Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom most volt másodiko...

A kislányom most volt másodikos. Az ennyi idős gyereketek mit tud már? Hogy ír, hogy olvas?

Figyelt kérdés

Az olvasás elég nehezen meg, lassan olvas, és sokat téveszt, viszont amit olvas, azt érti. Szívesen olvas, de persze csak 40-50 oldalas nagybetűs könyveket adok neki. Jövőre viszont a Ruminit olvassák majd olvasás órán, szerintem az elég durva még neki.

Az írás nagyon nehezen megy neki, nagyon sok a hibája. A másodikos könyv végén volt egy szószedet, azt gyakorolták év közben, egy hét volt egy témakör. Pl, ly, j kb 200 szó egy hét alatt. Szerintem ez irreális, de a tanítónő szerint minden más gyereknek megy, csak az enyémnek nem. A szorzótáblát nem nagyon tudja, pedig nagyon sokat gyakoroltunk.

Ennek ellenére 3-4-es osztályzatai voltak, ami, ha ez az elvárás reális, akkor szerintem túl jó jegy, mert a tananyagból szinte semmit sem tud. Egyébként figyelemzavaros, sni-s. Sajnos nincs összehasonlítási alapom, hogy mennyire van elmaradva a többiektől, de kicsit aggódom. Járunk gyógypedagógushoz, ő azt mondta, hogy ne higgyem, hogy más ennyi idős gyereknek jobban megy. Tényleg? A tanítónő szerint az én gyerekemnek nem megy egyedül mindenki másnak igen az osztályból.


2016. aug. 16. 10:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerencsés vagy, hogy ilyen tanárt fogtatok ki. Nálunk az "xy tudja, akkor te is" alapon megy a tanítás. Ha valaki nem érti, odavágja a tanítónéni, hogy "Kérdezd meg, anyukád vagy apukád az okosabb-e, majd ő elmagyarázza" (Igen, megtörtént). Ha a gyerek jelentkezik, hogy nem érti, a válasz az, hogy akkor ő egy sülthal, mit nem lehet ezen érteni. Szülőin az értékelés annyi, hogy "Nagyon szép, nyugodt kislány", a kell-e gyakorolni valamitre az a válasz, hogy "Neeem, a gyereknek otthon pihennie kell", de ha beszed egy hármast, akkor meg miért nem gyakoroltál vele otthon. Gondolom a kérdező iskolájában is hasonló dolgok lehetnek.
2016. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én elég sokat foglalkozom vele, de sokak szerint nem kéne, mert rohadtul utál már tanulni. Elvileg járt hozzá logopédus és fejlesztő pedagógus év közben, fejlesztésre most nyáron is hordom. A szorzótáblára már mindent kitaláltam, verset írtunk, amit akartok, de ha egy hétig nem foglalkozunk vele, már elfelejti. A tanár tényleg tragédia, amikor megtudták, hogy sni-s, mindkét tanítónő egyből megkérdezte, hogy miért nem viszem el a gyereket. Kérdeztem, hogy mégis hova, hát szerintük Waldorf. Az van itt egyedül alternatív iskola, de hát ennyit a felkészültségükről, hogy ennyire vannak képben, mire is való a Waldorf. Figyelemzavaros gyereknek nincs speciális iskola, azt nekik kéne megoldani. Iskolaváltáson én is gondolkodom, de itt 16-an vannak, és ha bevinném a városba, ott 30 fő feletti osztályok vannak. Azon én is gondolkodtam, hogy nem reális a 3-4-es, attól félek, hogy másik iskolában még rosszabb jegyeket kapna. Amúgy nagyon utál tanulni.
2016. aug. 16. 14:51
 13/15 A kérdező kommentje:

Amúgy az ilyen hozzászólások nagyon érdekesek, hogy tanuljak vele én, meg játékosan, szerintetek nem próbálja ezt meg minden szülő? Amikor anyunak is mondom, hogy mi a helyzet, a mostohaapám is ennyit mondott:

-Az még nem jutott eszedbe, hogy leülj vele tanulni?

Na, bammeg. Nem, fel sem merült. Amúgy meg elég nagy baj, hogy hazahozom 5-kor a napköziből, és még tanulunk este 8-ig, az iskola szerint egy 8 éves gyereknél ez lenne a normális.

2016. aug. 16. 14:53
 14/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Írtam neked privát üzenetet. :)
2016. aug. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
11-es: igen, nálunk is ez megy, ha valamit nem ért, akkor azt mondják neki, hogy majd anyukáddal otthon megtanulod.
2016. aug. 17. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!