Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elválasztás után legyengül a...

Elválasztás után legyengül a gyerek immunrendszere?

Figyelt kérdés
azt hallottam,hogy hosszú szoptatás után,legyengül a gyerek immunrendszere,mivel megszűnik az antitest adagolás.
2011. szept. 16. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A babák saját immunrendszere kb. fél éves korra teljesen kialakul. Igen, az anyatej is sokat segít, de a gyerek szervezete nem csupán erre támaszkodik. Az enyémek elég hosszú ideig szopiztak ( a nagyok 2 a kicsi, 2,5 évig), de mivel nem egyik napról a másikra lettek elválasztva, így őket semmilyen formában nem viselte meg.
2011. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, mert a gyerek immunrendszere folyamatosan erősödik. (6 hónapos korra még nagyon nem alakul ki...) Az anyatejben lévő anyagok végig segítenek a gyerkőcnek, amíg csak kapja, de idővel a saját szervezete is képes lesz legyőzni a különböző bajokat, amennyire képes rá.

Nem tudom, hogy a tanácsadóknak mi lenne a véleménye erről a kérdésről, de szerintem is-is. Biztos vannak olyanok, akiket nagyon megvisel ez a leállás, de valószínűleg olyanok is, akiket nem. Úgy gondolnám, hogy talán azok a kevésbé érintettek, akik sokáig szoptak és lassan választódtak el.

Én 40 hónapig szoptattam, 3 hónapja álltunk le és egyelőre nem látok változást (kopkop). Most kezdtük az ovit, szóval lassan el kellene kezdenünk a bacis beszokást is, de még nincs jele ilyesminek. A bölcsiben is a legegészségesebbek között voltunk, alig kellett párszor 1 napokat kihagynunk, főleg akkor, ha új gyerekek jöttek. De ez általában köhögésben és orrfolyásban ki is merült, egyszer volt csak hőemelkedés. Én hajlok az mondani, hogy az anyatejnek is köze volt hozzá (mert korábban tapasztaltam is), de szerintem az én lányom alapból jó immunrendszerrel rendelkezik, mint az apja.

2011. szept. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!