Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a 3.5 éves...

Hogyan vegyem rá a 3.5 éves kislányomat a szigoru titoktartásra ugy hogy ne okozzak neki lelki sérülést? Többi lent

Figyelt kérdés

Barmok, botcsinálta pszihomókusok kiméljenek , komoly válaszokat szeretnék, köszönöm .

Okkal ( részletekbe nem kivánok belemenni ) "helyretettem" a sógoromat pár hónapja (feleségem hugának a férjét ) , azóta teljes a családi béke , sajnos a kislányom látta az esetet , semmi olyan nem történt ami negativ lenne neki , ld. se anyázás se kiabálás se vér nem folyt stb. ... , a feleségem boldog hogy végre minden rendben van a huga családjával ám a kisbabóca néha spontán felemlegeti az esetet , hogyan lehetne ezt a problémát megoldani ? az elmondás nem megoldás, ismerni kéne az asszonyt :)



2016. júl. 23. 22:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
Így kicsit nehéz, a körülmények pontos ismerete nélkül. De ha valóban a családi béke megtartása a lényeg, és nem más, akkor nem a titoktartást erőltetném, mert az nem fog menni. Mondd, h álmodta vagy rosszul emlékszik.
2016. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy. Miért kell titkolózni ha nem történt semmi durva dolog?
2016. júl. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Crisopher ***** válasza:
85%
Nem jó dolog erre a fajta sunnyogásra ránevelni a gyereket. Beszéljétek meg az esetet.
2016. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok 'botcsinálta pszihomókus', de akkor sem kell a saját hūlyeséged miatt sumákolásra/hazugságra nevelni a 3 éves kisgyerekedet. Legközelebb talán ne csinálj olyat, amit titkolni kell, vagy legalább legyen annyi agyad, hogy ne a gyerek előtt. Szerinted ezzel mégis milyen értékrendet mutatsz neki? Ha valami rosszat csinálunk, titkoljuk el, mert azt úgy szokás? Felelősségvállalás? Őszinteség? Ezek hol maradtak? Rémlenek neked ezek a fogalmak? Vagy ezek rád nem vonatkoznak?
2016. júl. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
43%
Ha felhozza a dolgot a pici, csinalj ugy mintha meg se hallanad. Mert ha felfigyelsz rá ő is nagyobb jelentőséget tulajdonit neki es akkor valoszinubb hogy ujra es ujra felhozza a témát. Nalunk is volt hasonlo eset, kis idő es elfelejti.
2016. júl. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
nagyon kicsi, ezt sajnos nem lehet, sőt minél jobban rá akarod venni, annál gyakrabban jön majd elő belőle spontán (nem tiszta, hogy ki előtt nem beszélhetne róla?) talán még az lehet segítő, ha ketten leültök és elmondjátok pontosan a részletekkel (milyen idő volt, mi volt az asztalon, mi volt a falon stb )egymásnak többször végigmenve
2016. júl. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

enyémre teljesen igaz, hogy amiről nem szívesen beszélek, arról folyton beszélni akar, amiről meg elcsacsogok vele, az nem izgatja utána :)


szerintem ez a legjobb taktika, teljesen hétköznapi szituként megbeszélni, nem csinálni belőle nagy ügyet, meg is mondani neki...

amúgy nem pontosan értem, megverted vagy csak kioktattad a sógorod? :) mert ha utóbbi, akkor nyugodtan mondhatod neki, hogy "rossz volt a pityu, ezért elbeszélgettem vele, ahogy veled is szoktam ha rosszat teszel, de megígérte, hogy többet nem rosszalkodik"

enyémnek elég lenne ennyi. mondjuk ha meg előbbi, arra nincs tippem :D

2016. júl. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Ha semmi olyan nem tortent, szimplan csak beszelgettetek, akkor miert baj, ha felhozza? Ebbol kiderulne a feleseged szamara valami? Egyebkent nem szoktatok beszelgetni, vagy miert?

Szerintem minel jobban titoktartasra akarod birni, annal jobban fogja erdekelni a tema. Ha tenyleg ilyen nagy galibat okozna, ha kiderulne, akkor inkabb probalj meg nem tudomast venni a temarol, mikor errol beszel.

2016. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
Annyi az egész, hogy amikor felhozza, akkor elmondod neki, amit gondolsz. Vagyis, hogy ez a család ügye, erről soha senkinek nem beszélünk, mert csak a mi dolgunk. Ez egy olyan nagyfiús\nagylányos dolog, a titoktartás fontos. Nálunk ez bevált.
2016. júl. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%

A legfontosabb az, hogy annyira önző vagy, hogy nem mered felvállalni a konfliktus helyzetet és inkább a lányodat kényszeríted hallgatásra, vagy akármilyen is a feleséged elmondod. Ha így fog kiderülni mivel lesz jobb? Még azt is tudja majd mondani, hogy ikre kéred a lányotokat. Mert benne van, hogy el fogja mondani, akármit mondasz (a kislány szemszögéből mindenképpen az a jó ha nem titkolózik) Semmi esetre sem haragudhatsz rá. Ha nem tulajdonítottál volna ennek nagy jelentőséget, talán eszébe em jutott volna/ jutna megemlíteni. Már ha tényleg semmi durva nem történt.

Szembe kellene nézni a dolgokkal és nem a kislányt rávenni ilyen dolgokra. Ez nem pszichológia, szimpla erkölcs...

2016. júl. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!