Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mozgás, sport félős és ügyetle...

Mozgás, sport félős és ügyetlenke 4 évesnek? (Budapest)

Figyelt kérdés

Középsős épp 4 éves kislányomat szeretném valamilyen foglalkozásra elvinni ősszel-télen, leginkább az úszás lenne jó ( amúgy is a mellkasproblémájára az,úszást javasolják majd a későbbiekben, nekem is így volt , rajta is látszik h enyhén örökölte). A bibi, hogy nagyon kis mimóza, az ovis jógán is félt ott maradniismerős óvónő nélkül, tartott a tanár nénitől, abbahagyta végül, nem fogja meg más kezét , rádasásul mivel nem egy izgága kíváncsi gyerek így persze ügyetlen is mindn mozgásban stb, szóval ugyan lesz az oviban úszás és váltig állítja, hogy ő majd hú de megy a barátaival, de tudom, higy az elsőről bőgve jön haza és onnantól ökrökkel se lehet elvontatni. :)


Írassam be mert a csoportban úgyis csinálja amit a többiek, meg hadd szokja, hogy kihívás stb vagy menjek vele kísérőként egyénibe vagy válasszak mas sportot ahol eleinte ott ücsörgök a szélén...de mit?

Amúgy bölcsit, ovit jól viselte, szereti, de kell neki mindenkivel 6-8 pozitív emlékű alkalom, hogy oldódjon ill hogy legyen sikerélménye.


2016. aug. 23. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az úszás is jó, de általános alapozásnak a gyerektornát szokták javasolni (élsportoló barátokat kérdeztem végig ilyennel). Ott még tesióra szerű ugrabugra van, viszont testtudatosságot alakítanak ki: megtanulja térben orientálni a testét, jobb/bal megkülönböztetése, fel/le/jobbra/balra mozdulatokat, keresztmozdulatokat, stb.

Bár nem kérdezted, de lazán kapcsolódik: az említett élsportolók mind azt mondták, hogy az élsportba nehogy beengedjem a gyereket később, mert pont annyira szétnyírja a testet (sportágtól függetlenül), mint a teljes mozgásszegénység. Mozogjon, hogy élvezze, hogy meglegyen a szükséges mozgásadag, de bőven elég - kortól függetlenül heti 1-4 alkalom. Hobbiból csinálja, ez a lényeg.



Az utolsó mondatod alapján pedig kipróbálnék több sportot is. Szerintem az edző személyén fog múlni, hogy melyiknél ragad le. A tehetség ennyi idősen nem számít, gondolom nem olimpikonnak szánod.

Én felnőttként jártam kick-boxra. Béna voltam benne, de élveztem. Versenyezni nem jártam, ennyi.

2016. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy tsmt alapú, nagymozgásokat fejlesztő tornát keresnék neki. 4 éves kortól szokott már lenni karate oktatás is, ahogy láttam kisebb része volt maga a karate, nagyrészt ott is a nagymozgásokra koncentráltak. Nálunk van az rg szakosztály által tartott kimondottan ovisoknak való torna, én megnézném azt is, nagyon sokat ügyesednek a lányok (nem versenyzésről vagy arra felkészítésről van szó, "csak" mozgásról), heti 1-2 alkalommal. De pl egy 4 éves simán megtanul korizni is.
2016. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jól hangzik, a tornaóra az oviban inkább olyan sorverseny kisbfutkosás és az óvónők szerint is hááát ügyetlenkefik.

Akkor szerintem inkább jövőre tolom pl nyárra az úszást, addig inkább tornázni viszem, ott meg max elücsörgök a szélén vagy kint.

Ha van konkrét tippetek, helyszín stb azt megköszönöm

2016. aug. 23. 14:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Versenysport, áh dehogy, csak mozogjon, vezesse le az energiát, ügyesedjen és akár gyógytornázzon mert tölcsérmellkasa van mint nekem és a gyógytorna&hátúszás kombó kicsit javít a helyzeten.
2016. aug. 23. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!