Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha a gyereknek...

Normális ha a gyereknek képzeletbeli barátja van?

Figyelt kérdés
Kéne emiatt aggódnom?
2016. aug. 7. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Normális,én nem kell miatta aggódni.
2016. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
60%

Az attól függ hány éves?

Mondjuk bölcsi, ovi elején szerintem nem olyan nagy gond, illetve vannak olyan dolgok amiket csak így tudnak feldolgozni/kiadni magukból.

2016. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam :) Hatéves a kisfiam.
2016. aug. 7. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Kisgyereknél teljesen normális.

A képzeletbeli barátnak számtalan funkciója van. Érzelmi tehermentesítés, a segítségével könnyebben néz szembe a gyerkőc a félelmeivel, nehézségekkel, kompenzálhat a segítségével olyan dolgokat, amiket esetleg hiánynak él meg. Bűntudatérzés enyhítésére is "használható", ha olyan dolgot csinált, amiről tudja, hogy nem örülnek neki a felnőttek - ráfoghatja a képzeletbeli barátra.

Gyakran előfordul az is, hogy unatkozás közben találnak ki.

Szóval nem kell aggódni miatta.


Akkor kell csak aggódni, ha esetleg azt látni, hogy a gyerkőc teljesen elfordul a valóságtól, nem vesz részt valódi emberi kapcsolatokban, kizárólag a képzelt barát köti le a figyelmét. De ilyen helyzet nagyon ritkán van.

2016. aug. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Remélem olyan nem lesz..

2016. aug. 7. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen normális ebben a korban.De biztos,hogy képzeletbeli barát?Én rájöttem,higy az én kisfiam az ovistársait képzeli gyakran oda és úgy tesz mintha velük beszélgetne játszana,mint az oviban.Valószínű,hogy hiányoznak neki,meg az ovi is.
2016. aug. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lányom egyszer kb az egész óvodát "vendégül látta", mindenkit szépen leültetett, de van olyan képzeletbeli barátja is, akit maga talált ki és nevezett el.

Ebben a korban teljesen normális. Úgy tudom 9 éves kor körül meg kell szűnnie.

2016. aug. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Normális, nem kell miatta aggódni, 9-11 éves korban megszűnik, nekem is volt, egy képzeletbeli cica.
2017. máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!