Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinaljak a 7eves fiammal?

Mit csinaljak a 7eves fiammal?

Figyelt kérdés

Annyira nehez vele.

Olyan akaratos.ha valami nem sikerul akkor duzzog,csapkod.

Nemreg kapott anyumektol egy tabletet,par het utan mikor valami nem sikerult a jatekban foldhoz vagta es raugrott.ki is nyirta.

A heten nem akart oltozni,hiaba kertem.elvettem tole a telefon toltojet(szinten anyumektol kapta) ezen ugy felhuzta magat,hogy foldhoz vagta a telefont.

Sok felnott is orulne egy olyan telefonnak,o meg csak ugy foldhoz vagja...sokszor nyavog,nem erteni mit akar mondani mert nem nyitja ki a szajat rendesen.

Amugy egy kedves gyerek.tisztelettudo,segit ha megkerem.

De a tobbi dolpg miatt feltem a sulitol.persze tudom,hogy nem normalis viselkedes de mar annyi dolgot kiprobaltam.mar nem tudom mit csinaljak.

Anyumek is csak nehezitik a helyzetet,ha bent vannak naluk egesz nap nyomhatjak a telefont,tabletet,laptopot.itthon meg nem tettszik nekik,hogy En nem engedem.a batyja azert konnyebb eset.vele szot lehet erteni.

De a kicsi....

Igy neki lesz rossz a kesobbiekben.elkonyvelik rossz gyereknek es majd ha megszakad se jut elore.


2016. aug. 10. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmei kontrollálására kell megtanítani.
2016. aug. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék. Nálunk 8 éves a fiam és ő is hasonló. Bár ő ilyen drága dolgokat nem dobál, de ha nem tetszik neki valami akkor a cipőjét rugdossa, az öcséhez úgy szól ahogy nem kellene , ráemeli a kezét ha úgy van. Nagyon sok indulat van benne amit nem értek hogy miért. Igazából amióta szétmentünk az apjától azóta csinálja. De viszont nekem az iskolában teljesen máshogy viselkedik. Ott mindenkivel kijön és nagyon szeretik a tanárnénik is
2016. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 éves a lányom és nála ilyen viselkedésnél csakis a következetesség válik be.

Ha földhöz vágná, oké nincs többet semmi ilyesmi. Akkorse ha megfeszül érte vagy bocsánatot kér, addig, míg rá nem jön arra, hogy ez bizony egy tárgy ugyan, de ha nem tiszteli a saját dolgait, akkor azért nem jár válveregetés.

Sokszor nagyon nehéz, de tartani kell magunkat ahhoz, ha széttörte a tabletot, nincs telfon.

Anyukádékkal pedig beszélj, hogy ők se engedjék, mivel van most nálatok egy ilyen "parkoló" időszak és inkább rajzoljon, játszon, mesét nézzen, stb.

A fiad 7 éves, már nagy és okos, belátó is lehet akár. Ha odaáll eléd, bocsánatot kér és elmondja, hogy szerinte mi volt a hiba a viselkedésében, akkor szerintem fokozatosan oldható a szigor.

Mi így szoktuk csinálni. Van, hogy napokba telik így is, mire enged a makacsságból és elém áll bocsánatot kérni, de muszáj ezt.. az ő érdekében.

2016. aug. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

Hát a tabletes dolog után én elvinném egy gyermekpszichológushoz. Valószínűleg van valami elfojtotás benne, de erre a gyereknél nem tudsz rákérdezni, mert ő maga sincs tisztában ezekkel.


Az írásod alapján viszont elképzelhető, hogy csak hozzászokott, hogy mindent túl könnyen megkap, és ha nem azonnal úgy történnek a dolgok, ahogy szeretné, az okoz nála ekkora frusztrációt, ami kiváltja azt az agresszivitást. Egy hétéves gyereknek nem szoktak telefont venni, főleg nem tabletet. Olvasni tud egyáltalán? Addig nem sok ertvan ezeknek. Szerintem beszélj a szüleiddel, mert túlságosan sokat megengednek a gyerekeknek.


Egyébként nálunk is hasonló volt a helyzet, csak nekünk 2 lányunk van, és a kisebbik volt ilyen, úgy 4-5 éves kora körül. A gyermekpszichológus segített nálunk, de nem írom lé az összes tanácsát, mert minden gyereknél személyre szabott módszerek működnek.

