Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesen nem beszél és nem...

2,5 évesen nem beszél és nem szobatiszta a kisfiam, ez probléma?

Figyelt kérdés

Kisfiam koraszülött lett, 32. Hétre született. Fejlődésben és súly gyarapodás 5 hónapos korára teljesen behozta a lemaradását. Szépen torna segítségével és sok odafigyeléssel, nehéz volt.. 1 évesen már járt a kis hősöm. Jelenleg 2,5 éves de még nem akar beszélni. Cicára azt mondja, hogy szisz. Engem mamának hív, brümbrüm az autó, de a Nem/NE szó az nagyon megy neki.Értelmes,mert tudja mi hol van,ki kicsoda, és melyik testrészek holtan tehát akármit kérdezek tud mindent. Nagyon segítőkész, szeret takaritani,segít kivenni a ruhákat a gépből majd be a piszkosat. Bilizés mikor milyen kedve van, persze vannak balesetek de szerintem nincs egyedül ezzel a dologgal. A gondom az,hogy anyám folyton piszkál, mert beszéd helyett mmm dünnyög. Próbálja kifejezni magát de a beszéd még nem megy neki. Szerinte szégyen,hogy még nem beszél és nem szobatiszta és ez azért van mert én rossz anya vagyok. Ez nekem nagyon rosszul esik, mert ő csak 1x látta a 2,5 év alatt és nem ismeri,hogy mennyire remek,okos kis törpe. Nem látogat minket, én teljesen elvagyok havazva a fiammal és készülők a diplomámra. (éjszaka tanulok amikor már alszik a kincsem) sokat veszekedtek telefonban mert nekem rosszul esik, hogy nem foglalkozik vele mint nagyi. Akkor sem volt ott amikor tényleg szükségem lett volna rá a koraszülött babámmal de én nem haragszom. Inkább már kezd egyre kényessé válni az a dolog, amikor felhozatal a 'szégyen' h nem beszél és nem szobatiszta témát. Néha rosszul érzem magam, ma egész délután rettenetesen fájt a fejem. Délelőtt felhivott és kérte h adjam oda a telefont a kincsemnek. Átadtam de beszéd helyett dünnyögött és láttam h próbál magyarázni és a kezével is mint a nagyok. Anyám szerint vigyem el orvoshoz mert szerinte agykárosult,vissza maradott mert ez nem normális.. Annyira fájt ez nekem...

Sok topicot olvastam és láttam h van akinek 3-4 évesen még nem beszél és még nem szobatiszta a gyermeke. Megkérdem a védőnőt, hogy saját otthonunkban mérje fel a kisfiam állapotát, kézségeit. Védőnő szerint egy tündéri és rettenetesen jó szívű kisfiú. Semmi gond nincs vele de anyám szerint a védőnő sem okosabb a fiamnál..

Látom milyen szépen alszik és vigyorog álmában nincs szebb ettől nekem. Csillagokat lehoznám neki ha tudnám és féltem, talán túlságosan is. De ő a mindenem, hiszem 11 évet vártam rá de most,hogy megadta nekem a Jóisten nem értem miért nem szereti a nagyi őt. Őszintén mondjátok meg nekem kérlek benneteket, tudom fogok kapni hideget meleget. Ezért van ez az oldal,tisztában vagyok vele. Nem fogok haragudni.

Tényleg valamit rosszul csinálok?


2016. aug. 26. 23:13
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a helyesírási hibákért.
2016. aug. 26. 23:20
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

A leírtak alapján azt mondom, teljesen rendjén fejlődik a kisfiad. Be fog indulni a beszéd, és ki fog alakulni a szobatisztaság. Nekem mindhárom fiam 3 éves kora körül lett szobatiszta (ám nem ágytiszta!), én is kaptam érte, gondolhatod, aztán mégis egészséges, okos fiúk lettek.


Ne haragudj, de nagyon gonosz a nagyitól, hogy ilyeneket mond, hogy agykárosult, és neki áll feljebb, aki még csak nem is akar nagymama lenni igazán. Fikarcnyit se hallgass rá...


Ja, a beszéd nálunk is később indult be a két nagyobbnál, ők is koraszülöttek voltak, ez is számít, igen.


Azért pedig, amiért 32. hétre született korababa létére 1 éves korára már megtanult járni, küldök egy buksisimit... add ám át! :)


Szóval tömören: nem csinálsz semmit rosszul, kisfiad is rendjén van. Mamához kitartást, együttérzek.

2016. aug. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Fantasztikus anyukája vagy a kisfiadnak, és egyedül ez számít! Gyönyörűen írsz róla, érezhető, hogy mennyire szereted!

Hihetetlen, hogy egy 32. hétre született kisember ilyen szépen, az időre születettek tempóját követve fejlődjön...nagyon büszke lehetsz rá, és saját magadra is! Nagyon erős voltál!

