Mi van a húgommal?

Figyelt kérdés
Már kicsi korában észrevettem, hogy erősen gondjai vannak a kommunikációval. 6 éves, de legalábbis úgy fejezi ki magát, mintha max. 2 éves lenne. Nem a hangképzéssel vannak problémái, szerintem inkább nem érti a dolgokat vagy nem is tudom. Teljesen olyan, mintha másik világban élne. Míg más gyerekekkel meg lehet beszélni hogy most bemegyünk a boltba, és ezt meg ezt fogunk venni, addig vele még ilyen minimális szintű kommunikációt se lehet véghez vinni. Nem kérdez, nem mond semmit, csak beszél a világba, értelmetlenül. Mondunk neki valamit, és az olyan, mintha nem is mondtuk volna. nem érti meg. vagy csak ennyire kelekótya lenne? egyébként nagyon okos kislány mindettől függetlenül. gyöngyörűen rajzol, kb magától jött rá, hogy kell olvasni, betűket ír pici kora óta, angolul is nagyon sok dolgot tud, kiejtése is gyönyörű.. de ezzel a kommunikációval valahogy nem tudok kibékülni.. az óvónénik nem mondanak semmit, anyunak ezt mondtam már, és ő is tudja mi van, de csak legyint, hogy kelekótya. szerintem ennél több áll a háttérben. ötletek? mit lehetne vele kezdeni? életemben nem hallottam még tőle 2 összefüggő mondatot ami úgy ahogy értelmes is :(

2016. júl. 27. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Védőnő, gyerekorvos milyensűrűn látja?
2016. júl. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
védőnő fogalmam sincs,amilyen rendszersséggel elő van írva. gyerekorvos meg akkor, amikor beteg, olyan 3-4 havonta kb.
2016. júl. 27. 00:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor a gyerekorvosnak látnia kéne ha elmaradott.
2016. júl. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha rájön hogy kell olvasni vagy angolul is tud akkor én nemértem hogy egyszerű mondatokat hogy nem tzd kommunikálni.
2016. júl. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
na mert aztán 3-4 perces vizsgálat alatt mindjárt megállapítja.. ehhez órák sem elegendőek, napok kellenek, hogy ez normálisan kiderüljön :( ezért mondtam, hogy az óvónénik se mondanak semmit
2016. júl. 27. 00:39
 6/11 A kérdező kommentje:
hát akkor írok egy példát, mondjuk, szólok neki, hogy öltözzön fel, elmegyünk ide oda, hideg lesz. ő erre: jó de nem akarok tejet inni. kb... mintha álmodna
2016. júl. 27. 00:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Forduljatok a helyi családsegítőhöz. Muszáj lenne orvoshoz (pszichológushoz) vinni és kivizsgálni, hogy mi baja.
2016. júl. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Zseni. Ők szoktak ilyen végleges tulajdonságokkal rendelkezni.
2016. júl. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Az autizmusnak van ilyen formája.
2016. júl. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 9-es! Véletlenül privátba Neked küldtem el a választ a kérdéshez! Bocs
2016. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!