Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az miért lehet hogy gyermekem...

Az miért lehet hogy gyermekem iszonyat ritkán vagy pl álmában kristálytisztán beszél (pl anya), ébren meg alig érthető (aja)?

Figyelt kérdés
Másik, hogy amúgy az nem lehetséges hogy azok akik később beszélnek, a verbális kommunikácioban sokkal profibbak...?(pl tudja mit gondol/akar a másik tőle szavak nélkül is)?
2016. aug. 17. 22:54
 1/10 A kérdező kommentje:
2 éves
2016. aug. 17. 22:55
 2/10 A kérdező kommentje:

Csak az elsőre várok választ.

A 2. kérdésre tuti igen a válasz, rájöttem.

2016. aug. 17. 23:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"a verbális kommunikácioban sokkal profibbak"

Ha nem beszél, akkor nem lehet profibb a verbális kommunikációban, maximum a nonverbálisban, de a profizmustól messze áll még egy gyerek.

2016. aug. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Anno én is kevertem de a verbális kommunikácio a testbeszédes.


De észrevettem hogy míg más beszélő gyerek nem kapcsol egy adott szituban, gyermekem már azonnal vág mindent.


Pl leesnek az iratok. A nem beszélő már fel is veszi visszaadni, a beszélő meg áll és néz..

2016. aug. 17. 23:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem keverem, bölcsész vagyok.

A rejtett kommunikációs csatornákat együtt non-verbális kommunikációs módoknak nevezzük, azt a tulajdonságukat kiragadva, hogy függetlenek a szótól és a beszédtől.

A verbális a beszéd.


Lehetséges, hogy jobban megy neki a nonverbális jelek dekódolása, de az, hogy felveszi a papírt, ha leesik, az nem igazán ehhez kötődik. Sokkal inkább a társadalmi normákat jobban ismeri, jobban tudja, mi hogyan működik és mit várnak tőle, esetleg jobban igyekszik megfelelni.

2016. aug. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor anno jol tudtam :D


De szóval akkor tényleg előnyben vannak a kevésbé beszélők :)


Akkor már csak az a fura hogy miért nem tisztán beszél akaratlagosan, ahogy tudatalatt vagy reflexből viszont képes.

2016. aug. 17. 23:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2évesek döntő többsége hangképzési "hibával" beszél, ami azért idézőjeles, mert ennyi idősen ez teljesen normális.


Az "r" hang tiszta ejtése például 5 éves kor után elvárt, addig nem tekintik kórosnak.

2016. aug. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet ébren túl nagy az elvárás a tiszta beszédre bsgy egyáltalán a beszédre?
2016. aug. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Van egy tanácsom az életre. Ha nem ismered az idegen szavak jelentését, ne használd azokat. Nem szégyen az, jobb, mint rosszul használni, aztán terjeszteni is.
2016. aug. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem birtad kihagyni hogy beszolj ugye...?

Ismerem az idegenszavakat.

Azért mert most hirtelen kevertem egyet, ráadásul intelligens modon beismertem, jo nagy IQ hiányra vall ezek után beszólni..

2016. aug. 18. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!