Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Székletvisszatartás nálatok...

Székletvisszatartás nálatok hogyan oldódott meg? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák!

A segítségeteket szeretném kérni, mert már nincs más ötletem. Kislányom 2,5 éves. Pár hónapja kezdődött. Sajnos nem igazán szereti a rostosabb ételeket, ellenben a szénhidráttal. Folyadékot sokat iszik. Volt pár hónapja párszor keményebb széklete és eléggé erőlködve nyomta ki. Szerintem megijedt, fájt neki. Utána volt, hogy 4-5 napig is visszatartotta, kúpot kapott gyermekorvos tanácsára. (persze, hogy ettől még inkább megijedt, így akkor pillanatnyilag segített, de amúgy rontott a helyzeten) Megreformáltam az étkezését. Szerencsére a natúr joghurtot nagyon szereti, azt eszi is szinte mindennap. Minden délelőtt ragaszkodom, hogy ha más nem, de pár falat barackot akkor is egyen. (néha többet, néha kevesebbet) Minden falat kenyér mellé megy a koktélparadicsom. Naponta 1-2 rostos levet is kap (házi, tartósítószermentes) A gyermekorvosunk tanácsára minden étkezés alkalmával kap 1 kis kanál Laevolac szirupot, hogy ne hagyja kiszáradni a székletet, ha több napig visszatartja. Mindez szerinte azért fontos, hogy ha sokáig nem nyomja ki, akkor is puha legyen a széklet, megtapasztalja, hogy nem fáj és szépen lassan elhagyható. Szóval mióta ezeket alkalmazom nem kemény a kakija, de mégsem akar kakálni és ordít, belevörösödik, megfeszül, leizzad, de a kakát akkor sem akarja kinyomni. Ma egész délelőtt reggel óta ez a műsor megy, kimozdulni nem tudok vele, mert ordít, hogy "fáj a kaka, anya kakálok", de még kaka mindig nincs. Teljesen kikészültem, remegek az idegtől, sírni tudnék. Egyrészt sajnálom, másrészt a tehetetlen düh. Aki volt már hasonló cipőben, hogyan oldódott meg ez a helyzet náluk? Valami tipp, tanács? Bármi, ami hasznomra lehet...

Nagyon szépen köszönöm!!!!


(Pisinél szépen szól, ha kell, nem kell a pelenka. Kakához kéri a pelenkát, meg is kapja, soha nem erőltetem)


2016. aug. 29. 14:39
 1/6 anonim válasza:
sajnos nálunk is így van, csak kúpok segítenek, elég rosz, mert a kúpok ellen tiltakozik, sikít
2016. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fu ismerős a helyzet. Nekünk a bölcsi kezdés után lett gond a kaka téma. Ott nem akart mert 1 éves kora ota bilibe kakilt. El mentünk nyaralni ott is végig ez volt a gond. Kapott kuppit is beöntést is csináltam neki.

Egyebet nem tudsz! IDŐ! ki kell várrni. Türelmesnek lenni vele. Beszélni rola de nem tulreagálni. Idővel Megoldódott nálunk is. Kitartást!

2016. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még valami! Egyetlen egy módszer jött be végül! A gyerek ült a wc-n én meg számoltam a csempéket Magyarul, angolul, oroszul , németül. Próbáltam mesét kakilás közben de csak ez jött be.
2016. aug. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, sajnos a türelem és az idő az, amit a legtöbben említenek, hogy megoldja ezt a helyzetet.

Csak jó lenne, ha nem évekig küzdenénk ezzel (gyermekorvosunk szerint sajnos sokan évekig küzdenek vele). Emlékszem nyár elején még nem volt ezzel gond, mert pelus nélkül járkált és simán közölte, hogy odakakált valahová. Most meg úgy ordít, hogy az valami félelmetes. Néha kétségbe is esek, hogy így fájna neki vagy csak a pánik, hogy jön kifelé és nyomja vissza. Megfeszül, ordít, egész testében remeg az erőlködéstől, hogy ne jöjjön ki... Ez borzalmas!

2016. szept. 1. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaj istenem, szegènykèm.

Iyenkor próbáld magadhoz ölelni ès nyugtatni, biztatni hogy nem fog fájni, ès ha sikerül beszèljètek meg, hogy tènyleg nem fájt.

Ès esetleg vidd be magaddal a wc-re amikor te kakilsz. Persze tudom nem szerencsès, de lássa, hogy ez mindenkinek van ,ez termèszetes, nem fáj.

2016. szept. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm!

Most ezt próbálom. Fogni kell a kezét közben. Próbálok róla beszélni vele, amikor már megnyugszik, hogy az nem fáj és mindenki kakil. A WC-re is jön vele és mutatom, hogy én is kakiltam és nem fáj. Hááát, tényleg nem olyan kellemes így illemhelyiségre járni, de a cél érdekében mindent. Ezt a módszert javasolja egyébként Vekerdy is.

2016. szept. 2. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!