Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 5. Szülinapja lesz...

Kisfiam 5. Szülinapja lesz jövő héten. Sok kisebb ajándék vagy egy nagy az ideális?

Figyelt kérdés
Férjemmel SW Halálcsillagot vennénk neki 100ezer ft értékben de a nagyszülők is fizetnének bele, vagy inkább külön kisebb ajándékokat adjunk?
2016. szept. 2. 09:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
55%
Nem lesz elkényeztetve az a gyerek?
2016. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, eddig miket hogyan kapott.

A gyerek szemszögéből : minél több, annál jobb.

Neki mindegy, hogy azt az egyet hányan vették, de az csak egy.

Ha 3-at kap, annak jobban örül. Ő még nem méri fel, hogy az egy kis összeg, vagy egy fizetésnyi pénzbe került.

2016. szept. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%
Most minden ellenszenv nélkül, de később tudni fogja. Ha 5 évesen 100 ezerért veszel valamit, akkor 18 éves korára már kacsalábon forgó kastélyt veszel, szuper kocsit? Kifogsz szúrni a gyerekkel. Oké, hogy elkényezteted, de ez nagyban befolyásolja a későbbiekben a viselkedését. Ti gazdag család vagytok. A szegényebbet úgy lefogja szólni.
2016. szept. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem azért tök mindegy, mert egy ötéves gyerek ritkán játszik hónapokig ugyanazzal a játékkal. Játszik vele, megunja, majd később esetleg megint előveszi.

4,5 éves a fiam. Mi már minden verzión túl vagyunk. A nagyobb értékű összedobóson, meg a sok aprón is. Vettük pl. egy tramulint a családdal. Két hétig imádta, utána csak akkor ment bele, ha valaki más is bement vele, vagy legalább kint ült és nézte. Van,hogy hetekig bele sem megy. De kapott pl. elektromos autót, az is összedobós volt, na azt a mai napig imádja, pedig két évesen kapta. Most a névnapjára több aprót kapott, volt, ami tetszett neki, volt, amit kipróbált és hozzá sem nyúlt.

Szóval én azt mondom,hogy ha tényleg tudjátok,hogy arra a Halálcsillagra nagyon-nagyon vágyik, és játszana is vele, akkor azt vegyétek meg.

2016. szept. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a sok kisebb a "divat". A kicsik még csak azt nézik, hogy mennyi ajándékot kapnak, nem pedig az értéküket. Nálunk még a 8 éves kisfiúnak is ez a prioritása.
2016. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ez az SW Halálcsillag 100.000,- forintért. Belinkeled? Kíváncsivá tettél. Én amúgy kisebb ajándékot adnék, tapasztalat.
2016. szept. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%

hát jó kérdés

pl mikor a nagyok egy pc kértek karácsonyra minden darabját külön becsomagoltam nekik :D

a fa alatt kb 40-50 csomag volt összesen a családnak :)

vidikártya ram monitor ház hdd stb.....

másnapi elfoglaltság az volt h összeraktuk és beüzemeltük majd éjjel frissíttet a gép, harmad nap tudtak csak vele játszani és imádták ezt !


de alapban szeretek mindent külön csomagolni h ha az értéke kisebb is azért sokat kapjanak :D

ha egy kulcstartó van benne azt is külön, sőt az unokatesónak adott pénzt is 500.-osokban adtam oda virágcsokorba kötve :D

de csináltam már fémpénzekből is képet ...


sok esetben azt látom h nem is az ajándék hanem a papír letépkedése és szétdobálása a legizgibb nekik !

2016. szept. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

6-os: valószínűleg ez lesz az ajándék:

[link]


Ezt egy 5 évesnek totál felesleges megvenni. (mint írják is, 12 éves kortól, de ez inkább felnőtteknek való)


Nem fogsz akkora örömöt okozni vele, mint amennyibe kerül...

2016. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

A teljes SW széria megvan neki egyedül ez hiányzik. A nevelésen múlik milyen lesz nagyobb korában.

Egyke gyerek, még unokatesója sincs így rá költjük amink van.

Ez a külön csomagolás nagyon tetszik, kipróbálom :)

2016. szept. 2. 11:07
 10/34 anonim ***** válasza:
Nagyon nem ot evesnek valo.
2016. szept. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!