2016. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

A legfontosabb kérdés, hogy ti hogyan reagáltok ilyenkor?


Máskülönben én egyáltalán nem örülnék neki, ha a nagyszülők telefont, tabletet vennének a gyerekemnek, ha már én szándékosan nem veszek neki. A másik, nem értem, miért anyukádék határozzák meg, hogyha nálatok vannak, hogy mennyit nyomkodhatják a gyerekek az elektromos bszbszaikat. Ti vagytok a szüleik, ti szabjátok a kereteket! Nekem se kicsit hisztis a lányom, de azért nem ennyire durva a helyzet.

2016. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
4-es: légy erős, manapság a hároméveseknek is van már tabletjük... nálunk az oviban legalábbis többnek is. Első osztályosoknak már telefonjuk van, pedig sehova se mennek egyedül... csak játszanak rajta. Elsősöknek facebook profiljuk van (nyilvén nem a valós születési dátumot írta be). Láttam már, hogy pelenkás kisbabát úgy tesz az anyuka tisztába, hogy a kezébe nyomja a telefont közben. Számomra döbbenet, de ez van.
2016. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

ez a legnagyobb baj, hogy tablet meg teló nélkül már lassan sz-rni se tudnak a gyerekek.


amúgy dühkezelés miatt pszichológushoz vidd el.

meg anyáddal is beszéld meg, hogy ha csak a kezébe nyomja a telót, akkor nem kell elvinnie.

2016. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mi is elvaltunk az apjukkal.a nagyot jobban megviselte akkor.de lehet a kicsit is?csak nem ugy fejezi ki?

Plusz mire talpra alltam egyedul sokat koltoztunk.most mar ujra kiegyensulyozott kapcsolatban elek.mar van egy kozos gyerkoc az uj parommal.

Mar probaltam mindent szepen beszelni,fenekrecsapast pedig nemvagyok egy gyerekvero tipus,hideg vizzel leburitast.a tablet utan hetekig semmit nem nezhetett a laptopon,nem kapta meg a teso tabletjet,az en telefonom sem.

Az a baj hogy anyukam hajthatatlan.a fejebe vette,hogy ugy elkenyezteti oket ahogx csak tudja.mert a nagymamanak ez a dolga.neki kenyelmesebb,hogx nala csak ulnek a fotelban a gyerekek egesz nap pizsiben es jatszanak.viszont igy itthon sem akarnak mast csinalni.nem tudjak lekotni magukat elektromos kutyu nelkul.rajzol 5 percig es megunja,autozik 5 percig megunja.tarsasozni a termeszete miatt nem lehet vele.nalunk a nagy sem nyomhatja a telefont egesz nap.de olyankor meg folyton all a bal.veszekednek,verekednek.

Amennyit csak tudom viszem oket jatszira,setalni.akkor jol elvannak.de itthon...

Szoval vigyem szakemberhez?azt hiszem megprobaljuk.remelem segit.

A mamatol tiltast is probaltam mar de akkora veszekedes lett hogy hajaj.azota se all velem szoba anyukam.

2016. aug. 10. 14:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 éves, azt vettem észre, hogy belőle is az elektromos kütyük hozzák ki az agresszivitást, ezért ezek erősen korlátozva vannak. Napi fél órát játszhat, nála ennyi még nem okoz tüneteket. Szerintem nálatok is valami ilyesmit kéne bevezetni és következetesen betartani. Ha a nagyszülők ennyire nem partnerek benne, akkor egy darabig nem rájuk bízni a gyereket, tudom, néha nagyon nehéz máshohy megoldani, de ezek nagyon komoly dolgok.
2016. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Anyukáddal már kezdetben rendezni kellett volna a viszonyt, az erőviszonyokat. Köszönjük, hogy vigyáz rájuk, de a szabályokat mi állapítjuk meg. Napi 20 perc tablet vagy telefon és kész, bőven elég, tessék tudomásul venni.

Lehet, hogy az újabb kistesó születése is megrázta őt. Otthon vagy még a kicsivel? Az is érdekes körülmény, hogy az új pároddal milyen a kapcsolatuk. Ez egy elég bonyolult történet, nehéz lesz itt a gyk-n okosat mondani ilyen helyzetben.

2016. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!