Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ikres kérdés!? Szerintetek?...

Ikres kérdés!? Szerintetek? Iker párok gyermekei. Többi lennt.

Figyelt kérdés
Szerintetek? Iker-fiúpár mindkét tagja egy iker-lánypár tagjaival jönnek össze. A gyerekeik szinte egyformák lennënek, ha ugyanazon a napon esnének teherbe? És ha külömbözõ napon? Tudom, elég kicsi a törtênetre az esély, de kíváncsi vagyok a tudományos részére.

2012. szept. 25. 00:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nem rég volt a tévében,hogy genetikailag testvérek lennének,ha egypetéjű ikrekről lenne szó.
2012. szept. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tök jó! Köszönöm a választ! :)
2012. szept. 25. 00:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Arcra nem hasonlítana egymásra a 2-2 baba, hisz lehet az egyik pár babái az anyára, a másik pár babái meg a Mamára hasonlítanak, lehet az egyik pár gyermekei szőkék, a másik pár gyermekei barnák lesznek...
2012. szept. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy egyformák lennének, max nagyon hasonlítanának egymásra. Főleg, ha mindkét pár egypetéjű iker, akkor tulajdonképpen az unokatestvérek is genetikailag testvérek. De ettől még nem feltétlenül lennének egyformák, hiszen sokféleképpen örökölhetik a géneket. Sokszor az édestestvérek egyáltalán nem hasonlítanak egymásra, pedig ugyanazok a szüleik. Annak, hogy melyik napon esnek teherbe, szerintem nem sok jelentősége van.
2012. szept. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez egy jó feltevés! Hol volt erről szó?

Szerintem sem hasonlítanának egymásra, de persze előfordulhat!

2012. szept. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! Nagyon hasznos válaszokat adtatok! :)
2012. szept. 25. 08:52
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Ez csak az én kútfõmbõl pattant ki :)) 2 ismerõs iker is van az ismerõseim között, és eljátszadoztam a gondolattal. :D

Az elsõ válaszoló írta, hogy vhol szó volt róla. Én sajnos azt nem láttam. :/

2012. szept. 25. 08:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem van az ismerőseim között hasonló eset. Az anyák egypetéjű ikrek, az apák nem ikrek, de testvérek. A gyerekeik igaz még elég kicsik, de nem túlzottan hasonlítanak egymásra.
2012. szept. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez is érdekes, köszönöm! :)
2012. szept. 25. 16:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok.A 9 hónap című műsorban beszélt erről a Czeizel Endre.Egyik műsorában az ikerség volt a téma,nagyon sok érdekességet mondott.Persze nyilván nem lennének egyformák szerintem sem,de azt mondta,ha 2 egypetéjű ikerpár gyereket nemz akkor a gyerekeik,az unokatestvérek tulajdon képen genetikailag testvérek lehetnének.
2012. szept. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!