Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért rajzol a gyerek lentről...

Miért rajzol a gyerek lentről felfelé?

Figyelt kérdés
Amikor ovodas voltam mindig lentrol felfelé rajzoltam a cipot rajzoltam meg elsonek es igy tovabb..miért van ez?és a másik kérdésem az nagy probléma ha valaki bal kézről áttér jobbra?Köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 26. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A mozgással fejlődnek az agyi idegpályák amik a későbbi pl beszéd irás olvasás stb képességeket alapozzák.

A tsmt tornatanarunk mpndta hogy pl forgószékbe ültetve a gyermeket mindig bslrol jobbra kell forgatni mert balrol jobbra olvasunk és irunk.

Szoval a függőleges rajzolat a vertikalis gondolkodást jelentik amit pl az ugrálás alapozott meg.valszeg kevés volt a forgo mozgás.


A bal ill jobb kezessèg ugy tudom 3 éves kor körül kezd elvalni addig az az egészséges ha mindkét kezét egyformán használja

2016. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lányom pl az arcot rajzolta forditva. Felül a száj,alul a szemek. Néha van,hogy állatnál a lába van felül. Mondtam neki nem úgy kell,azóta jól csinálja. 3,5éves. Bal kezes,de enni eszik mindkettővel. Irni,rajzolni csak ballal és már 2évesen is inkább azt használta.
2016. júl. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha megvan néhány egykori rajzod, beszkennelhetnéd, ha gondolod. A lentről felfele összefügghet pl a "felfelé visszavágyással", tehát az időben visszahaladással - ahonnan érkezett a gyermek, oda vissza.


2-3 évesen az első firkák gyakran fügőleges vonalkázással indulnak, hasonló okokból, csak áltaában fordított iránnyal a vágya szerint: megpróbál megérkezni teljesen a testébe, le a Földre.


Összefügghet emellett, vagy ehelyett a biztonságérzettel, vagy annak hiányával, ehhez jó volna látni legalább néhány egykori rajzodat. Kíváncsi volnék, akkoriban jellemző volt-e, hogy rajzoltált pl talajt, vagy nem.

2016. júl. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!