Sajnálom, hogy édesanyád így viselkedik, neked egy támogató szülőre lenne szükséged...anyukádat valahogy ki kellene zárni az életetekből, ha csak egy kis időre is, hogy vegye észre magát! Szép dolog, hogy nem haragszol, de bántja a gyermekedet, és neked fontos feladatod megvédeni őt...akár a nagymamájával szemben is! Ő egy védtelen kisember, aki csak rád számíthat. Ezt ne felejtsd el! Állj ki egyszer a fiad és magad mellett, és mutass ajtót anyukádnak, amikof előáll a kéretlen, rosszindulatú megjegyzéseivel! Koncentrálj magatokra, a fiad nagyon szépen fejlődik, nyugodj meg! Hallgass az anyai megérzéseidre, azok nem hagynak cserben. Érzed te, hogy a fiad gyönyörűen fejlődik, ne engedd, hogy bárki is elbizonytalanítson!

2016. aug. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Anyád az agykárosult.


A fiad koraszülött és annak rendje és módja szerint fejlődik.

Enyém nem az és mégis csak jóval 3 éves kora után indult be a beszéde, lett szobatiszta és majdnem négy volt, amikor végre a kaki is a vécébe ment.

Az orrfújás csaj egy hete sikerül, pedig elmúlt már jócskán négy éves. És nem agykárosult. Csak vannak területek, ahol nem abban az ütemben fejlődik, mint más.

Viszont mozgásban mindenkit lekörözött.


A kisfiad fantasztikus kiskölyök lehet és te pedig csodálatos anya, mert az írásodból ezt le lehet szűrni.

Hogy mit csinálj anyáddal azt nem tudom, én már rég elküldtem volna a francba.

2016. aug. 27. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodj,semmirol sincs lemaradva.

Nekem az elso fiam 40+1 napra szuletett.3evesen az oviba ugy kezdett,hogy mikor mentem erte,mondta az ovono,hogy valamot meselt a gyerek nagyon lelkesen de sajnos nem ertette,mit is csinaltunk a hetvegen?

Ott a tobbi gyerek hatasara gondolom,par honap alatt aztan folyekonyan beszelt.

Elso gyerekek gyakran kesobb kezdenek beszelni.a szobatistasaggal is idoben van.makd meglatod egyszer csak pikk-pakk leszokik a pelusrol ;)

Anyukaddal ne foglalkozz.engedd el a fuled mellett amiket mond.

2016. aug. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Anyukádnak nincs igaza. Nem hanyagolod el a kisfiadat, és ő sok területen nagyon szépen fejlődik. Biztató, hogy akar kommunikálni, gesztusokkal és néhány szóval ki is fejezi a kívánságait, és sok mindent meg is ért. Viszont az aktív beszéde elmarad az elvárásoktól, és pont mert koraszülött volt, ezzel feltétlen foglalkozni kellene.

Legjobb lenne, ha találnál beszédindítással foglalkozó logopédust, aki vagy rendszeresen foglalkozna veletek, vagy csak tanácsadással segítene. A foglalkozás tényleg "veletek" értem, mert ott kell lenned (vagy az apukának), hogy egész héten folytatni tudd, ami a foglalkozáson zajlott.

Van rá esély, hogy minden beavatkozás nélkül is lendületet vesz a gyermeked beszéde, és egy év múlva pont úgy csacsog, mint a többiek, de sajnos az is lehet, hogy nem. Ebben az esetben pedig nagyon hiányozna ez a korai terápiás szakasz.

Nézd meg ezt a blogot is. Egy logopédus írja, nagyon sok jó ötletet találhatsz rajta. Autista és más fogyatékos gyerekek beszédfejlesztéséről is ír, nehogy megijedj ezektől! Egyébként azokban a cikkekben is vannak bármilyen gyereknél használható dolgok.

[link]

2016. aug. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

az én lányom 3 évesen még nem beszélt pedig ö ne volt korababa ...

és?

elkezdte az ovit és hirtelen megtanult

valszeg a közösség az ami kikényszerítette belőle


a szobatisztaság meg más kérdés

van aki 3 évesen teszi le a pelust

mondjuk amíg még meleg van megpróbálnám de ha nem megy akkor nem erőltetnem még egyszerűen csak levenném a pelust h most már nagyfiú lássuk megy e neki nappal ne legyen rajta és tedd ki a bilit sokszor kérdezd vezesd oda h gyerek próbáljuk meg

hátha alapon :D

2016. aug. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Gyermekeim időre születtek. Elsőszülöttem 2,5 évesen még csak pár szót mondott, 3 évesen már tőmondatokat az oviban. Pont ovira lett októberben szobatiszta, ágytiszta érdekes módon korábban lett.

Kistesója 1,5 évesen mondatokban beszélt, 2,5 évesen szobatiszta, de 3 évesen ágytiszta.

A nagyobbnak 4 évesen most be nem áll a szája, állandóan beszél.

Próbálj meg hinni a szakembernek... ne a nagyinak, ha ő csak ritkán látja a gyerkőcöt.

2016. aug. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Igen, hamar behozta a lemaradását de ez nekem kemény munkába került. Logopédus már van csak várólistán vagyunk.
2016. aug. 27. 09:19
 10/21 A kérdező kommentje:
Tavaly előtt a védőnőnk akivel barátok lettünk megkért,hogy legyek szóvivő egy korababa klubban. Mai napig örömmel segítek a korababa szülőknek.
2016. aug. 27. 09:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!