Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti adnátok a kisgyereketeknek...

Ti adnátok a kisgyereketeknek egy kisállatot, hogy megtanulja, hogy bánjon finomabban az élőlényekkel, és ne legyen olyan "durva"?

Figyelt kérdés
Az a baj, alig tud finoman nyúlni az állatokhoz,emberekhez, csak olyan "durván.." nem szándékosan, csak szeretetből teszi, de mégis.. valahogy rá kéne vezetni. 6 éves kislányról van szó. Milyen kisállatot adnátok neki, ami lakásban tartható? Hörcsög, csincsilla stb? Melyik jár kevesebb kosszal, és bacival? (Anya eléggé allergiás rá-a kérdező a kislány nővére :)
2016. aug. 18. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ilyen pici dolgokat en nem vennek neki biztosan, hogy azokon kiserletezzen.


De nem is ertem 100%osan a kerdest. Pl, ha odaviszel neki egy kiscicat, akkor nem ovatosan simogatja? Mit csinal vele?

2016. aug. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ilyen pici àllat nem jó ötlet mind 2 könnyen meghal egy nagyobb szoritásrol, azért nem állatok életével kene próbálkozni . Esetleg egy nyuszi de abból is egy normál méret ndm valami mini
2016. aug. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én úgy gondoltam, hogy elmagyarázzuk neki, hogy még pici, még kölyök, bánjon úgy, mint egy hímestojással.. valahogy csak meg kell, hogy tanulja, hogy ne nyomorgassa a macskát stb. Annyira nem durva, hogy megdögöljön bele a kisállat, csak valahogy finomítani kellene a szeretgetésén. Na, értitek :D
2016. aug. 18. 23:27
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem, én nem értem.

Játszatok vele szituációs játékokat plüss állatokkal. Semmiképp ne egy élő állaton tanítsd. Menjetek állatsimogatóba, pl. egy kecske nem sínyli meg az ismerkedést.

Egy hörcsög, tengerimalac, csincsilla, degu...törékeny kisállat. Baktériummal minden élőlény rendelkezik, ami megfelelő takarítás mellett kordában tartható, nem jelenthet gondot. A ketrecből kihulló almot és ételt kell körben fölsöpörni, ketrecet takarítani és ha az állatkát kivesszük, akkor kihulló almot, elhullajtott bogyókat.

Ilyen felállás mellé én semmiképp nem vennék állatot a gyereknek.

2016. aug. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Tojás. Adjatok neki egy tojást. Fessétek ki a tojást, rajzoljatok neki arcot, és azon gyakoroljon. Vigye magával, szeretgesse, de mihelyst eltöri újra kell kezdenie. Addig amíg egy hétig ki nem bírja a tojás.
2016. aug. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Te jó ég,ezek az ötletek...egy 6 éves már nem hülyegyerek és nem gyilkos ösztönei vannak egyszerűen csak egy kis finommotorika hiányzik. Kutya,cica nincs?... szerintem jó a csincsilla,tengrimalac. Megfelelő takarítás ,gondoskodás,állatorvosi ellenőrzés mellett nem lehet gond.
2016. aug. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekünk egy mopszunk van-mindig is volt-1 évesen is szépen nyúlt hozzá



6 évesen már mondás után is tudnia kellene nem?


Állatsimogató az állatkertben esetleg?

2016. aug. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Semmilyen állatot nem adnék neki. Az is egy érző-élőlény ne annak a kárán tanulja meg a gyerek, hogy mit szabad és mit nem.
2016. aug. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát én vendégségben megfojtottam egy barátom hörcsögét gyerekkoromban szeretetből :( még most felnőttként is kicsit bűntudatom van miatta.

Ha meg anyukátok allergiás, egy szőrös állatnak biztos nem örülne, a többi viszont nem annyira "interaktív".

Ha a húgod kézügyességét és türelmét szeretnétek fejleszteni, amik a sulihoz is kelleni fognak, akkor fűzzetek gyöngyöt, fonjatok hajat meg karkötőt, legózzatok, rajzoljatok, gyurmázzatok, hajtogassatok, vágjon ollóval és kenjen késsel, főzzetek (együtt)... és ilyesmik. És játszatok sok szerepjátékot, ahol játék állatkával vagy babával lehet gyakorolni az óvatosabb bánásmódot (pl. lehet állatorvos vagy nyithat ruhaboltot, teázót).

2016. aug. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"én úgy gondoltam, hogy elmagyarázzuk neki, hogy még pici, még kölyök, bánjon úgy, mint egy hímestojással.. valahogy csak meg kell, hogy tanulja, hogy ne nyomorgassa a macskát stb. Annyira nem durva, hogy megdögöljön bele a kisállat, csak valahogy finomítani kellene a szeretgetésén. Na, értitek :D"


nekem is az jutott eszembe, hogy adj neki egy tojást (talán első körben főtt tojást, mert azért gondolom, baleset esetén nem akartok nagyon-nagyon takarítani)... otthon vigye magával egyik szobából a másikba, nevelgesse :) minden túlélt hét után kaphat valami meglepit :D

2016. aug. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!