Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves gyermekem sokat lázas,3...

1 éves gyermekem sokat lázas,38 fok körüli hőket mérek, de mellette látható egyéb betegsége nincsen, még sokszor olyankor megfázva sincs. Gyenge lehet az immunrendszere? Vagy egyéb rejtett/komolyabb betegsége lehet? Vizsgáltassam ki, hova forduljak?

Figyelt kérdés

Érdekesség, hogy azt figyeltem meg, hogy ez a hőemelkedés gyakorta egy-egy nagyobb séta után jön elő.

Bár lehet, hogy ez csak véletlen.


2010. ápr. 18. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
A 38 fok végbélben mérve, vagy a már tényleges hő? Nem fáradékony, semmi más külső jel nincs? Ha levonva 37,5,tehát hőemelkedés, feltétlenül nézess egy nagyvérképet, mert sok tumoros betegség fő tünete, amire nem igazán szoktak felfigyelni a gyermekorvosok. Ha csak séták után, az viszont teljesen mástól lehet. Szerintem mindenképpen konzultálj orvossal. A lázas állapot sosem természetes.
2010. ápr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A láz egy tünet, valamilyen rendellenesség váltja ki. Ha az okot kezelik a láz is megszűnik. Mindenképp vidd orvoshoz.
2010. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A "látható egyéb betegsége nincsen"-ez a Te diagnózisod?

AZ én gyerekeimnél az ilyen "rejtélyes" lázas betegségek oka mindig a torokgyulladás, nem panaszkodnak, nem nyűgösek, nem fájlalják semmijüket, csak hirtelen belázasodnak.

Mindenképp vidd orvoshoz. Nagyon remélem, hogy az orvosotok kivizsgálja a kicsit rendesen, és nem tőle ered ez a nincs látható betegség szöveg, mert az nagyon szomorú lenne, ha egy orvos ennyire nemtörődöm lenne.


Mindenesetre ne gyötörd magad azzal, hogy esetleg komolyabb baja lehet. Lehet, hogy csak valami banális kis apróság, esetleg egy krónikus gyulladás, egy nem kellően kikezelt vírusfertőzés.

Nem írtad, milyen gyakran fordul ez elő, illetve hogy mióta vannak a tünetek. Lehet, hogy nem bír kikecmeregni pl. egy vírusfertőzésből, és egy nagyobb séta kifárassztja őt, legyengíti a szervezetét.

2010. ápr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

38,5 volt fenékben a legmagasabb, tehát a valódi hője 38,0 volt. Magasabbat nem mértem.

"Látható más betegsége nincs" ezt én mondom, most orvos nem látta. Felhívtam a gyerekorvosunkat, kérte, hogy vigyek vizeletet és holnap reggel értekezünk, hogy mi újság, volt-e éjjel láza, hőemelkedése.

2010. ápr. 20. 00:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok,majd írd meg, hogy van a babád. Remélem, semmi komoly.
2010. ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!