Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, testvérféltékenysé...

Mit tegyek, testvérféltékenység nagyobb korban?

Figyelt kérdés
Kezdetektől fogva nagyobb a féltékenység, mint a kötődés. Nem értem miért. Pszichológusnál is voltunk,ő is mondta érthetetlen féltékenység van, látszik, hogy törődve van vele, de tényleg így van. Jelenleg kisiskolás és ahol csak lehet kiutálja a tesóját.Kivesz mindent a kezéből, rosszat akar neki, nem segít ha bajban van sem, mások előtt abban lelei örömét, ha a tesót kigúnyolja, bántja, csúfolja, kiröhögi a barátaival. Ilyenkor olyan csalódott és dühös vagyok. És ha hívom: tudom-tudom a válasz. Tudja, hogy mi a gond mégis csinálja. Szerencsételn tesója annyira ragaszkodik hozzá, úgy szereti. Tesókámnak szólítja. Ő meg olyan utálatos. Szívem szakad meg.
2014. aug. 6. 17:54
 1/1 anonim válasza:
Ha jól értem az idősebb csinálja ezt a fiatalabbal, igaz? Ha így van, akkor szerintem nem kell izgulni, ez nagyon gyakori, kinövi. Persze nem szabad hagyni elharapódzni a helyzetet, rá kell szólni az idősebbre, és fegyelmezni kell, amíg ezt csinálja, de szerintem ez teljesen normális, a pszichológus meg maximum tankönyben látott gyerekeket ha mást mond. Másrészt oda kell figyelni a kisebbre is, mert sokszor ők a kedves, hízelgő típusok, miközben azért csak ugyanúgy piszkálódnak, de akkor, mikor nincs szemtanú. Tehát lényeg az, hogy meg kell próbálni igazságosan megítelni az adott helyzetet, és nem szabad minden helyzetben azonnal a kisebb védelmére kelni, amíg nem tudjuk mi is történt valójában- ez csak elmélyítené a nagyobb féltékenységét. Persze ez csak személyes vélemény, nincs mögötte diploma, ami alátámasztaná :)
2014. aug. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!