Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy a lehető...

Mit tegyek, hogy a lehető legkevésbé alakuljon ki a testvérféltékenység?

Figyelt kérdés
Még a második trimeszterben vagyok, de már most ezen agyalok, hogy minden rendben menjen. Kislányom most 17 hónapos, kistesója születésekor 22 lesz. Mit csináljak, ill. mit ne, hogy ne legyen féltékeny?
2016. júl. 28. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan nincs,hogy nincs testvérféltékenység. Valamilyen szinten mindig van. Csak van akinél durvább méreteket ölt, van,akinél nem.

A lényeg,hogy amennyit tudsz a Naggyal foglalkozni, annyit foglalkozz! Illetve mindenki a családban tüntesse ki figyelemmel. Eltúlozni sem szabad, mert most még lehet, hogy könnyebb, amíg a Kicsi eszik-alszik, de aztán amikor már ő is több figyelmet igényel, a Nagy nem értené, hogy hol a túlzott figyelem.

Nálunk 9 hónapos múlt a Kicsi, a Nagy 4,5 éves. Nála hullámokban jön a féltékenység. Szerencsére a Kicsi felé ez nem irányul, csak felénk. Tehát őt szeretgeti, puszilgatja, de néha nehezen érti meg, ha mondjuk a Kicsit etetem kanállal (ami nem két perc) és még utána tisztába is kell tennem,hogy miért nem tudok vele mondjuk kirakózni. Akkor van, hogy jön egy kis hiszti, de aztán azért lenyugszik. De ezzel úgy vagyok, hogy el kell fogadnia. Ha tetszik, ha nem. A tesóm is túlélte,hogy megszülettem! :)

2016. júl. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt! Megfogadom!
2016. júl. 29. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!