Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom most volt másodiko...

A kislányom most volt másodikos. Az ennyi idős gyereketek mit tud már? Hogy ír, hogy olvas?

Figyelt kérdés

Az olvasás elég nehezen meg, lassan olvas, és sokat téveszt, viszont amit olvas, azt érti. Szívesen olvas, de persze csak 40-50 oldalas nagybetűs könyveket adok neki. Jövőre viszont a Ruminit olvassák majd olvasás órán, szerintem az elég durva még neki.

Az írás nagyon nehezen megy neki, nagyon sok a hibája. A másodikos könyv végén volt egy szószedet, azt gyakorolták év közben, egy hét volt egy témakör. Pl, ly, j kb 200 szó egy hét alatt. Szerintem ez irreális, de a tanítónő szerint minden más gyereknek megy, csak az enyémnek nem. A szorzótáblát nem nagyon tudja, pedig nagyon sokat gyakoroltunk.

Ennek ellenére 3-4-es osztályzatai voltak, ami, ha ez az elvárás reális, akkor szerintem túl jó jegy, mert a tananyagból szinte semmit sem tud. Egyébként figyelemzavaros, sni-s. Sajnos nincs összehasonlítási alapom, hogy mennyire van elmaradva a többiektől, de kicsit aggódom. Járunk gyógypedagógushoz, ő azt mondta, hogy ne higgyem, hogy más ennyi idős gyereknek jobban megy. Tényleg? A tanítónő szerint az én gyerekemnek nem megy egyedül mindenki másnak igen az osztályból.


2016. aug. 16. 10:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem le van maradva, többet kell vele foglalkozni.
2016. aug. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is kicsit nehéz elhinni, hogy mindenki másnak megy, csak a te kislányodnak nem. Nem egyforma a gyerekek képessége, van aki gyorsabban tanul, van aki nehezebben, ezzel semmi baj nincsen. A tanítónő inkább motiválhatna téged arra, hogy mivel tudsz segíteni a kislányodon, ez elég degradálónak hangzik, hogy mindenki másnak megy... És egyetéek, ha tényleg annyira nem menne, akkor elég indokolatlan a 3-4-es osztályzat. Én a gyógypedagógussal értek egyet.
2016. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Ha a húgom osztályából indulok ki, akkor másoknak is csak azért megy, mert előző nyáron már mindent tudott a gyerek a másodikas anyagból, vagy külön korrepetálásra járatják (De nem azért, mert nem megy, hanem, mert előre dolgoznak, aminek szerintem semmi értelme).

A tanítő meg saját magát védi - szerintem -, vagy homokba dugja a fejét, és nem hajlandó elfogadni, hogy a lányod speciális nevelési igényű, ergo többet kell(ene) vele foglalkozni.

2016. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%
#3-as vagyok, az utolsó mondatot úgy értettem, hogy a tanítónak kellene többet fogalalkozni a gyerekeddel. (Ahogy újraolvastam félreérthetőnek tűnt).
2016. aug. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Az enyém már Harry Pottert olvasott másodikban a téli szünetben - persze ő van előrébb kicsit, annak ellenére, hogy sosem hordtam különtanárhoz és nem is tanultuk be előre az anyagot.

Nincs egyedül ezzel amúgy az osztályában.


Hozzá kell tenni azért, hogy ő nem SNI-s, neki nyilván könnyebb mint a te kislányodnak.


Hogy éli meg a sulit? Az baj, ha nem tudja a szorzótáblát. Valahogy játlkosan behozhatnátok ezt a nyáron, hátha sikerül fejlődnie.

2016. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Azért bennem még eleven élnek a kisiskolás élményeim, én sem tudtam még a szorzó táblát második végén, Harry Pottert pedig talán 11 évesen kezdtem olvasni (akkor is hónapokig tartott). Mégis egyetemet végzett, értelmes ember lett belőlem. Egyébként rengeteget olvasok felnőtt fejjel. Nincs egyáltalán lemaradva a kislányod, inkább a tanítónő kompetenciáját kérdőjelezem meg. Pedagógusként nem úgy kéne hozzáállni, ahogy leírtad, hanem tudnia kéne kezelni a helyzetet, hiszen ez a hivatása. Te kérdező, foglalkozz minél többet a gyerekeddel, de soha semmit ne erőltess, és azt végképp ne hagyd, hogy azt érezze, hogy ő lemaradt, ő butácskább, ő nem tud annyit.
2016. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Másodikos lesz a kisfiam, tisztán folyékonyan olvas. Nyáron Harry Potter és a Bölcsek kövét kiolvasta. Nem erőltettük nagyon rákapott az olvasásra.

