Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amit szabad a jupiternek, nem...

Amit szabad a jupiternek, nem szabad a kisökörnek. Nem káros ez egy kisgyerekre?

Figyelt kérdés
Rengeteg szülő van, akik a "mert csak", "mert én azt mondtam" """érveket""" ismerik. Pl. a szülő idegességében ordít, káromkodik, csapkod, fröcsög, de ha a gyerek ezek közül egyiket is meg meri tenni, jön az "ezt meg kitől tanultad", stb. és kb. isten elleni véteknek számít, ha a gyerek tanult példát utánozza. Ha a gyerek megkérdezi, hogy neki miért nem szabad, jön az én vagyok a szülő, mert én azt mondtam, vagy a kérdésben említett szólás. Ti is ismertek olyan szülőket, akik a példamutatást hírből sem ismerik, de elvárják egy gyerektől amire ők semm képesek, és normálisan érvelni se tudnak, csak a "mert csak"-ot és hasonlókat ismerik? Mi a véleményetek róluk?
2016. júl. 29. 15:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha jobban belegondolnak az emberek, a legtöbb dolog amit elvárnak a gyerektől lehetetlenség, és ők maguk sem tudják teljesíteni. Vagy ki az a felnőtt aki mindig szépen időben felkel, lefekszik, egészségesen étkezik, nem nassol, mindig mindenkivel rendes, szót fogad a munkahelyén, rendet tart, kiemelkedő eredményei vannak stb... Szóval szerintem ez az egész gyereknevelés abszurd elvárásokon alapszik.
2016. júl. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyám. Állandóan az ajtót csapkodja ha ideges, persze nekem halálos vétek, még pofont is kaptam miatta. A természetét is átvettem, magam is megleptem milyen nyugodt természetű lettem mióta külön élek. Egyébként igen, az érvek majdnem mindenre hasonlóak voltak, mint amiket írtál példának. Nekem nem okozott kárt egyébként csak maga a természete, hogy mindenre kiabált meg vergődött, az maga nem, hogy így érvelt állandóan.
2016. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen ismerek. De én sem vagyok tökéletes, de változtatok. A gyerek olyan mint egy tükör. Olyan, mintha néha egy kicsit kivülről látnám magamat. Ami nem tetszik, azon én is változtatok. Szépen lassan csiszolódunk mindketten :)
2016. júl. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#3: Ne vegyünk már téged egy kalap alá az említett szülőkkel. Ezeknek csak a gyerekkel szemben vannak elvárásaik, magukkal szemben meglepően toleránsak viszont.
2016. júl. 29. 15:55
 5/19 anonim ***** válasza:
Az ilyen embereknek nem való gyerek.
2016. júl. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim. A legszomorúbb,h még most is (30on felül vagyunk a tesómmal) ezt próbálják eljátszani. Az eredmény: keveset találkozunk, és a kisfiamat pár óránál többet nem bízom rájuk. Egyébként az ilyen emberek rendkívül boldogtalanok, érzelmileg éretlenek, kiegyensúlyozatlanok. A gyerek felett érzett hatalommal kompenzálnak. És igaza van 5ösnek, nem való nekik gyerek. Az egy más dolog,h tökéletes szülő nincs. De amíg a gyerek azt érzi,h ő azért egyenrangú tagja a családnak, addig súlyos gond nincs.
2016. júl. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

Valamilyen szinten van benne igazság.

Mert az egy dolog, hogy te, felnőttként is követsz el hibákat, de tudod, hogy amit teszel, vagy mondasz, az nem jó, bocsánatot kérsz érte, vagy belátod, hogy nem úgy kellett volna, de azért a gyereknek igen is meg kell tanulnia, hogy amit nem szabad, azt nem szabad. És nem úgy kell nevelni, hogy azért, mert én, felnőttként hibázom, akkor az neki általános legyen. És vannak dolgok, amit nem azért nem szabad a gyereknek, mert egyébként nem szabad, hanem csak azért, mert még gyerek. Ezt a mondást nem csak rossz dolgokkal lehet összefüggésben mondani. Pl. az, hogy én bedugok valamit a konnektorba, az nem jelenti azt, hogy az rossz, hisz árammal működik egy csomó dolog, hanem mert a gyerek mivel nincs tisztában nagyon sok mindennek a veszélyeivel, így azt neki nem szabad. Tehát erre is igaz ez a mondás.

Amúgy én is van, amit csinálok és a gyerekemnek nem engedem, bár ezt a mondást nem szoktam alkalmazni, de el is szoktam neki mondani, hogy miért nem szabad. De van olyan, aki nem így szokta. De szerencsére nálunk ez nem így működik.:)

2016. júl. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a gyerek egyszerűen akkor nem érti miért nem lehet semmit neki,össze is zavarodik a szüleinek miért lehet.én igyekszem mindent mondani,hogy miért nem (amennyire meghallgatja a hiszti közben) pl. ha lát a kezünkben egy pohár üdítőt és kérne,mondom,hogy ez szénsavas és marná a torkodat,meg fájna a gyomrod is tőle (refluxos 2 éves,de pont ezért nálunk is ritkán üdítőt szokóban vagyunk a vízre,gyümölcslére mondjuk úgy vettem észre a gyümölcslé is savasít) anyukám egyébként néha mondta ezt a mondást,de abban a korban voltam már,hogy értettem van amit felnőttnek lehet,és van amit nem,és kikövetkeztettem miért nem
2016. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Tény hogy rengeteg a kezelhetetlen gyerek hiába tesz meg mindent a szülő.Igazából véleményt csak akkor tudnék alkotni ha ismerném a családot.Ha gyerekeken töltik ki a bosszút azt elítélem nyílván,de sajnos tényleg sok a problémás gyerek tőlük viszont meg lehet hibbani az tény.Ezeket inkább sajnálom a gyereket is mert ilyen a szülőt is mert a nyakába szakadt az isten haragja.
2016. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%
Két oldalú a kérdésed, mert azért vannak bőven olyan dolgok (nem csak károsak), amiket egy felnőttnek már szabad, egy gyereknek még nem, vagy egy felnőtt már érti miért nem szabad, egy (persze kérdés hány éves) gyerek még nem vagy már elég nagynak érzi magát hozzá. A szülői minta természetesen nagyon fontos mindenki életében, s ha káromkodik valaki, ne várja a gyerektől, hogy ne ismerjen egy káromkodást se, de abban is van valami, amit első írt, mert a gyerek csak akkor fogja igazságosnak érezni, hogy pl. meg kell ennie a főzeléket, ha egyformát eszünk.
2016. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!