Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vívni Budapesten 15 éves...

Kkvezér kérdése:

Vívni Budapesten 15 éves kortól? Egyesület, vagy egyáltalán indul még ilyen életkorra amatőr képzés? Továbbá, egy alap kis leírást, hogy milyenek az edzések stb.

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben megtetszett a vívás és szeptembertől szeretnék is elkezdeni járni valahova. Írtam e-mailt a Honvédnak és a BVSC-nek, de még nem válaszoltak. Esetleg valaki aki ilyen korban van és vív? Tippek, tanácsok, picit bemutatná, hogy milyen is?

2016. aug. 11. 04:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy túlkoros a víváshoz. Esetleg annyiban, hogy egy versenyen azzal tisztában kell lenned, hogy azonos korú ellenfeled már lehet, hogy 7 éve űzi. De sportolni sosem késő. :)
2016. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A Vii. Kerületben, a király utcában van egy vívó klub, oda bárki mehet edzeni. De legyél tisztában hogy az elején sok kitartást kell, mert kb 100 edzés amíg az alapokat elsajátítás - hogy kell megcsinálni a kitörést, helyes szúrások, stb. Kb 30 alapmozdulat, amit több ezerszer el kell ismételni amíg eljutsz oda, hogy más ellen vívhass. Egy bőr táblát fogsz szúrkálni :) Ja és fegyvernemnek csakis tőrt ajánlanám, a párbajtőr és a kard szerintem értelmetlen csapdosás és kalimpálás. A tőr pedig intelligens és szép sport.
2016. aug. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én a honvédba járok, oda ne írj, hanem egyszerűen csak menj oda. Én párbajtőrörözök, te nemtom mit szeretnél van még kard meg sima tőr is. A kard szerintem már késő... Szóval visszatérve a honvédhoz, gyere el, és majd meglátod. Havonta 10.000 forint, ha már egy éve jársz, csak 7.000. Nálunk nagyon jók az edzések, kezdésnek: 30-40 perc bemelegítés. A helyet úgy képzeld el hogy van egy nagy tégla alakú terem és zöld alapon vannak 6 pást. A pástokon kívül kocogunk egy olyan 10percig, aztán megállunk az egyik oldalon egy sorba és akkor már nem körbe futunk hanem keresztbe és közben csinálunk kéz és lábgyakorlatokat kb. 20 percig, aztán játékkal zárunk (kidobós), majd az edzők (az egyik GÉZA IMRE (wow)) azt mondják vmikor hogy "lehet menni beöltözni" utána mindenki rohan az öltözőkbe felvenni a fehér ruhákat. Amíg nem voltunk bekötve (fél évig) addig egy másik edző tanított minket először lépkedni, majd a kézmozdulatokat. Amikor már be vagy kötve (értsd: számolják a találataidat) akkor pedig megkérsz vkit hogy vívjon veled, és megbeszéltek egy számot, amíg vívtok. Általában 15-20.

12/L

2016. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ja és a 2-esnek. A párbajtőr és a tőr ugyanaz, csak a a párbajtőrös szúrhat lábra is.
2016. aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!