Íráskor néha elfelejti az ékezeteket.


Mi heti 3x visszük külön tanárhoz, ahol matekoznak angoloznak.


Ha lehet vidd el Te is, kicsit le van maradva

2016. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem a lányom, hanem a húgom. Nemrég lett 8 éves. Folyékonyan ír és olvas. Minden hónapban elolvas egy rövid könyvet Angolul erős alapfokon tud. Matekot érti. Egyszerű ételeket főz. Elpakol maga után. Bőven jut ideje játszani is. Boldog kislány.
2016. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet kapni olyan ceruzákat, amelyeken rajta van a szorzótábla és még jól is néznek ki. Hátha tetszene egy olyan a kislányodnak. Illetve esetleg gyakorolhatja az írást úgy, hogy vesztek egy mesekönyvet (amit ő választ és neki tetszik) és abból kimásoltatsz vele mindennap egy mondatot, max egy bekezdést. Ugyanígy az olvasás. Este leülsz vele és kéred, hogy kicsit olvasson fel neked, mintha te lennél a gyerek, ő meg az anyuka. Csak játékosan, és szigorúan csak annyit, amennyi a kislánynak jól esik. Esetleg motiválhatod is vmivel. Mondjuk nem vagyok annak a híve, ha úgymond a kötelező elvégzéséért valaki jutalmat kap, de hátha szívesebben nekiállna a kislányod is mondjuk a szorzótáblának, ha tudja, hogy várja cserébe valami, amennyiben jól felmondja. Ezt neked kell tudnod.
2016. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az En nagyfiam masodik vegen meg nem mondanam,hogy folyekonyan olvasott.nehez volt.de aztan 3.ban olyan szintet ugrott,hogy (most megy 4.be) 5db konyvet kiolvasott magatol.anyumeknal talatak meg batyam regi jurassic park konyveit azokkal kezdte,cseppet dino manias.azutan elmentem vele konyvesboltba es vettunk 3 konyvet,ami neki tetszett.azokat is felfalta.ev vegen a tanito neni agyon dicserte,hogy mennyit fejlodott,a legjobban olvaso 3 gyerek koze kerult.

Irni mai napig csuuunyan ir.nem figyel oda,elirja folyton a szavakat.masolasbol tobbszor hozott 1 est...masolasbol...

Ahogy az egyik valaszolo irta ugy gyakorlunk.most egesz nyaron,minden hetkoznap 2 mondatot lemasolt a konyvekbol.felcsaptuk es onnan valasztottunk.mostmar jobban odafigyel,de meg nem az igazi.

A szorzotablat szerencsere hamar megtanulta,de mar ugy ment iskolaba,hogy az alap megvolt.jatekosan szamoltunk sokat kicsi koruk ota.es ebben voltak egyszerubb szorzasok is.a matek az nagyon megy,es szereti is.

Az occse most kezdi a sulit O is nagyon jol szamol,ezres szamkorben siman osszead es kivon.de ezt tolem orokoltek.matekbol mindig szin 5 os voltam.

Gyakoroljatok,es beszelj a tanarral,hogy figyeljen jobban a gyerekre.az,hogy a tobbi tudja tok jo dolog.de a Te kislanyod nem a tobbi gyerek.

Ha nem partner a tanar akkor valtsatok osztalyt,vagy iskolat.Nekunk sokat segitett a tanar.es amugy mindenkinek az osztalybol.teli szunetre mindenkinek egyeni feladatlapokat alitott ossze attoo fuggoen kinek mi ment gyengebben.es nyarra is irt egy rovid listat,hogy ha van kedvunk akkor mit gyakoroljunk,miben van elmaradva kicsit a gyerek.es sokszor korrepetal a tanulo idoben egyenileg gyerekeket,vagy elore szol,hogy kicsit kesobb menjunk es addig foglalkozik egy-ket gyerekkel kulon.

Nagyon lelkiismeretes tanitot sikerult kifognunk.nagyon halas vagyok neki.nelkule nem tudom,hogy ment volna.

2016. aug. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!