Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikorra lett szobatiszta ( es...

Mikorra lett szobatiszta ( es agytiszta) a gyermeked, ha nehezen ment? Mivel, hol es meddig volt problema?

Figyelt kérdés

3 eves lesz a fiam, 3 honapja kezdtuk es 1 honapja visszaeses van ( volt egy szuperul meno honap, en naiv azt hittem szobatisztasag kipipalva).

3 napot jar csaladi napkozibe (tobbi nap itthon tudok lenni vele). Itthon vagy, ha pl csaladdal egyutt megyunk hosszu hetvegere, nagyon flottul megy minden (bar neha becsorog a pisi eleje jagek kozben, egy potty kb) de a csanaban majdnem minden nap bekakil vagy annyira becsorog hogy a gatyaja is pisis lesz nemcsak az also. Kezd egyre iobban nyomasztani ez, mert en hiaba lennek turelmes vele, kezdem ugy erezni, hogy ott mar "megbelyegeztek", hogy o a problemas. Itthon a delutani alvasra mostanaban nem ker pelust es 1 alkalom kivetelevel nem is pisilt be, ott raeroletik es raadjak, mondvan a jatek kozben is bepisil, akkor kell neki alvashoz. Egyebkent nem ketlem, hogy ott tenyleg be is pisilne :(

Allitolag jol erzi magat, felszabadultan jatszik, batran fordul a gondozokhoz, ha kerdese kerese van, nem feszelyezett, szorongo. Mondjuk nekunk meg nagy siras van reggelente, hogy nem akar menni.

Bocs, hogy hosszu lett, de most olyan remenytelennek latom ezt, hogy mikorra fog ez flottul menni mindenhol. Az oviban meg tobben lesznek meg kevesebb gondozora, mi lesz igy?


2014. nov. 25. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyerekkel beszélj, hogy tényleg szerete odajárni. Mondjuk ennyi idősen már jobb lenne neki rendszeres közösség minden nap. Lekésve még semmiről nem vagytok. Fiam 3.5 éves elmúlt köze nins a szobatisztasághoz, majd eljön az ideje.
2014. nov. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk elhúzódott a dolog. Talán a sok környezeti változás is rásegített, nem tudom. 2 évesen teljesen készen állt rá és jóformán szobatiszta volt, mégis volt, hogy bepisilt néha. Akkor mentem vissza dolgozni, beírattam bölcsibe, aztán munkát kellett váltanom így az ő felügyeletét is meg kellett változtatnom (külföldön élek, itt van ilyen dada-nem így hívják, de így érted a legjobban, -aki saját otthonában vigyáz rá, esetleg még egy pár gyerekre, de össz max 4-5 gyerekre), dadához került. Aztán a dadát egy másikra kellett lecserélnem. Látszatra ez számára nem okozott gondot, az első pillanattól beilleszkedett, nem sírt vagy ilyenek. Azzal se látszott semmi baj, hogy elsőnek én délutánban dolgoztam, apuka délelőttbe, így csak egyikünk volt jelen vele mindig. Aztán 5 órában dolgoztam délelőtt, apuka fél évig délutánba ment át-éjfélkor ért haza. Mindez úgy tűnt kívűlről, hogy nem okoz gondot neki, mégis azt gondolom, hogy talán ez is rásegített a nehézségekre. Hosszú hónapokba telt, mire balesetmentes volt a nap. Először pár hétig minden nap egy becsurgott, aztán Minden héten 2-3 baleset. Ez is hosszú ideig így volt. Aztán egyre ritkábban fordult elő és kicsit elmúlt 2.5 éves, mire ki mertem mondani, hogy balesetmentesek vagyunk. Az éjszakai ágytisztaságot egyáltalán nem erőltettem. Nem sokkal a szobatisztaság elérése után-kábé 2 max 3 hónappal később-ő szólt, hogy vegyük le estére is. Azt hiszem 2 hétig működött, majd egy este becsurrant, majd a következő is és a következő éjjel is. Egyre stresszesebb volt, bántotta a dolog. Megbeszéltük és ő is kérte, hogy vegyük vissza a pelust. Pár hónap elteltével-szinte kerek 3 éves volt- megint nyavajgott, hogy ő neki nem kell pelus estére. Kapott egy esélyt, sikerült. Azóta ágytiszta. Most múlt 4 éves.

A baj még vele, hogy állandóan az utolsó pillanatig tartogatja. Év elején volt egy vetélésem. Nagyon bántotta, hogy elvesztettük a kistesókat-ikrek lettek volna. Egy picikét be is kavart neki, mert tartogatta, tartogatta a legvégsőkig és néhány napig előfordult, hogy becsurrant, odaért a wc elé és ott pisilt be.

És igazándiból mindezek a nehézségek egybeesnek a változásokkal, mert kábé egy évig volt ez a tili-toli vele. Nagyon remélem, hogy a következő babával nem kell ilyeneket csinálnunk. (Nemsokára érkezik a kistesó-karácsony körül)

2014. nov. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisebbik lányommal 2 éves korában, nyáron kezdtem a bilizést. Az elején nagyon ügyesen haladt, de aztán elmúlt a kezdeti varázs, és egyáltalán nem érdekelte a dolog. Nem volt hajlandó se bilibe, se vécére, se sehova pisilni. Szívesen vett fel bugyit, de aztán minden alkalommal bepisilt, bekakilt. Egyébként ha akarta, nagyon sokáig vissza tudta tartani a pisilést, akár 6-8 órát nappal is, csak aztán a végén bepisilt.

Ő végül néhány hónappal előbb lett ágytiszta mint szobatiszta, alváshoz már nem kellett pelenka éjjelre sem, nappalra meg még igen. Nappal az hozta az áttörést, hogy bementünk a leendő ovijába megismerni az óvónéniket, és ott az óvónénije azt mondta: "hát neked már nem kell pelenka". Onnantól kezdve vécébe pisil, az első néhány hétben pár naponta volt baleset.

2014. nov. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, a 3. szülinapja után egy hónappal lett szobatiszta végül.
2014. nov. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!