Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehetne csinálni? Lehet...

Mit lehetne csinálni? Lehet hiperaktív a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A sztoriban nem az én gyerekemről lesz szó, hanem a barátnőm kisfiáról.

A probléma az, hogy 9.5 évesen trágár szavakat használ, azt mondja az anyjának takarodj, lökdösi, csúfolja, stb. Néha rászól, de már belátta, hogy nem ér el vele semmit. Sokszor csicskáz le olyan embereket, akit nem is ismer. De ettől rosszabb szavakat is használ számára ismeretlen emberekre (pl. d-g-lj meg). Egy percre sem bír megülni és egész nap mondja a magáét a csúnya beszéddel együtt.

Ez már lassan fél éve így megy, és látom az anyján, hogy napról napra sokkal rosszabbul néz ki a gyerek miatt.

A kérdéseim tehát: Mit lehetne tenni? Lehetséges hogy hiperaktív is a gyerek? Köszönöm! 26/N



2016. aug. 24. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hiperaktivitás. A gyerek frusztrált, nála így nyilvánul meg. Azt írod, fél éve történt- akkor történhetett valami. A gyerek mindig tünethordozó- ha valami probléma van a családban, a gyereken tükröződik.
2016. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A káromkodásnak igen kevès köze van a hiperaktivitáshoz.

Hol tanulja ezeket? Esetleg otthon?

Mièrt használja az anyjával szemben? Kitől látja ezt?

2016. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ok arra, hogy hiperaktív lenne. Én az vagyok, de gyerekként egyáltalán nem használtam csúnya szavakat, de ma sem. Szóval itt nincs összefüggés.

A gyereknek az agressziója mindig valami nagyon negatívat sugall sajnos. Nem biztos, hogy (csak) az anyát kell sajnálni!

2016. aug. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, azt elfelejtettem beleirni, hogy egy filmet sem tudunk megnezni vele, mert nem tud megülni 10 mpre se. A hiperaktiv jelzőt innen gondoltam.

Otthon biztos nem latja senkitől. Par mas nemzetisegu gyerekkel körbe van veve... (Nem vagyok rasszista) es toluk tanulta el.

2016. aug. 25. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!