Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek megfelelő ez az...

Szerintetek megfelelő ez az étrend a 13 hós kislányomnak? (vagy többet, mást kéne? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eddig biztos voltam abban,h jól csinálom,de most picit elbizonytalanodtam.


Tehát így néz ki átlagosan egy nap:

Reggel fél 8-8 Tejital 260ml

Tízórai fél 11-11 gyümölcs vagy én turmixolom banán,alma,körte,narancs stb,kekszel cebion csepp

Ebéd 2 fele amit mi eszünk,én főzők,v bébiétel.

Uzsonnya: bébi joghurt,bébi puding,gyümi,kenyér,kifli vajjal,sajt,vagy túró,paradicsom stb.

Vacsora: 260ml (nem mindig issza meg mindet) tejital


De befigyel napközben a kenyérnek a héjja (imádja) vagy sajtos v sima kifli,imádja nyamnyogni. Babapiskóta.

De ha főzők abból is csipegethet napközben. Pl csináltam rizi-bizit és a tálcájára tettem borsót,rizst. Egyedül szépen eszeget. V mikor nincs ebéd idő de szűröm a húslevest kap zöldséget a tálcájára,v krumplit,karalábét stb. Tehát nassol sokat sztem!


Sztetek változtatni ezen kellene? Vagy jó? Köszi a válaszotokat.



2016. jan. 22. 20:00
 1/7 A kérdező kommentje:

Azért bizonytalanodtam el mert olvasgattam itt a kicsik étrendjét és pl tízóraira vajaskenyeret felvágottal sajtal v rántottát esznek. Én tízóraira soha nem adtam a gyümin-kekszen kívül mást.

Ha pl mi reggelizünk akkor abból csipegethet,de elöttem az van h tízórai=gyümölcs. Szigorú ez így?

V én betartom a heti egyszer egyen májat v halat. Túl aggódom? Lazábban kéne?

Pl én nem adok neki chips-et,csokit. De karikor és szülinapjakor ehetett. Meg ha sütök a krémből egy nyalatot kaphat,de ennyi.

2016. jan. 22. 20:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem rossz így.
2016. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tízóraira én is gyümölcsöt szoktam, főleg hogy általában 8 után reggelizik, délben pedig ebéd, szóval nem is igényelne laktatóbbat.

Én a vacsoránál variálnék a helyedben, mondjuk fürdés előtt valami laktató kaja (ami nem bántja a hasát éjszaka), majd lefekvés előtt valamennyi tejital. Ennyi idősen hagyta el a gyerkőcöm az esti szopit és azóta lefekvés előtt már csak vizet kap (többek között azért, mert fürdés közbeni fogmosást már nem szeretném ismételni).

2016. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

amíg neki jó így, addig ne aggódj. de valóban sok gyereknek ennyi idősen már nem jó ez így, hisz 1 éves kor után már plusz 2 étkezés bejön, a tejital mellé a vacsi és a reggeli :)

amikor ébred éjjel, akkor már érdemes ezeken változtatni.

egyedül az ebédbe kötnék bele, azért tíz óraira adjuk a gyümölcsöt, mert gyorsan felszívódó szénhidrát, 1,5 óra alatt megemészti, 3 órát nem szabadna várni, már ha ébren van :) szóval ehetne normál időben, dél-fél egy körül ha már ilyen szépen időben vannak az étkezések :) ebéd után meg 4 óra is eltelhet ;)

2016. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket és várom még az észretételeket!! :-)
2016. jan. 22. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szupi, az en 1 évesemnek is ilyen az étrendje. Amíg neki jó addig ne változtass.
2016. jan. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia,mondjuk a kisfiam biztos éhenhalt volna ennyitől,de maga az étrend nem rossz. Màr adhatsz neki péksütit is reggelire kicsit kevesebb tejitallal. Itt persze nem a boltira gondolok, hanem amit te sütsz otthon. Jó hogy figyelsz arra,hogy halat is meg màjat is egyen.


Annyi,hogy nem adnék kekszet a gyümölcshöz,nagyon nem tesz jót a fogaknak,ahogy az sem ha babapiskótàt,kekszet majszol napközben. Mert ez a nyàllal kevert keksz bevonatot képez a fogon és fogmosàsig rajta van,ehhez jön még a gyümölcssav.


Meg talàn annyi,hogy nasinàl se hagyd futkozni vagy tenni venni(erről nem ìrtàl,hogy megy) szokja meg hogy evés az asztalnàl van vagy etetőszék stb.

2016. márc. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!