Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Visszafelé" fejlődik?

"Visszafelé" fejlődik?

Figyelt kérdés
2,5 éves fiam mintha el kezdett volna visszafejlődni. Eddig szépen evett kanállal, most etetni kell, másfél hónapig csak wc-be kakilt (mindig szólt), most csak pelenkába. Leszokott a tárgyak dobálásáról, földhöz vágásáról, most újra csinálja. Az életünkben nem volt semmi változás. Teljesen tanácstalan vagyok, mitől lehet ez? Tapasztalta más is ezt?
2016. júl. 31. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi komolyat nem jelez, kipróbálta a wc-be kakilást, mert tetszett neki az újdonság, de rájött, hogy kényelmesebb a másik megoldás... :) Nem kell erőltetni, mert ha megérzi, hogy görcsölsz, még inkább megfutamosik. Vannak ilyen hullámzások, nekem a most 7 éves fiam csinál néha olyan hülyeségeket, amit még baba korában sem! :D Szóval szerintem ne aggódj, ne legyenek túlzott elvárásaid, mert az frusztrálja a gyerekeket, dícsér, érezze, hogy szereted, és elégedett vagy vele, és akkor majd minden megy a maga idejében. :) Persz, ha extrém tüneteket észlelsz, hogy nagyon agresszív, vagy magába forduló, vagy hasonló, akkor meg kell mutatni neurológusnak, de szerintem semmi baja nincs! :)
2016. júl. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A szobatisztaságot most egy darabig hanyagoljuk, az jobban zavar, hogy nem akar önállóan enni, pedig tud! Ősszel kezdi a bölcsit és félek, hogy nem fog rendesen enni.

Szerencsére nem agresszív, csak a tárgyakat dobálja (ha rászólunk mégjobban, mintha feszegetné a határokat), de pl. más gyerekeket nem bánt és nem is irigy.

2016. júl. 31. 09:24
 3/5 anonim ***** válasza:
És valóban. Feszegeti a határokat. Ne reagáld túl, mert akkor egyre jobban használni kezdi, hisz rájön mekkora "hatalma" van, ha anyát így ki tudja zökkenteni. Szépen higgadtan, de határozottan, rá kell szólni, és annyi. Ne figyelj ilyenkor rá túlzottan. Ha tud önállóan enni, akkor nem lesz, hidd el, majd ott önállósodik. Én úgy érzem, de lehet, hogy tévedek, hogy rágörcsöktál, hogy úristen közössébe megy, ezt sem tudja, azt sem tudja, kicsit akaratlanul is erőlteted emiatt, amitől picit 'megijedt'. Lazíts, minden rendben lesz, bízz benne, amit tehetsz érte, nyugalom, jókedvű kiegyensúlyozott anya, sok játék együtt! És semmiképp ne mondogasd, hogy jön az ovi (bölcsi? nem az ovit kezdi ?), ezt KELL tudni, azt KELL tudni, mi lesz, ha nem tudod... Leg rosszabb... Persze lehet róla beszélgetni, mesélni, hogy milyen klassz dolog, de néha akaratlanul is riogatjuk őket vele. Én nem vagyok vallásos, de véletlenül egy fantasztikus könyvre akadtam, Döme a címe, nagyon ajánlom!!! Ovi, költözés, kistesó, mindenféle élethelyzet aranyos mesébe ágyazva! Egy-egy rövid vallási idézet minden fejezet végén, azt kihagyod, hapedig vallásosak vagytok direkt jó! :)
2016. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*nem lesz gond (a kajálásnál elírtam)
2016. júl. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hármas jókat ír, hozzáteszem: kedves kérdező, javaslom utánaolvasnod a dackorszaknak. Ezen minden gyerek jó esetben átesik, valamikor 1-3 éves kor között, átlagosan egy évig tart.
2016. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!