Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vélekedik most a tudomány...

Hogy vélekedik most a tudomány? Psychologia és a szülők részéről?

Figyelt kérdés

Ha a 3 éves óvodaérett gyermek puszi után bemegy az első nap az oviba és már másnap ott is alszik sírás nélkül, simán eltelik a nap- csinálja amit az "öreg" ovisok csinálnak, majd lesi uzsonna után megyek-e érte, megölel és indulunk haza.

Ez mennyire normális? Vagy inkább az ha ragaszkodóbb, 3-4 nap múlva kezd el játszani a csoporttársaival és azért van egy kis sírás ha kimegyek a teremből?



2016. szept. 2. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

A tudomanyrol fogalmam sincs.

A szülő meg ismeri a gyereket és tudja, hogy ez normális vagy sem az ő szemelyisegevel

2016. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is ezt csinálta kb két hétig.

Aztán közölte, hogy ő most már járt oviba, nem megy többet, mert már minden játékkal játszott :D

Nálunk itt kezdődött a sírós beszoktatós korszak, kb három hétig, azóta imádja az ovit. Most a középsőt már probléma nélkül kezdtük, várta.

2016. szept. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ilyen volt az eleje ahogy a kérdező leírta. Nagyon várta már a lányom az ovit és akart menni, minden jól is ment, nem sírt.

Kb két hét után kezdődtek a reggeli sírások, h ő nem akar menni stb. Gondolom ekkor döbbent rá h minden nap muszáj menni. Ez is rendeződött kb 2 hét után szerencsére, onnantól nem volt semmi gond.

2016. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk is dettó, mint az uccsó 2 válaszolónál...úgyhogy ne bonts még pezsit..
2016. szept. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam se sírt soha. Hátra se nézett, rohant be a csoportba. Szeret ott. Jól érzi magát. Szerintem ez normális. Néha előfordul egy kis cécó már ott az oviban, hogy menjek én is be vele, de nem jellemző. Ez a hagyományos sírós, hisztizős kínlódásunk sose volt.
2016. szept. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hivatalos álláspontot nem ismerem. Mi most kezdtük az ovit. Saját közvéleménykutatásom alapján, a gyerekek 50%-sírt az első 2 napon, 50%-a pedig nem. A második csoportba estünk és minden egyéb jel, arra mutat, hogy a gyerekem jól érzi magát.

Én egy nagyon önelemző, hibakereső típus vagyok, de nem vagyok hajlandó olyanokon agonizálni, hogy azért sz@r a gyereknek, mert jókedve van.

2016. szept. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bármelyik reakció normális lehet. Hát tudja, hogy nem örökre mész el, nem örökre hagyod ott, és lehet, hogy ezért nem aggódik, és jól érzi ott magát, ami tök jó.
2016. szept. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*Ja és tudományosat én se tudok
2016. szept. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Nem tudom mit értessz pontosan a szülői részen.

Igen, jól esett volna, ha egy kicsit bújik hozzám, mint itthon. De ha az ő oldalát nézem, jobb így, hogy nem azt érzi cserben hagyom és egyedül lesz.

2016. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!