Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes kora óta nem kelt fel...

7 hetes kora óta nem kelt fel szopizni éjszaka, az utóbbi pár napban hajnali 1-2 között felkel, szopizik egy kicsit és szerencsére többnyire visszaalszik. Most visszafelé fejlődik a babám?

Figyelt kérdés
Idáig csak szopizott, teát is csak akkor adtam neki, ha fájt a hasa. Anyukám szerint ilyenkor adjak neki teát mert különben vissza fog szokni az éjszakai szopira. Csak hát a teától nem fog elaludni hamár egyszer felkelt. Másnak is volt ilyen? Most 3,5 hónapos. Köszi a segítséget.
2008. júl. 19. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden kisgyereknek vannak olyan időszakai amikor többet ébred éjjel. Adj neki tejcsit nyugodtan, és örülj, hogy idáig aludt. Az én nagyobbik fiam most kezdte csak átaludni az éjjelt, pedig csak 3 hós koráig volt anyatejes. Gyerekfüggő. Ő most 20 hós. (közben már itt a kicsi, így megint kelek éjjel, átlag két óránként)
2008. júl. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Szoptatott babáknak nem kell tea, víz. Nemhogy felesleges, ártalmas is.

Kislányom lassan fél éves, még mindig kel éjszaka, ez van.

Ha én is mindenkire hallgattam volna...

2008. júl. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak szoptass!!

Ha van elég tejed, örülj neki, ha a baba tud enni, örülj neki, ne nézd, hogy hány óra van. Lehet, hogy egy új fejlődési szakaszba lépett, ezért szopizik gyakrabban. Csak a te tejecskédtől kapja meg azt, amire a kis szervezetének szüksége van, ne tagadd meg tőle!

Nem az a cél, hogy egyre ritkábban szopizzon!

2008. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm mondta, hogy ahogy a terhességben vannak a trimeszterek (mind3 más), úgy a babáknál is vannak fordulók. Havonta, 3havonta. Hirtelen elkezd a baba olyat csinálni, amit addig nem. Mind a mozgásban, mind az értelmi fejlődésben, mint az evésben. Én megetetném a babát a helyedben, lehet, hogy hirtelen többet kíván a szervezete, ezért ébred fel. Vagy csak kell neki a közelséged.

Én egyszer kisérleteztem a fiammal, mikor anyu megjegyezte, hogy már ár kéne aludnia az éjszakát és ne etessem meg, hanem adjak neki cumit és ringassam el. Ezt eljátszottam hajnali fél 3-tól 4-ig, azt se tudtam, hol vagyok, végül úgy döntöttem, hogy a fene egye meg, mit bánom én, ha felkel hajnalban, biztos éhes. Megetettem, a gyerek sitty-sutty elaludt. Én meg nem kísérleteztem többet. Rá alig egy hétre átaludta az éjszakát.

Hallgass a megérzéseidre, az a biztos.:)

2008. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!