Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj a gyereknek, hogy ilyen...

Baj a gyereknek, hogy ilyen vagyok?

Figyelt kérdés
Otthonülő típus vagyok ,nem szeretem a tömeget.Nem szeretek fürdőkbe járni ,állatkertbe ,tömegrendezvényekre stb.Jó nagy házunk van ,udvar ,homokozó ,medence ,minden van.Általában csak bevásárolni járok el ,meg a szüleimhez ,meg a kötelező elintéznivalók miatt.Ilyenkor jön a lányom is.De ez heti 2 alkalom.Hozzánk járnak a másik nagyszülők minden nap szinte ,néha barátaink.Többen megszóltak már ,hogy miért nem viszem sehova a gyereket ,itt nő fel bezárva ,nem éri elegendő inger.Vajon igazuk van?Meg kellene magam jobban erőltetni?Egyébként a legnagyobb a bajom az hogy a közelünkben még egy játszótér vagy egy fagyizó sincs ,mindenhova kocsival kell menni.Egyébként 1,5 éves gyerekről van szó.
2016. aug. 5. 13:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Ne a köz után tedd a vesszőt!


Néha le kell győzni az önzőséget. Egy gyereknek pl.: állatkertre szüksége van, szinte mindegyik imád strandolni.

2016. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Hat igen meg kellene egy picit, mert meg kell ismernie a vilagot. Lehet te ilyen tipus vagy de lehet a lanyod nem az es o meg menne(most meg pici hogy tudja de majd rajon) es ahogy neked meg kell eroszakolnod magad ahhoz hogy kimozdulj ugy ha o meg total ellentetes veled akkor meg folyamatosan o eroszakolja meg magat ugymond. Plusz az a latszata lesz majd a kesobbiekben hogy o nem szamit csak te, a te erzeseid es vagyaid, o meg teljesen hatterbe szorul. Ez nagyon nem jo
2016. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk szoktak városi szinten rendezvények lenni gyerekprogramokkal amik mindig ugy alakulnak hogy nálunk tuti akkor van valami(vagy lebetegszem)es nem tudunk menni.

Ahogy az ujságban elnézem pl a tömegesen kismotorral felsorakozo és száguldo gyerekeket(kismotoros felvonulás volt az egyik program) az örömteli arcokat elnézve nekem speciel fáj hogy kimaradt belőle a gyerekem...


Vagy képeskönyvben mutogatja a repülőt autot, a hajokat nem is érti hogy mik... pedig szerencsétlenkedtem már neki papirhajot hajtogatni, erre meg családi rokonosprogram miatt a sétahajozásbol is kimaradt...


Az uton mindig sikongat a tűzoltora rendőrautora mentőre, a bölcsibe jöttek gyereknapra, hát én megkönnyeztem ahogy nagy örömmel mászott fel rá és beülhetett "vezetni" és szirénáztak is neki


A gyermekeknek ezek hatalmas élmények, engem pont ma szomoritott el a felvonulásos kép hogy az én gyermekem nem volt ott...


Sokkal nyitottabbak lesznek a világra pedig ha viszed "mindenhova" és felnőtten már nem olyan semmi....ahogy látod te sem tudod már értékelni csak a tömeget látod...én pl strandolásnál meg a hangyákon meg az idegesitő "nomád"életmodon vagyok kibukva, (táskázni szatyrozni abban van mindenünk)holott gyermekként csak a csuszda meg labda volt az életem..és tudtam még kacagni.


Ne vedd el a gyermekkort

2016. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Maga az autozás de buszozás vonatozás is élmény egy gyermeknek.probald meg a szemén keresztül nézni kicsit a világot és kis idő mulva ráérzel te is majd az ízére :)
2016. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

én is otthonülő típus vagyok, mégis elviszem a gyerekemet sok helyre. ez nem kifogás.

az, hogy te heti 2x elmész vele közértbe és jönnek néha a nagyszülők, azért messze nem szocializálódás.

beülsz az autóba és elmentek a játszótérre, ezt azért túl lehet élni heti 1x!

