Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-3,5 éves gyermeketek hogyan...

3-3,5 éves gyermeketek hogyan beszél? Érthetően vagy néha még küzdenetek kell, hogy megértsétek?

Figyelt kérdés

A fiam áprilisi születésű, tehàt 3 éves 4 hónapos. 2 éves kora óta beszél. Időről időre robbanàsszerű fejlődés tapasztalható a beszédében: pl. amikor egyik napról a másikra kötószavakat kezdett használni, aztán amikor mar hiba nélkül összetett mondatok határán választekosan használta a kötőszavakat.

A beszéde érthető, bár van 1-2 hang, amit még picit raccsolva ejt : r, l, v.

Mostanában a szókincse fejlődött brutálisan nagyot. Amikor kiranduláskor a kilátó tetején álltunk, és felkiáltott: Káprázatosan szép innen a kilátás!, a mellettünk álló pár nőtagja megkérdezte, hogy hány éves, mert gyönyörűen beszél. A játszón is szokták dícsérni, nagyon választékosan beszél. Most ősszel lesz ovis, az óvónénik véleményére leszek kíváncsi...ugyanis most a napokban picit elbizonytalanodtam. Néha mond egy-egy szót, amit az istennek nem tudok megérteni. Pedig nagyon figyelmesen hallgatom. Lehet, hogy a szókincsfejlődés eredménye, hogy még eddig nem használt szavakat mond, és még rá kell állnom a fülemnek az új szavakra. Pl. Tegnap mondogatta, hogy tönkretett egy kábelt. A kábel szót olyan furcsán ejtette, hogy többszöri ismétlés után sem értettem. Ez persze rosszul esik Neki, nincs kedve 10x megismételni. Szoktam kérni, hogy írja körbe, akkor sikerül megértenem.

A másik, ami elbizonytalanít, hogy bár sokan dícsérik a beszédét, kb. ugyanannyiszor látom, hogy másoknak nem áll rá a füle a fiam beszédére, kérnek, hogy fordítsak.

Vannak kisbarátai, 4 éven felüliek, Nekik teljesen tiszta a beszédük. Viszont vannak olya 3 éves kortársai, akik nagyon le vannak maradva Hozzá képest. Ennyit számíthat fél év?


Érdemes lenne logopédushoz vinnem? Vagy minden rendben Vele? Egyébként inkább akkor lehet nehezebben érteni a beszédét, ha fáradt. Máskor szépen lassan, higgadtan beszél, látszik rajta hogy nagyon odafigyel. Sokat dícsérjük a gyönyörű beszédét.

Tapasztalatok a gyermeketek beszédfejlődését illetően?


2016. aug. 12. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:
4 éves lesz 10 nap múlva a kislányom. Még mindig vannak szavak, amiket nem értek, különösen ha olyan betű van benne, amit még nem mond tisztán. Sz, r pl. Nagyon sokat számít fél év fejlődés is, a tesóm nagyjából hetente találkozik a lányaimmal és minden alkalommal mondja, mennyire tisztul a pici beszéde.
2016. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fiam is áprilisi. 3 éves múlt.


Ő 2 évesen csak 6 db szót mondott, inkább a 3-hoz közel kezdett beszélni.

A ragokat még nem mindig használja helyesen, és 1-2 szó jelentését keveri. De mindig kijavítom, és elismételtetem vele helyesen.

Ha valamit nem értek, 2x elmondja, majd ha akkor sem, akkor elmagyarázza, vagy megmutatja, miről beszél.

Csak az "l" és "r" hangokat nem tudja mondani, meg néha az "s" inkább "sz".


Most bölcsis, pár hét múlva megy oviba. Nem aggódom, mert ki tudja fejezni magát rendesen.

2016. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam májusi. Szépen, érthetően, választékosan beszél, jól ragoz. Beszéde miatt sokszor idősebbnek nézik.

2 éves státuszon még nem volt meg az elvárt 20 szavas szókincse.

r, s hangok nálunk sem tökéletesek, de úgy tudom 4 éves kor alatt ez életkori sajátosság.

2016. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!