Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hány éves korig normális,...

Hány éves korig normális, egészséges az, hogy egy gyereknek képzeletbeli barátai, álomvilága van?

Figyelt kérdés

13-14/L vagyok, menthetetlenül álmodozó típus. Tudom, hogy ezzel alapból nincs semmi baj, csak azon szoktam néha gondolkodni, normális-e egyáltalán, hogy képzeletbeli barátaim vannak? Eléggé részletes karakterek, néha még valóságosabbnak is érzem, mint az igazi ismerőseimet. Gyakran magam mellé képzelem őket, de legtöbbször az én álomvilágomban találkozunk. Számomra nagyon fontosak, sokat törődöm velük, ők is velem. Néha, de csak ha nem látja senki, magamban is beszélek, de nem szándékosan, csak annyira elkalandozom abban a másik világban, hogy, ugyan eléggé halkan, de kimondom, amit gondolatban nekik mondok. Ha valami bajom van, azt is velük beszélem meg - pontosabban csak egyikőjükkel, akit a legjobban szeretek. Megvan velük a közös sztorink is úgymond.

Ahogy így végigolvasom, amit az előbb leírtam, kezdek komolyan félni attól, hogy valami nagyon nincs rendben velem.

Szerintetek? Jogos a félelmem, hogy valami gond van?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. dec. 29. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért van ez így, mert igazi barátaid nincsenek?
2015. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit úgy érzem túl magadnak való vagy, amivel nincs is probléma, de a valós emberekkel is találkozz,ismerkedj.

Előbb vagy utóbb ha a lelki világod rendeződik,a képzeletbeli barátaid is eltűnnek,mert nem lesz rájuk szükséged.

Én azt javaslom járj a való világba ki sokat.Ismerkedj új emberekkel. Fogj bele valami új hobbiba,én például most azt szeretném,hogy elkezdek festeni.És jövőre utazgatni szeretnék. :)

Nem feltétlen van veled gond, nekem is voltak anno gyerekként, de eltűntek amint lettek igaz barátaim.

Inkább csak magányos vagy. Előbb vagy utóbb hidd el,találsz magadhoz hasonló embereket,akikkel jól el leszel.

2015. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez abszolút nem normális, mert ha kisebb korban is kezdődik oda jut, ahová te...


Ettől függetlenül számomra nagyon érdekesen hangzik a dolog, ha a külvilág felé nem bolondként mutatkozol, akkor nem tudom milyen hátránya lenne, te tudsz ilyet?


Mondjuk miközben autót (biciklit) vezetsz okozhatsz azért balesetet, mert közben a másik világban élsz? Hogyan lehet elképzelni téged olyankor, amikor a képzeletbeli barátaiddal vagy?

2015. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Én 25 éves vagyok, és van egy egész saját világom, rengeteg ember van benne. Én történeteket írok róluk. Megpróbálkozhatnál te is ezzel. Szívesen elolvasnám, már csak azért is, mert neked kiemelkedően igényes írásképed és jó helyesírásod van a többi 13-14 éveshez képest, akik ide linkelgetik a történetes blogjaikat. :)
2015. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Természetesen vannak igazi barátaim is. Igazából csak két nagyon jó barátom van, akikben meg is bízom, de velük sajnos ritkán találkozom, mert más városban lakunk. Persze szoktunk telefonon beszélgetni, de az nem az igazi.

Nem merem elárulni senkinek, hogy nekem ilyen kidolgozott álomvilágom van. Ide is csak azért bírtam leírni, mert anonim oldal.

#4! Szoktam történeteket írni, de ezt az álomvilágot semmiképp nem írnám le, ugyanis túl személyes, bár a legfőbb ok az, hogy így is sokszor van, hogy túlságosan elkalandozom, nem figyelek semmire, ezért nem akarok meg jobban belebonyolódni.

Akkor ez arra utal, hogy magányos vagyok? Ez az egész nagyon nagy baj?

2015. dec. 29. 19:31
 6/9 anonim ***** válasza:

24 évesem nekem is van egyfajta álomvilágom. Csudajó:-)


Talán érdemes lenne ezt a kreativitásodat valahogy kifejezni, írni vagy rajzolni. Még gyermekmeséket is írhatnál.

2015. dec. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nincs ezzel semmi baj.

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok! :)

2015. dec. 29. 21:40
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ha valami bajom van, azt is velük beszélem meg."


Erről az jutott eszembe, mint amikor belső hangommal beszélek, bár nem mondanám, hogy képzeletbeli barát, de rengeteg olyan rossz érzésem támadhat, amit nem tudok senkivel sem megbeszélni, így gondolatban a belső hangommal teszem, mert pl. voltak olyan barátaim, akiktől megszoktam, hogy nem beszélhetem meg velük a problémáimat. Ezek a belső hanggal folytatott gondolatmenetek is képzeletbeli barát formát ölthetnek, én is elképzelek ilyeneket, de nem törődöm velük, vagy hasonló:) De azért vannak jó elképzeléseim.



"Eléggé részletes karakterek, néha még valóságosabbnak is érzem, mint az igazi ismerőseimet."

Mármint élesen képzeled el őket a gondolataidban, vagy direkt személyleírást határozol meg róluk, és elgondolkodsz ezeken tudatosan, vagy látsz egy képet magad előtt?

2016. jan. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy jó 20-25 éves korodig jónak számít... Én 18 leszek lassacskán és ott van Chusmurg, avárosom és a Fudalli, a saját autómárkám.
2020. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!