecet+víz kombinációjával végzem, levendula illóolajat szoktam csepegtetni bele, de anélkül is működik.

Nem rondák a ruhák, a fehérek is szépek, és nem maradnak foltosak, ecetszagúak sem. :)

2016. júl. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak szerencsére csak télen jön ki az ekcémája, de akkor nagyon könnyen kisebesedik a bőre. Mi az elmúlt télen kecsketejes szappant és shea vajat használtunk. A gyógyszertári termékek is elég jól beváltak, a gyerekorvosunk szokott írni zsírosító krémet. És koraősztől késő tavaszik csak zuhanyoznak a gyerekek. Sőt, a téli időszakban ha szüleimhez megyünk látogatóba, csak kétnaponta fürdenek, mert ott nagyon kemény a víz, és rögtön meglátszik a bőrükön.
2016. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csakis a gyogyszertarban kevert vagy a naturlandos babamosdato kremet.
2016. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A babe es bioderma vált be.
2016. júl. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6 éves a kislányom. Kb. 1,5 éves korától a dm-es Babylove kamillás fürdetőt használjuk. Nem ekcémás, de nagyon fehér bőre van. Doktornője is azt mondta, az jó fürdető.
2016. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
la roche posey vagy uriage. Mindkettő gyógyszertárban kapható hipoallergén. Ettől tuti nem lesz baja.A többi márkánál lehet kísérletezgetni.
2016. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Weleda,,csodas a bore!
2016. júl. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kizárólag natúr, de itt nem a bolti "natúr" cuccokat gondolok, pl weleda meg saját márkás cuccok (most csak ez az egy jutott eszembe)

Egy megbízható krémekkel szappanokkal foglalkozó anyukátol rendelem őket, nagyon bevaltak, mindenmentesek és víz nélküliek, ami nagyon fontos. Egyébként így sokáig is jó. A 100 ml popsikremje több hónapig elég, és abszolút nem is drága. :)

2016. júl. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!