Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alvás gondok, mit csináljak?

Alvás gondok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

5 éves a lányom és este nem akar a szobájában aludni.voltak már ilyen jellegű problémáink amellett,hogy az ovit sem szereti ezért inaktív a csoportban.emiatt elküldték nevelési tanácsadóba.

-4éves koráig egyébként velünk aludt,egyrészt mert nem tudtuk megoldani a különalvást,aztán később azért mert nem maradt meg.-szóval azt mondta a pszichológus,hogy sztrájkol és dacol.ne engedjünk neki és szoktassuk külön szobába.ez legnagyobb meglepetésünkre elég könnyen ment.kb 8hónapig.aztán 2hete megint nem akar aludni a szobájában.áll a szobánk ajtajába és kb 50x kell visszakísérnem.jön-megy fél éjjel.azt mondja nem tudja miért nem akar aludni a szobájában...mit csináljak?kísérgessem továbbra is?mert ha engedünk minden visszatér a régi kerékvágásba..nem tudom mi tévő legyek...


2016. aug. 19. 21:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt, igaz kisebb gyermeknél.

Nagyban önálló elalvó volt, saját kiságy, stb


Bölcsi nyári szünetben meg minden nap kálvária volt az éjszaka, kizárólag velem aludt.

Ahogy a bölcsi megint elkezdődött, kb egy hétre rá, még az esti tej készítésénél, de napközben is beszélgettem vele, hogy akkor ma már kiságyban alszol oké?hol az ágyamra mutogatott, akkor mndtam igen anya itt alszik, hol az övére és akkor mndtam ugye milyen jó ott?vár a macistakaró is stb.

Ezek után első nap simán, egy hang nélkül elaludt a helyén, csak éjszakai sírás miatt vettem ismét magamhoz.

2. nap már egész éjszaka ment a kiságy.


Szóval érdekesen hangzik, de a nyári szünet kavarhatta meg

2016. aug. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!