Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, hogyan tudtok nyugodt...

Anyukák, hogyan tudtok nyugodtak maradni a nagyon durva hisztik alatt?

Figyelt kérdés
Kisfiam három éves, imádnivaló, okos kisgyermek. De vannak rossz napjai, és ha valamit nagyon akar, amit nem szabad, vagy nagyon nem akar, amit viszont muszáj (pl. orrszívás), akkor el tud szabadulni a pokol. Nem csak elviekben tudom, hanem tapasztalatból is, hogy csak akkor van esélyem tisztelettel, méltóságteljesen és hatékonyan kezelni ezeket a helyzeteket, ha nyugodt tudok maradni, de ez a legnehezebb. Nektek hogyan sikerül? Ez a készség fejleszthető, tanítható? Utálok kiabálni, és utálom magam, amikor kiabálok, jobb anyuka szeretnék lenni.....
2016. jan. 27. 16:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Én mindig higgadtan reagáltam a lányom hisztijeire, és az utóbbi időben jöttem rá, hogy ez hülyeség! Az érzelmei kifejezését tőlem tanulja meg, és igenis felvállalhatom, ha valami kiborít, és azt is meg kell tapasztalnia, hogy utána meg lehet nyugodni. Múltkor egy tényleg bosszantó helyzetben (késett a busz egy csomót) igyekeztem higgadtan viselkedni, a lányom kifakadására nem reagálni... aztán rájöttem, hogy tök hiteltelen vagyok, hiszen valójában ÉN IS ideges vagyok, és megjátszom magam! A gyereknek pedig hiteles szülőre van szüksége! Úgyhogy én is elkezdtem kiadni a dühömet (persze csak finoman, de azért egyértelműen jelezve, hogy dühös vagyok!). Ettől mindketten megnyugodtunk. :)

Legyél hiteles! Akkor leszel jó szülő!

2016. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Évekig olyan munkakörben dolgoztam, ami sok stresszel járt, de folyamatosan mosolyogni kellett, senki fején nem verhettem szét valamit,bár igény lett volna rá. Valahogy beépült ez, a legdurvább, legidegesítőbb helyzetben is higgadt, mosolygós tudok maradni.

Mellé kell határozottság is. Ha nemet mondok, akkor az mindig nem. Ha nagyon hisztizik, akkor inkább megvárom amíg elmúlik és után próbálom megbeszélni vele, hogy értem, hogy most dühös/csalódott volt, de ezt akkor sem szabad és nem fogom engedni, hiába hisztizik (pl. meglátott egy nagykést a konyhában és fel akart kéredzkedni a pulthoz, hogy játsszon vele...)

2016. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

:)


Teljesen logikus, amit írsz, és egyet is értek vele, egyáltalán nem célom úgy tenni, mintha nem dühítene valami (amit csinál, vagy nem csinál például), szerintem is tőlünk tanulja agyerek az érzelmei kifejezését. Épp ezért gondolom azt is, hogy óriási különbség van aközött, hogy kulturáltan kifejezem, hogy mérges vagyok, és el is mondom, hogy miért, vagy hogy most meg kell nyugodnom, mielőtt folytatjuk a "beszélgetést", stb. és aközött, hogy elveszítem a fejem, és elborul az agyam, Elviekben úgy érzem, tudom, mi a helyes, de képtelen vagyok uralkodni magamon sokszor, talán épp azért, mert előttem sem volt jó példa az érzelmek helyes kifejezésére . Ezért kérdezem, hogy tanulható-e ez, vagy ha valaki nem tanulta meg a saját családjában gyerekként, akkor ezt viszi magával és adja ő is tovább a gyerekeinek?

2016. jan. 27. 17:08
 4/16 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, köszönöm neked is. Szóval gyakorlat teszi a mestert.....
2016. jan. 27. 17:10
 5/16 anonim ***** válasza:
Én megértettem hogy a gyermekben felgyűlhetnek a frusztraciok es azok törnek ki amikor màr hiszti lesz belőle. Előadàsokat hallgattam sokat olvastam erről igy más nézőpontbol nézem.màr joval koràbban figyelni kell a gyerek jelzéseire hogy ne kelljen a hisztihez nyulnia mint eszközhöz tegetetlenségében. Igyekszem.
2016. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Es igyekszem dicserni jutalmazni is hogy ne higyje azt hogy csak hiszti esetén kaphat figyelmet. Stb. Rengeteget segit a nezőpontvàltàs.
2016. jan. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

# 3: Pont ez a lényeg, hogy az érzelmeknek akkor kell utat adni, amikor jönnek, mert ha elfojtom, akkor egyben tör ki.

Amikor még enyhe, akkor lehet higgadtan. És akkor ezt fogja a gyerek is megtanulni, hogy lehet higgadtan közölni az érzéseit, nem dől össze a világ, sőt, megnyugvást hoz.

2016. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amit az # 5. válaszadó ír, még azt fűzném hozzá, hogy sokat segít a szülő, ha megnevezi a gyereke pillanatnyi érzéseit. (Pl. látom, most elkeseredett vagy, dühös vagy, csalódott vagy, stb.), mert minél jobban ki tudja fejezni magát a gyerek, annál kevésbé lesz szüksége hisztire. (A hiszti arról szól, hogy nem tudja elmondani, mi a baja, miért érzi magát rosszul.)
2016. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A hiszti ahhoz is hasonlit amikor pl mi folyton mérgelődünk magunkban valaki miatt nem tudjuk megbeszélni egy idő mulva meg kiborul a bili, a legkisebb semmiségre is a fejére zuditunk mindent, amikor csak utolso csepp kellett màr a poharba
2016. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8-as is tud valamit :) ilyenkor segitsegert kiàlt egy gyermek igazàbol. Ha olvasunk rola az is fel tud tölteni hogy normalisan tudjunk hozzà àllni
2016. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!