Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetnek káros következményei,...

Lehetnek káros következményei, ha a gyereket folyton ijesztgetik?

Figyelt kérdés

Kérek Mindenkit ne engem szidjatok,nem vagyok szülő.

Az ismeretségi körömben történik meg sokszor,hogy a szülők mikor látják hogy a gyerek rosszat tenni készül, megbújnak,majd nagyon csöndben utána mennek,és tök hangosan ordítják hogy nem szabad. Meg mikor valahova felmászik,odasettenkednek,és elborítják direkt,de közben ugye fogják,Nehogy beüsse magát,és figyelmeztetik hogy így fog járni. Néha úgy beremeg a gyerek az ijedelemtől. Nem lehet ebből baja? Viszont egy csomó mindenről így szokott le.


2016. máj. 11. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Hülye egy szokás, sosem jutott eszembe.

3 gyerekem van.

2016. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Gratulálok a kedves szülőknek! Később meg nem mer majd egyedül végigmenni mert attól fél hogy mikor ugrik elő valaki a semmiből! Na meg szerintem a szívnek sem tesz jót
2016. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jesszusom! Most gondolj bele, neked lesz bajod, hogyha valakik állandóan a semmiből előugorva ijesztegetnének? Mert az biztos, hogy én egyszer kiborulnék, ha állandóan attól kellene félnem, hogy ki mikor ijeszt meg. Biztos nem tesz jót a gyermeknek ez az állandó feszültség. Ő nem tudja, hogy amit tesz, az nem jó. Meg kell tanulnia, a szülőknek kell ezt megtanítani, persze, nem ilyen eszközökkel, mert ez inkább kegyetlenség, nem nevelés. Véleményem szerint, a legjobb, ha elmagyarázod, mit lehet, mit nem, míg a gyermek meg nem tanulja. Egyébként sokat segít, ha legalább azt tudják, miért nem szabad. Hiszen mint írtam, ők nincsenek képben a világgal, most tanulják, mit lehet, mi veszélyes.
2016. máj. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!