Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor viszitek reggel bölcsibe...

Mikor viszitek reggel bölcsibe-oviba és mikor hozzátok el a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

Dolgozó anyukáktól kérdezném leginkább.

A fiam fél éve óvodás. Itthon voltam még a húgával de ettől függetlenül ott aludt az oviban. Fél4kor mentem érte és akkor már utolsó gyerek volt. A héten visszamentem dolgozni, kislány bölcsibe, reggel 6:30ra viszem mert 7-re vissza kell érnem a munkahelyemre, de előtte 7ig be kell vinnem a fiamat az oviba, mindkét helyen úgy néznek rám mint a véres rongyra, szegény gyerekeket ilyen korán viszem, de nincs más lehetőségem. 4ig dolgozom, 2 perc az ovi, 15 perc a bölcsi, megint csak az én gyerekeim az utolsók és megint csak kinéznek az intézményekből, milyen ciki hogy ilyen sokat kell rám várni...

A férjemmel azt beszéltük, hogy manapság nem divat dolgozni? Mindenki ráér 8kor bevinni a gyereket és 3kor elhozni? Vagy már ebéd után elhozni? Vagy csak egy ilyen szériát fogtunk most ki? Kellemetlen de nem tudok ezért munkahelyet váltani.


2016. szept. 1. 20:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Mivel én fél 10re mentem mindig, ezért fél 8ra vittem a fiam és a nagyfiam ment érte ötre, mert én fél 10ig dolgoztam.
2016. szept. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%
8-ra visszük, 4-re megyünk érte. Mindketten sokat dolgozunk és semmi segítségünk, de ketten össze tudjuk sakkozni.
2016. szept. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
8-16 között van a munkaidőm és közel van a munkahelyemhez a bölcsi, így 7:45 körül érek vele oda, majd 16:15 körül veszem fel. Ha bent kell maradnom, akkor párom ugrik el a gyerkőcért.
2016. szept. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%

Talán azért néznek rád csúnyán, mert akkor is utolsó volt, amikor otthon voltál.

De, divat dolgozni. Csak van akinek az időbeosztása lazább, vagy jobban tud szervezni, vagy van segítsége. A férjem viszi őket reggel, én meg megyek értük. Ha nem tudok, akkor ő. Van olyan ovistárs, akiért soha nem a szülei mennek, hanem fizetnek valakinek.

2016. szept. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
46%
Én ovi közelében lakom. 3-4 gyermeket rendszeresen 6 óra után nem sokkal adják be. (Nem kukkolok, csak boltba járok reggel. ;))
2016. szept. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
8-16 óra között dolgozom. Fél 8-kor viszem a gyerekeket /a fiamat az oviba, a lányomat a bölcsibe/, és 16 óra után pár perccel már el is hozom Őket. Az ovi-bölcsi a munkahelyem közvetlen szomszédságában van. Mi mérlegeltünk: a főváros egyik csúcskében lakunk, a másik csücskébe járok dolgozni. Autóval 1 órás út. Úgy döntöttünk, hogy jönnek velem a gyerekek a város másik végébe a munkahelyem melletti oviba, bölcsibe /egyébkent is szuper dolgokat hallottam róluk/, így nem kell hajnalban beadnunk Őket, és majdnem Ők az elsők, akiket elhozok. Nem irigylem azokat, akiknek kora reggeltől késő délutánig oviban van a gyermeke!
2016. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Fél 8-ra viszem be, 8-tól dolgozom 4-ig, és olyan 3\4 5 körül érek oda érte. Legtöbbször ő az utolsó, de ez van. Elvileg 17:20-ig tart nálunk az ügyelet. Nem nagyon érdekel a véleményük, de nem is néztek még csúnyán. Egyedül nevelem, nem tudom másképpen megoldani.
2016. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%
A kérdés bennem is megfogalmazódott pont ma.Nem dolgozom,jelenleg állást keresek,a lányom nagycsoportos.Jövőre suli 7-től van ügyelet,nem tudom meddig.Még a 16.30 is necces,a 17 óra már jobban hangzik.Most álláskeresésnél egyszerűen a munkák 95%-a kiesik (amire alkalmas vagyok) mert időben nem tudom össze egyeztetni... a férjem reggel 7-kor indul dolgozni,és este 17.30-18-ra ér haza.Nagyszülők nuku,idegenre hogyan bízzam??? és akkor csúnyán néznek arra aki dolgozik...
2016. szept. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk is ez van (kivéve, hogy nem néznek rád véres rongyként). De már én is sokat gondolkoztam, egyesek hogyan oldják meg, hogy 9-fél10-re viszik a gyereket, és fél3-kor mennek érte. Én is szeretnék ilyen munkahelyet.

Eddig részidőben dolgoztam, fél9-re mentünk, és 3 körül hoztam el. Ha vissza kell mennem teljes időben, nem tudom, hogy oldjuk meg, mert csak 5-ig van ovi. Nekünk is 7-re kellene menni, hogy legyen esélyem 5-re odaérni.

2016. szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

7-re viszem oviba. Már vannak többen is és 7 után pár perccel hozza a busz a szomszédos falukból a gyerekeket, így egyáltalán nem kirívó hogy ott van a gyerek. Ebéd után a szüleim elhozzák. Ha ők nem tudnák/akarnák, akkor ötre érnék érte pont oda. A férjem ossze-vissza jár dolgozni. Ha otthon van, akkor ő viszi 8-ra és ő hozza délben haza, de ez sajnos ritka.

Egyébként egy ok miatt néznek rád csúnyán. Az emberekben kialakul egy kép a másikról és ezen már nehéz változtatni. Rólad kialakult egy negatív kép mert utolsónak értél oda, amikor otthon voltál. Ezen már szinte lehetetlen lesz változtatni. Te maradsz a szemükben az az anyuka, aki lepasszolja a gyerekét. Persze lehet, hogy okod volt rá, hogy így hoztad el, de ezt ők vagy nem tudják ágy nem is érdekli őket. Az élet ilyen.

2016. szept. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!