Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A 3 éves, szobatiszta gyermeke...

A 3 éves, szobatiszta gyermekem 2-3 hete rendszeresen "bepisil" egy kicsit. Már javult, de nem akar elmúlni ez a probléma. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Az én lányom szeptemberben múlt 3 éves. Tavasz óta szobatiszta. Az ovit idén szeptemberben kezdte és az ég világon semmi gond nem volt a mai napig boldogan megyünk, jövünk. Kb. 2-3 hete viszont minden nap többször bepisilt. Illetve nem szó szerint bepisil, hanem csak egy pici bemegy aztán vagy szól vagy nem, vagy megy pisilni vagy én küldöm... De mindig csak egy kicsi.. Nem értem miért. Voltunk orvosnál vizelet mintát vittünk 4x, pisi naplót vezettetett velünk az orvos, megvizsgálta mindenét, de egyszerűen semmit nem talált ami ne lenne tökéletes náls. Most már 3. hete tart ez a dolog már nem olyan rossz a helyzet mint az első héten, de nem akar megszűnni ez a probléma.. Szerintetek miért és mi lehet ez??? Mit tehetnék? Nincs több ötletem...

2013. nov. 1. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez folyamatos?Tehát bármikor kell neki, az eleje bemegy? Vagy csak néha fordul elő?
2013. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes, mert az én lányom is szeptemberben kezdte az ovit, szintén szobatiszta.Viszont egy hete azzal fogadtak, hogy bepisilt, sőt azóta itthon is előfordult! Eddig semmi probléma nem volt! Fizikai okra nem gyanakszom, inkább lelki oka lehet.
2013. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez megeshet amiatt is, hogy egyszerűen nem akar elmenni pisilni. Az én fiam 2,5 éves, szobatiszta, de ha nagyon belefeledkezik a játékba, pl egy barátunknál, ahol egy csomó érdekesség veszi körül, akkor egyszerűen nem akarja otthagyni a játékot, túl elfoglalt a pisiléshez. Emiatt olyankor megesik, hogy becsorog a gatyóba egy pici, és még akkor sem szól, tartogatja tovább!!!! Aztán amikor már nagyon nem bírja akkor jön ugrálva, hogy "Jaj, jaj, pisilni kell, jaj!" Szóval lehet, hogy csak az oviban lévő rengeteg szórakoztató dolog miatt van, amit nem akar otthagyni.

Vagy persze lehet lelki ok is a tőled való elválás, az idegen hely, az új gondozók, az új gyerekek, stb. Attól, hogy szeret menni, még megeshet, hogy valahol mélyen zavarja a helyzet, még ha ő maga sem tud róla.

2013. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem sem fizikai oka van a dolognak


Nem változott meg valami az életetekben? Vagy nem volt tanúja egy veszekedésnek? Nem értett félre valamit?

Általában a szobatisztaságból való visszalépéssel azt jelzi a gyerek, hogy azt az életet, biztonságot, figyelmet szeretné, amikor még nem volt szobatiszta.


Viszont ez tényleg elég speciális esetnek hangzik, szóval nem biztos, hogy erre is érvényes. Lehet, hogy az előttem szólónak van igaza, az elég logikusnak tűnik :)

2013. nov. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 éves volt júniusban.nálunk is előfordul néha,hogy bemegy az eleje,viszont látom,hogy annyira el van foglalva,annyira játszik,hogy egyszerűen lusta kimenni időben,addig tartja amíg lehet.Ha másnál vagyunk és sok az újdonság,idegen a hely,akkor be is pisil,ha annyira elfoglalja magát.Én nem csinálok még belőle ügyet,egyszerűen elmondom,hogy figyeljen oda jobban,és időben kell menni,mert hát ő már ovis nagy lány stb. Én bízom benne,hogy majd elmúlik.Nem hiszem,hogy fizikai oka van.
2013. nov. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mintha az én kislányomról írtál volna :-(. Júliusban volt 3 éves, szeptemberben kezdte az ovit. Első hónapban egyáltalán nem pisilt be, októberben viszont szinte minden nap alvásnál bepisilt. Elvittük vizelet vizsgálatra, teljesen negatív, szerencsére. Az óvónők odafigyelnek rá, mert az alvás előtti pisit kihagyta. A héten nem pisilt be, remélem már nem is fog.
2013. nov. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm az összes választ! Ahogy olvasgattam kicsit megnyugodtam. Én már majdnem ott voltam, hogy mással biztos nem fordulhat ilyen pont így elő.. A múlt héten őszi szünet volt és amíg én dolgoztam a mama vigyázott rá itthon. Ekkor kezdett szűnni kicsit a probléma. A héten már ment oviba hétfőn nem volt baleset ma már alvás után már nem bírta ki amíg kiért.. Itthon sem jellemző már vagy csak ritkán. Végre javul a helyzet! Az orvosunk szerint lehet (ezelőtt nagyon beteg volt és iszonyatosan köhögött szinte fuldoklott) a köhögés miatt kicsit meggyengülhetett a záró izom. Nem tudom én is inkább valamiféle lelki problémára gondoltam. Szereti-szereti de mégse itthon van anyával! Még egyszer köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat! :))
2013. nov. 5. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!