2016. aug. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok itthon ülős típus.

De vannak napok mikor aztán végképp nincs kedvem semmihez. Még a kertbe sincs kedvem kimenni. De megerőltetem magam és megyek. Kis idő múlva rájövök, hogy csak jobb volt kiruccani (akár a kertig) mint bent punnyadni!

Kellenek az ingerek! Az én lányom (szintén másfél) imád strandolni,játszóterezni, játszóházazni, imádja az állatokat stb.

Rengeteg helyen voltunk vele. Már a nyaralás is kipipálva!

Valóban nézz gyerek szemmel!

Ha te is többet jársz meglátod, hogy azért nem olyan rossz nem állandóan otthon ülni. Egy másfél évesnek nagyon kell a csavargás. Itt nyár rengeteg lehetőség van. Pláne ha autóval is rendelkeztek! Használd ki..

2016. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
*még annyit, én is otthonülős típus voltam, ráadásul befelé fordulo is lettem, de a gyermek miatt egyre többet mozdultam ki(eleinte csak védőnő, gyerekorvos, bolt szinten, később babatorna, játszóház, játszobölcsi ahogy láttam a gyereken ahogy fejlődik hogy egyre "kevesebb"vagyok neki, egyre "magányosabbak"a napjaink)és ma már ott tartok, hogy munka után ha megyek érte a bölcsibe, nincs kedvem hazamenni..(takarítás vacsorakészités fürdetés program...hát már megint...)inkább csavargunk, vagy vonatokat nézünk, járunk tornázni, vagy mamához egy röpke időre beszaladunk, vagy játszoterezünk, és szinte a munka utáni kedvtelem életunt belefáradt anyából egy feltöltődött nő lesz valahogy mire hazaérünk
2016. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Igen, meg kell erőltetned magad! Persze, könnyen beszélek én, aki annyira csavargós termèszet vagyok, hogy a gyermekeim visítva hozzák délelőtt 9 körül a cipőjüket, hogy most már ideje indulnunk. Ebbe szoktak bele. De nem tudom, mi lenne, ha kertes házban laknánk. Mert azt tapasztaltam, hogy ha kertes hàzban élő barátainkhoz megyünk vendégségbe, a gyerekeimet beszippantja az udvar, és a vendégség egész ideje alatt nem is látom Őket. Élvezik a kertet. De Nekik újdonság egy kert, ahová bármikor kirohanhatnak, beszaladhatnak inni egyet, és már mennek is ki. Ha ezt szokták volna meg születésüktől fogva, vszleg ugyanennyit mennénk egyéb programokra.

Szval vinni kell a gyermeket, a te dolgod megmutatni neki a világot, ami gyönyörű, érdekes, izgalmas.

2016. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

Anyám dettó ezt csinálta mint te. Kertes házban lakunk címszóval, ráadásul mikor 4 voltam, az anyai nagyszülők is odacuccoltak, szóval már hozzájuk sem kellett menni. Ha iskolai kirándulás nem lett volna, sosem megyek sehová.

Még a full ingyenes programokon se vettünk részt.

Szerinted? Mennyire volt jó állandóan otthon gyerekként? :)

2016. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Igen, azt gondolom, hogy meg kell erőltetned magadat kicsit.

Én is jól elvagyok itthon, de heti 5x tuti elmegyünk valahová. 2x egy héten játszótérre+rokonokhoz, próbálok a kisgyermekes ismerősökkel is összejönni 2 hetente. Minden másnap kb jönnek hozzánk. Kissé antiszoc vagyok(vagy voltam? :)), de sokat fejlődtem az utóbbi években. A kisfiam miatt is gyakorlom az ismerkedést, a közvetlenséget. Nekem nem volt jó, hogy ilyenné neveltek a szüleim(Senki nem jött hozzánk, mindig feladataim voltak, így alig volt időm a barátokra...)

2016. aug. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!