Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyereketek hány éves...

A ti gyereketek hány éves koráig igényelte, hogy elalvásnál ott legyetek mellette?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 éves és minden este igényli, hogy vagy én vagy az anyukája "altassa". Az altatás abból áll, hogy odafekszünk mellé és megvárjuk amíg elalszik. Magától leszokik erről, vagy nekünk kéne leszoktatni? Nálatok, hogy alakul(t)? Köszönöm!
2016. aug. 16. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tartok tole hogy gyereke valogatja, de a 8 eves lanyom meg mindig 'altatast' igenyel...
2016. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
6 honapos kora ota egyedul alszik el. berakom az agyaba puszi puszi es jovok ki...a meseles nalunk nappali tevekenyseg.
2016. aug. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
az 5 évesem csak velem alszik el,fognom kell a kezét,odabújik ,simizi az arcom és elalszik. A középső gyereket az apjának kellett altatnia 7 évesen szokott le róla. A legidősebb nem aludt el ilyen igényekkel :D de nem teher és imádjuk őket altatni... jó összebújni,szeretve lenni,szeretetet gyengédséget odafigyelést adni!
2016. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben a szoptatásba aludtak bele a gyerekeim, aztán olyan 8-9 hónapos korukban már szomorú is voltam, hogy amikor kivettem a szájukból a cicit és be akartam tenni őket az ágyba, akkor mindig felébredtek.

Persze nem volt gond, mert ott hagytam őket, és akkor elaludtak egyedül is.

Valahogy én az a típus vagyok, hogy kevés türelmem van ott ücsörögni, mindemellett szép szokásnak tartom, szóval ha nem tart sokáig (mondjuk 5-10 perc), akkor miért ne?


Nekem viszonylag egymás után vannak a gyerekeim, így erre nem is volt mód.


Viszont azt gondolom, hogyha a szülőknek ez már terhes valami miatt, akkor egy 5 évessel már lehet "tárgyalni".

Találjatok ki közösen valami elalvás előtti rituálét (mit tudom én 7 puszi és egy fejsimogatás, vagy valami amit élvez), és megbeszélitek, hogy már nagy fiú, és utána egyedül is el tud aludni (mint az oviban? gondolom ott ez nem probléma).


Ha meg nem terhes, akkor csináljátok, lehet hogy jelezni fogja, ha nincs rá szüksége.

2016. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nagyot másfél éves koráig altatnom kellett, aztán hirtelen leszokott róla. Következőre meg kaptam egy olyan gyereket, aki már újszülöttként is azt szerette, ha bevágtam egy sarokba, és elaltatta magát, kifejezetten utálta, ha ringattuk. :)

Szóval nálunk van mese, éneklés, jóéjt puszi, és otthagyom őket, elalszanak szépen maguktól.

2016. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egyáltalán nem teher, hogy altatni kell, csak kíváncsi voltam, hogy másnál hogy van. Legrosszabb esetben amikor kamaszodik lesz egy barátnője és akkor anyát leváltja barátnőre és ő fogja altatni. :-) Köszönöm szépen!
2016. aug. 17. 08:22
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem egyedül alszik el mindkettő-volt egy-két hét amikor igényelte,de suttogó módszerrel azon is túl jutottunk
2016. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mi fiunk 5 és fél éves,nagyon apás. Egész pici kora óta kellett altatni, de ez nekünk sose volt teher. Mese olvasás, éneklés és elaludt. Most kicsit változott a helyzet, mert apuka nem volt itthon fél évig, és mióta hazajött (kb. másfél hónapja), azóta velünk alszik a gyerek. Így érzi magát biztonságban, azt mondta :) minket pedig nem zavar, úgyhogy míg így jó neki, addig maradhat :)
2016. aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!