Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tud a 4 éves gyermeketek?

Mit tud a 4 éves gyermeketek?

Figyelt kérdés
Novemberben lesz 4 éves a kisfiam,sztem teljesen jól fejlődik,de érdekel,hogy másik gyerek hogyan fejlődik,miket tud.
2016. szept. 1. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Mégis mire vagy kíváncsi? 4 évesen 276-ig elszámolt, 50től visszafelé is. Tudja sorrendben a naprendszer bolygóit. Tökéletesen, tisztán beszél, r-hang pörög, ahogy kell. jó a mozgása, gyorsan fut.

viszont nem hajlandó ceruzát venni a kezébe, és biciklizni meg sem próbál, mert "nem tud".

És még mindig nem alszik egyedül.

2016. szept. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Visszabeszél tökéletesen, és ha azt mondom, hogy pakolja össze a legót, akkor összeesik, mert fáj a keze, lába és feje.
2016. szept. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

20-30-ig tud számolni. Tisztán, érthetően, hosszú mondatokban beszél.

TUd rajzolni már többféle dolgot, pl. családunkat lerajzolja szépen, házat, stb. Imád színezni, le lehet kötni a figyelmét, akár órákig is elszínezget, matricát ragaszt. Imád szerepjátékozni, babázni. Játszótéren már mindenre egyedül felmászik, nem kell ott lenni mellette.

Nem tudom mire vagy kíváncsi, enni nyílván egyedül eszik már régóta, egyedül öltözik teljesen, egyedül megy wc-re, autóban bemászik és beköti magát az ülésbe, kifújja az orrát.

Biciklizni 4 év 2 hónaposan tanulta meg rendes biciklin, pótkerék nélkül, és imádja. Rollerezik, társasjátékozni is szeret és tud dobókockával, kártyázik.

2016. szept. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindenre kíváncsi vagyok.Az én kisfiam pl nem tud még orrot fújni,vagy bukfencezni.Biciklizni már ő is tud, wc,evés,öltözés stb egyedül megy neki

Rajzolni ő még nem nagyon kivehető dolgokat tud,de nagyon szeret.

2016. szept. 6. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!