Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor viszitek reggel bölcsibe...

Mikor viszitek reggel bölcsibe-oviba és mikor hozzátok el a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

Dolgozó anyukáktól kérdezném leginkább.

A fiam fél éve óvodás. Itthon voltam még a húgával de ettől függetlenül ott aludt az oviban. Fél4kor mentem érte és akkor már utolsó gyerek volt. A héten visszamentem dolgozni, kislány bölcsibe, reggel 6:30ra viszem mert 7-re vissza kell érnem a munkahelyemre, de előtte 7ig be kell vinnem a fiamat az oviba, mindkét helyen úgy néznek rám mint a véres rongyra, szegény gyerekeket ilyen korán viszem, de nincs más lehetőségem. 4ig dolgozom, 2 perc az ovi, 15 perc a bölcsi, megint csak az én gyerekeim az utolsók és megint csak kinéznek az intézményekből, milyen ciki hogy ilyen sokat kell rám várni...

A férjemmel azt beszéltük, hogy manapság nem divat dolgozni? Mindenki ráér 8kor bevinni a gyereket és 3kor elhozni? Vagy már ebéd után elhozni? Vagy csak egy ilyen szériát fogtunk most ki? Kellemetlen de nem tudok ezért munkahelyet váltani.


2016. szept. 1. 20:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
23%

"mindkét helyen úgy néznek rám mint a véres rongyra"


Az óvónőket meg is értem. Otthon vagy az egyik gyerekeddel de a másikat nem bírod elvinni ebéd után... Ráadásul mindig utolsóként vitted el... Akkor minek kellett?

2016. szept. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%

7:20 körül érkezünk (korábban, bölcsiben és kiscsoportban más munkarend volt, akkor 6:50kor érkeztünk) és valamikor 16 után érek oda érte.


amikor 7re jártam, rendszerint a kisfiam volt az első gyerek a csoportban, és sokszor bizony ő az utolsó.

2016. szept. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
57%

Hogy lehet, hogy fél 4-kor már üres az ovi? Nálunk 3kor keltik őket, öltözés, ágyak elpakolása, mosdó, uzsonna.


Férjem viszi, fél 9-9 között érnek be (kivéve kedd, amikor fél 9-kor indulnak úszni). Én megyek érte 5 körül, van még bent gyerek olyankor. Kiscsoportban szóltak párszor. Először beszéltem az óvónővel, majd a vezetővel.


Anyósom is óvónő, és ő sem bírja felfogni hogy van olyan, hogy nem lehet eldobni a tollat a szomszédban lévő munkahelyen 16:00-kor. A bicsak nyílik a zsebemben ahogy beszél a dolgozó szülőkről :-(

2016. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azért aludt ott a fiam mert nem szerettem volna ha azt szokja meg, hogy ebéd után megyek érte, mert tudtam, hogy 4 hónap múlva már dolgozom, akkor meg semmi esélyem elhozni. Azért mentem érte fél4kor mert addig aludt a kislány. Nem kell úgy kezelni mint egy otthon unatkozó anyukát aki még ráadásul le is passzolja a gyerekét. A fiam nagyon eleven gyerek, szüksége volt társaságra, ezért is ment már oviba, egyébként imádja és nagyon jót tett neki. Otthon meg soha nem unatkoztam, családi ház nagy földdel, mindig van mit csinálni. Nem fogom rosszul érezni magam mert egy 3 éves gyereket óvodába járatok reggeltől délutánig.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat, most már értem, sokan 8-ra járnak dolgozni...

2016. szept. 2. 12:01
 15/20 anonim ***** válasza:
45%
De akkor is utolsó volt, az a gáz. 10 perccel előbb is mehettél volna. Ezt is pontozd le nyugodtan, arra van időd. :)
2016. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
Meglepődtél azon, hogy sokan 8-ra járnak dolgozni?
2016. szept. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit de aki kötekedni jár ide, ne csodálkozzon ha lepontozzák...

Nem lepődtem meg, csak nekem nem ez a megszokott, a környezetemben mindenki 7-re jár dolgozni.

2016. szept. 2. 14:53
 18/20 A kérdező kommentje:
Ha 10 perccel előbb megyek sem biztos, hogy nem ő lesz az utolsó. Még nem volt szerencsém ellenőrizni, hogy mikor megy el az utolsó gyerek.
2016. szept. 2. 14:53
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen kérdésem.

Mi kőkeményen fizetünk azert, hogy elhozzák oket ... Ha megebedunk sem érnénk oda időben. Irodában dolgozunk

2016. szept. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

8-ra ér be veük férjem (8-ra jár dolgozni, van, hogy elkésik..), én 3/4 4 felé megyek értük (3-ig dolgozok, kb. addigra meguzsiznak), van, hogy később érek, de max 4.

F 7-től 5-ig van asszem nyitva.

2016. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!