Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A legtöbb 1,5-2 éves gyerek...

A legtöbb 1,5-2 éves gyerek lábfeje/bokája valamennyire bedől?

Figyelt kérdés

Az én 20 hós kislányom lábfejei/bokái befelé dőlnek, pedig szaladgál egyenetlen talajon elég sokat plusz supinált cipője is van.

Aggódjak vagy ezt még simán kinövik és helyes tartást vesz fel a lábfej? Fél éve voltunk ortopédián, ott azt mondták, h ez még tejesen normális, menjünk vissza 1 év múlva. Lehet, nem várom meg, h leteljen az 1 év.


2010. ápr. 17. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen! Miért kell neki korrekciós cipő? Egyébként az enyém is befekle dőlt kb 3 éves koromig, azóta soha nem volt a lábammal gond. Azt mondták, ki fogom nőni..így is lett.
2010. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kislányunk 2 éves volt,amikor egyszer csak feltünt,hogy x lábai vannak,noha előtte gyönyörű,egyenes lábai voltak. Mi is voltunk ortopédián,nekünk azt mondta ott a doki,hogy tornáztassuk (lábújjhegyen,sarkon... járjon).A védőnő azt mondta,hogy természetes,ha ovodás koráig így áll a lába, ki fogja nőni. A szomszédunk is megerőssített ebben,ott is a lányuknak volt x lába,most kb.13 éves,és csoda szép,egyenesek a lábai! Nem tudtam,hogy az annak higgyek,aki orvos,és elvileg tudja,mit mond,vagy a védőnőnek és a szomszédnak? Mindegy,míg volt türelmem, tornáztunk és a párom szerint,segített.

Ártani nem árt a torna,sőt,az oviban majd Ő lesz az egyetlen,aki tudni fogja,mi az a belső-külső lábélen járás! :))

2010. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen, ezért ajánlják, hogy boka cipőt használjon a kisgyerek. Tartja a bokáját. Nálunk ez bevált. Az ortopédián megmondták volna, ha aggódnod kéne. Nálunk legalábbis nagyon rendes doki nő volt.

Láttam gipszben 18 hónapos kislányt, mert befelé fordult a lábfeje.

Szóval nem hagyják rá, ha baj van.

2010. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom májusban lesz 2, elég csámpinak tűnik, befelé dől a belső fele a lábának, olyan, mintha lúdtalpas lenne. Szerintem normális még ilyen korban.
2010. ápr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!